Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Umění – Galerie

Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Galerie La Femme představuje: Domácí úkoly a obrazy z cest 2003 – 2011

2011-08-09 14:12

Ve dnech 16. 8. – 9. 10. 2011 se v Clam – Gallasově paláci uskuteční jedna z jeho nejrozsáhlejších výtvarných výstav: „Domácí úkoly a obrazy z cest 2003 – 2011“.

Vystaveny zde budou obrazy a sochy vzniklé pro Galerii La Femme, díla od předních českých výtvarníků: J. Anderleho, J. Blechy, A. Borna, R. Brichcína, B. Eliáše, V. Faktora, R. Franty, T. Hřivnáče, M. Chabery, Z. Jandy, M. Jiránka, B. Jirků, L. Klusáčka, D. Krejbicha, R. Kočího, A. Lipinové, E. Mansfeldové, J. Mocka, J. Mžyka, I. Piačky, M. Pošvice, M. Rittsteina, A. Sládka, I. Svobodové, Z. Tománka, D. Vávry a mnohých dalších. 

Galerie La Femme, nacházející se na Starém Městě pražském u břehu řeky Vltavy, vystavuje umělecká díla s tematikou ženy jako nekonečnou inspirací umění. Díla prezentovaná na této výstavě vznikla přímo pro galerii, ať už v rámci tzv. Domácích úkolů na stanovené téma, které galerie zadává jednotlivým výtvarníkům, či díky zahraničním sympoziím a uměleckým cestám po Španělsku, Brazílii, Francii, Kanadě, Ekvádoru a Galapágách. Prostřednictvím těchto projektů galerie představuje současné české umění a podporuje tak mezinárodní spolupráci na kulturním poli. Právě Domácí úkoly a zahraniční cesty jsou hlavním tématem výstavy.

V rámci výstavy proběhne komorní výstava „Vzpomínka na Antonína Sládka (1942-2009)“, konaná ve dnech 6. 9. - 9. 10. 2011. Antonín Sládek patřil mezi přední výtvarníky Galerie La Femme, který se účastnil mnoha Domácích úkolů a také uměleckých cest po Brazílii (2003) a Kanadě (2004). Sládkův figurální projev je jedinečný uměním zachytit atmosféru okamžiku, k čemuž mu pomáhal všudypřítomný skicář a výjimečná pozorovací schopnost.

Výstava bude doplněna o doprovodný program, který zahrnuje přednášky a komentované prohlídky s výtvarníky, obohacené hudebním doprovodem či koncerty přímo ve výstavních prostorách.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>