Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

EGO / portrét - fotografie

2010-09-01 11:53

26. 5. - 19. 9. 2010
Langhans Galerie Praha představuje subjektivní kurátorskou koláž fotografického portrétu s důrazem na nejsoučasnější tendence tuzemské tvorby. Ze zdánlivě chaotického davu vystupují jedinečné tváře.

Lidská tvář je jako průsvitný filtr nasunutý mezi svět vnitřku a vnějšku. Její povrch nese stopy působení obou těchto živlů. Neubrání se vnějšku, ale zároveň dává tušit, že se cosi děje uvnitř a dere se ven. Tvář fascinuje, protože se dá číst, a nic se k zachycení jejího povrchu nehodí lépe než médium nejpovrchnější: fotografie.

Michal Adamovský, Jan Bigas + Štěpán Pech, Patrik Borecký, Vladimír Boudník, Radeq Brousil, Adam Holý, Václav Jirásek, Šymon Kliman, Richard Loskot + Karel Prát, Český člověk (Ivan Lutterer + Jan Malý + Jiří Poláček), Willy Najvar + Zbyněk Baladrán, Jano Pavlík, Michal Pěchouček, Ivan Pinkava, Robert Portel, Johana Pošová, Rudo Prekop, Lukáš Prokůpek, Petra Steinerová, Václav Stratil, Adéla Svobodová, Jiří Thýn, Dušan Tománek, Aleksandra Vajd + Hynek Alt, Zein, Václav Zykmund

Kurátoři: Robert V. Novák a Pavel Turek

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>