Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Umění – Galerie

Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

ESSL ART AWARD CEE 2011

2011-05-31 13:11

Staroměstská radnice, 2. patro
31. 5. – 26. 6. 2011
út – ne 10.00 – 18.00

Již počtvrté bude v Praze předána cena Essl Art Award CEE 2011 mladým umělcům a studentům vysokých uměleckých škol, která objevuje nejaktuálnější proudy mladého umění v Bulharsku, Chorvatsku, Rumunsku, na Slovensku, ve Slovinsku, Česku a Maďarsku.
Cenu pro mladé umělce uvedl do života rakouský sběratelský pár Agnes a Karlheinz Essl a je udělována v úzké spolupráci s odborníky, muzei a akademiemi umění v těch zemích, v nichž působí rodinný podnik bauMax.

O vítězích rozhoduje mezinárodní porota, jež vybere z více než čtyř set přihlášek práce deseti výtvarníků. Cenu získají dva z vybraných účastníků z každé země, jejichž práce budou následně vystaveny v Essl muzeu současného umění v Rakousku společně s díly vítězů soutěže v ostatních oblastech a zemích. Českou republiku bude v porotě soutěže opět zastupovat historik umění a galerista Jiří Švestka.
Výstava deseti finalistů proběhne na Staroměstské radnici poprvé. Na cenu jsou v České republice nominováni Josef Bareš, Jan Brož, Petr Dub, Světlana Fialová, Friederike Höppner, Martina Holá, Edita Pattová, Erik Sikora, Roman Štětina a Viktor Valášek.

Vstupné: 40,- / 20,- Kč

Kurátor výstavy: Pavel Švec       

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>