Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Bez názvu

2010-07-30 12:41

Galerie 35
Od 3. června do 26. září

Smysl chůze, Fayçal Baghriche (2002) Yetti Matyáš Chochola (2010) Ohňostroj za bílého dne, Vincent Ganivet (2007) Still, Barbora Kleinhamplová (2009) Close-up,Martin Kohout (2009) Moře Ange Leccia (1991) Naturaleza Misteriosa, Eden Morfaux (2010) Přepínání, Eugenio Percossi (2007) Pláž, Kathrine Svensby (2004) Vzdálená setkání, Tomáš Werner (2010)

Organizátoři výstavy ji, oproti převládající kurátorské praxi, vědomě ponechali bez názvu. Cílem je umožnit uměleckým dílům promlouvat přímo k návštěvníkům a neovlivňovat jejich čtení přidáním filtru, jakým název výstavy či explicitně vyslovené téma bezpochyby je. Návštěvníci tak mohou zažít každé z uměleckých děl, i jejich soubor jako celek, podle své interpretace a nejsou zatíženi předem vytvořenými asociacemi.

Deset pozvaných umělců má, ať již prostřednictvím své práce nebo soukromého života, nějaký vztah k České republice nebo Francii. V souvislosti s výstavou také každý z umělců poskytl organizátorům krátký rozhovor, který je v tištěné podobě k dispozici v Galerii 35. Umělec Eden Morfaux připravil speciálně pro výstavu Bez názvu dílo Naturaleza Misteriosa.

Výstavu připravili Amande In a Michal Novotný. S podporou společnosti Samsung.

www.beznazvu.com
 

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>