Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Umění – Design

Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Den dánského designu s BoConcept

2011-04-03 10:15

Start: 06.04.2011
Kde: galerie Czechdesign.cz  (Vojtěšská 3, Praha 1)

Druhý dubnový týden máte jedinečnou možnost zpčastnit se Dne dánského designu, na který vás srdečně zve showroom s dánským nábytkem a doplňky BoConcept. V jeho rámci promluví přední designér BoConcept Anders Nørgaard. Další program tvoří dvojice přednášek kunsthistoričky Daniely Karasové nazvaná Skandinávský interiér, dánský nábytek a tvůrci 20. století a historika designu Patrika Vavřiny zaměřená na skandinávský produktový design.

Na místě bude také možné zhlédnout výstavu vybraných interiérových doplňků BoConcept. Showroom BoConcept aktuálně představuje kolekci nábytku a doplňků pro sezonu 2011, v níž nechybí také pohovky Carmo, Milos či Morini, jejichž autorem je právě Anders Nørgaard.

Program Dne dánského designu s BoConcept:
11.00 - Daniela Karasová: Skandinávský interiér, dánský nábytek a tvůrci 20.století
PhDr. Daniela Karasová, CSc. je historička designu, vedoucí sbírky nábytku, prací ze dřeva, kovů a různých materiálů a současně kurátorka sbírky nábytku, designu a hodin Uměleckoprůmyslového muzea v Praze.

17.00 - Patrik Vavřina: Skandinávský design od spotřebičů po Gripen
Patrik Vavřina je historik designu, pedagog Vyšší odborné školy a Střední umělecké školy Václava Hollara.

18.00 - BoConcept Trend Talk – přednáška dánského designéra Anderse Nørgaarda
Přednáška Anderse Nørgaarda bude zaměřena na jeho tvorbu s důrazem na značku BoConcept v kontextu tradice dánského designu a na jeho bohaté zkušenosti v oblasti produktového designu. Těšit se můžete také na komentáře ke konkrétním produktům BoConcept z nové kolekce a k aktuálním designovým trendům. Závěr přednášky bude věnován moderované besedě a dotazům diváků. Tlumočení zajištěno.


Anders Nørgaard
Absolvent školy architektury v dánském Aarhusu Anders Nørgaard (celým jménem Anders Nørgaard Pedersen) je na dánské designové scéně známým tvůrcem. Kromě BoConcept je tvůrcem nábytku pro značky jako Rolf Benz, Getama, Kinnarps, Fredericia Furniture, Holmegaard, Kitchen And More či Casus. Anders má vlastní designové studio Nørgaard Design, které se kromě návrhu produktů věnuje také grafickému designu. Andersova tvorba zcela jasně reflektuje hlavní rysy skandinávského designu počínaje 50. lety 20. století, jmenovitě Arne Jacobsena, jehož tvarosloví přenáší do kontextu současnosti. Anders má rád čisté organické tvary, které se mohou v prostoru snadno stát solitéry.
Dánským časopisem Bo Bedre byl Anders Nørgaard vyhlášen jako jeden z pět nejlepších dánských designérů. V poslední době se věnoval designu krbu pro dánskou firmu Jydepejsen. Navrhl pro ni řadu krbů Cubic, které vypadají jako volně stojící a jsou navrženy v mnoha tvarech a velikostech (kvádr, válec...), aby se hodily do různých typů místností. Povrch krbu je vždy upraven tak, aby nebyl horký, proto je tedy možné na krb umístit různé oblíbené předměty jako obrázky či fotky.
Pro značku BoConcept Anders Nørgaard navrhl kultovní židli One, která byla v roce 2008 oceněna prestižní cenou Red Dot Design Award a oceněním Good Design Award od chicagského muzea Museum of Architecture and Design a vydavatelství Metropolitan Arts Press. Je také autorem celé řady pohovek BoConcept, jako je například Como, Carmo, Morini či Lugo a solitérních křesel.

BoConcept
BoConcept je dánská nábytkářská firma se 340 značkovými BoConcept prodejnami v 50 zemích. BoConcept vyrábí moderní, designový, funkční a přizpůsobitelný nábytek a doplňky pro dynamický městský svět, tzv. „urban design“. BoConcept spolupracuje s dánskými designéry Andersem Nørgaardem, Henrikem Pedersenem a Mortenem Georgsenem.


Každý z návštěvníků přednášky Anderse Nørgaarda  bude zařazen do slosování o ikonické křeslo Imola od BoConcept v látkovém potahu dle výběru.


Vstupné: 50 Kč

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>