Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Přednášky
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Přednáška Davida Tartakovera

2011-04-09 21:54

13. dubna 2011 vystoupí v Praze izraelský grafik, designér, pedagog a politický aktivista David Tartakover. Jeho přednáška je součástí přednáškového cyklu de.sign, jehož cílem je představit českému publiku 4 osobnosti současného grafického design. Akci společně pořádají Goethe-Institut, Instituto Cervantes, Velvyslanectví Nizozemského království a Velvyslanectví Státu Izrael. Kurátorem projektu je český grafický designér Filip Blažek.

David Tartakover je celosvětově oceňovaný izraelský grafik, designér, pedagog a politický aktivista, který se již od roku 1975, kdy v Tel Avivu zahájil činnost svého studia, inspiruje mottem: „Svoboda názoru není právem, ale povinností.“

Tartakover se proslavil sérií autorských politicky provokativních plakátů a politicky angažované tvorbě zůstává věrný dodnes. Považuje se za „lokálního designéra“, tedy umělce čerpajícího inspiraci z dění na místní, izraelské scéně. Jeho specializací jsou různé aspekty vizuální komunikace propojující právě kulturu a politiku.

Vedle individuální tvorby patří mezi jeho různorodé aktivity také shromažďování sbírek a výzkum historie izraelského designu jako takového. Jeho lexikon shrnující izraelský vývoj v 50. letech vyšel knižně v roce 1996 pod názvem „Where We Were, What We Did“ (Kde jsme byli, co jsme udělali).

Od roku 1976 patří David Tartakover mezi vůdčí pedagogy na katedře Vizuální komunikace Akademie umění a designu Becalel v Jeruzalémě. V roce 2002 získal Izraelskou cenu (Israel Prize), nejvyšší státní ocenění za přínos v oblasti kultury.

Přednáška Davida Tartakovera se uskuteční v Institutu Cervantes 13. dubna 2011 od 19.00 (Na Rybníčku 6, Praha 1). Přednáška bude v angličtině, tlumočení do češtiny je zajištěno. Vstup zdarma.

Kontakt:
Zuzana Milková, Velvyslanectví státu Izrael, tel. 233 097 516, culture@prague.mfa.gov.il
Filip Blažek, kurátor, tel. 272 049 104, filip@designiq.cz

Web Davida Tartakovera:
http://www.tartakover.co.il

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>