Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Umění – Design

Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Mladí čeští ilustrátoři se mohou poměřovat se světem, jejich výkvět uvidíte naživo 31. srpna ve Stromovce

2013-08-27 16:31

V Česku se rodí nová generace ilustrátorů, která se může rovnat světové úrovni. Dokazuje to například i květnové vítězství českého týmu na mezinárodní soutěži Secret Walls v Londýně. Právě členy týmu a soutěžící z letošního kola Secret Walls x Czech uvidíte 31. srpna na exhibici v pražské Stromovce.

Tři mazáci versus tři zelenáči, to je obsazení srpnové exhibice Secret Walls x Czech ve Stromovce,” uvádí souboj jeho organizátor Viktor Rosinský a.k.a. “Viktor Čistič” a dodává: “Šest kvalitních ilustrátorů naživo, na dvou obrovských plátnech proti sobě. Devadesát minut času - ale pozor, není to tak jednoduché. Abyste se dostali dovnitř, musíte znát heslo - najdete ho na letácích nebo na našem facebooku.”

Pravidla “Tajných válek” neboli Secret Walls jsou jednoduchá - fixa nebo štětec, jenom černá barva a 90 minut času. A kdo se proti sobě postaví? Zelenáči pod týmovým jménem “Nová Krew” jsou všichni tři zároveň semifinalisty letošního soutěžního ročníku. Plumm byl odkojen želvami Ninja a morální hodnoty mu od dětství vštěpoval Barbar Conan. Věnuje se hlavně ilustraci všeho druhu a konceptuálnímu designu s fantasy a sci-fi tematikou. Milovník slizu a všemožných tvorů ze slizu vzešlých, Slakinglizard z Brna, má za sebou už nespočet samostatných výstav, např. na Creative market Praha nebo v galerii 3x3 v Liberci, ilustruje knihy a spolupracuje s výrobci loangboardů. Poslední, Distingo, rád pracuje s odpadovými materiály, vyrábí z nich sešity a skicáky. Momentálně je ztracen ve světě černobíla.

Proti nim se postaví tři mazáci - Vláďa Chalupa, absolutní vítěz loňského kola, Lazybastard a Emil Norm, kteří se potkali v prvním ročníku Secret Walls, již prokázali své kvality, a to ničím menším než drtivou porážkou londýnských borců v rámci výroční exhibice londýnského Secret Walls.

Secret Walls (dříve Secret Wars) je celosvětově první a jediný koncept live art battle. Podobně jako Klub rváčů, povědomí o soubojích se většinou šíří šuškandou a přes sociální média. Bitvy vždy probíhají mezi dvěma jednotlivci nebo mezi dvěma týmy. Secret Walls vznikly v roce 2006 v malém baru ve východním Londýně – bylo to malé a intimní ovšem s obrovským potenciálem. Roky tvrdé práce, odhodlání a síly znamenaly, že Secret Walls posunuly hranice a vydaly se hledat umělce a promotéry v mezinárodních vodách. Chloubou se vzápětí staly akce v New York City, Londýně, Lisabonu, Berlíně, Tokyu, Kodani, Dublinu a Amsterdamu.

Secret Walls x Czech exhibice se odehraje v prostoru “Tiskárna na vzduchu v pražské Stromovce (kousek od Planetária, zde ) 31.8.2013 od 21:00. Heslo pro vstup naleznete na facebooku, vstuné je 100,- CZK.
Teaser: http://youtu.be/JPdhvnzstkg

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>