Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Umění – Galerie

Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Domácí úkol Galerie La Femme – Český advent

2012-11-13 10:40

(12. 11. - 9. 12. 2012)

Od 12. listopadu máte možnost v Galerii La Femme vidět tradiční výstavu tzv. Domácích úkolů, které zadává galerista Miroslav Lipina českým umělcům.  Nyní mají návštěvníci možnost zhlédnout 19. Domácí úkol nazvaný Český advent. Celá výstava se uskutečňuje ve spolupráci s Nadací Charty 77 - Kontem BARIÉRY, část výdělku z prodaných děl půjde na Konto BARIÉRY.
    Výstavy se účastní více než 60 umělců, mezi nimi například Milan Chabera, Jiří Šuhájek, Eva Mansfeldová, Jan Šafránek, Vladimír Brunton, Boris Jirků, Tomáš Hřivnáč, Richard Kočí, Ladislav Klusáček, Ivana Svobodová, Bohumil Eliáš jr., Karel Sládek, Miroslav Pošvic, Josef Blecha, Igor Piačka, Milan Hencl, Tylek, Petra Šnokhausová, Josef Velčovský, Jaromír Másler, Richard Augustin, Barbora Olmrová a další.
    Český advent bude vystaven v Galerii La Femme od 12. listopadu do 9. prosince, pokračování této výstavy se uskuteční od 30. listopadu v Café Galerii Černá Labuť v ulici Na Poříčí 25. Zde výstava potrvá do 7. ledna 2013.

    Galerie La Femme zadává Domácí úkoly již od roku 2003. Prvním takovým bylo téma Pocta jedné fotografii. Námět vznikl podle fotografie Jana Lipiny z roku 1977, na které žena hledí z temné místnosti ven z okna a přes své rameno upírá pohled do světlé zahrady. Tento Pohled na západ, jak byla fotografie později nazvána, se stal inspirací pro mnohé výtvarníky, kteří se projektu zúčastnili - například Josef Mžyk namaloval obraz Interiér, Michael Rittstein obraz Třpyt nebo Jan Souček dílo Příroda u okna.
    Dalším námětem pro zadání úkolu byl slavný obraz Edouarda Maneta Snídaně v trávě. Výtvarníky provokoval k nejrůznějším variacím a asociacím, a byla tak vytvořena mnohdy vtipná díla jako například Snídaně starých pánů od Aloise Mikulky nebo Snídaně v marihuaně Jiřího Šorma.
    Navazovaly i další domácí úkoly, jejichž zadání znělo Malá pocta velké Edith, Venuše, Žena a automobil, Mona Lisa, Žena, víno, zpěv, Vyhnání z ráje, S vodou mě baví svět, Autoportrét, Avignonské slečny, Žena v zajetí techniky, Srdeční záležitost, Žena v pohybu, Žena a zvíře, Cherchez La Femme, Žena a architektura a Z jeviště.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>