Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Umění – Design

Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Becherovka-Pohár českých designérů

2014-02-19 20:22

4. únor—30. březen 2014
stálá expozice UPM)

Navštivte výstavu likérových skleniček, které byly navrženy v soutěži Becherovka Pohár českých designérů. Až do konce března si můžete prohlédnout návrhy českých sklářských designerů a podívat se na finalisty a výherce ze všech čtyřech ročníků.

Instalaci navrhlo studio LLEV pod vedením Marcela Mochala, autora vítězné skleničky prvního ročníku soutěže. V rámci expozice bude k vidění i letošní vítězný návrh designéra Adama Turečka. Mladý návrhář je absolventem Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Jeho sklenička bude vyrobena v poděbradských sklárnách a v počtu cca 80 000 kusů poputuje na přelomu srpna a září na tuzemský i zahraniční trh.

Soutěž je určena zejména designérům, průmyslovým designérům a sklářům. V prvním ročníku zvítězila v roce 2009 becherka od Marcela Mochala, který mimo jiné vystavuje každoročně na pražském Designbloku a získal již bezpočet ocenění. O rok později vyhrála likérka od Veroniky Černé, aktivně vystavující doma i za hranicemi. Vítězem třetího ročníku se v roce 2012 stal Petr Mikošek ze studia BOA. Petr Mikošek byl v roce 2011 nominován v kategorii Designér roku na Czech Grand Design.

V průběhu celého roku bude výstava putovat po různých místech v České republice.

Otevírací doba:
pondělí: zavřeno
úterý: 10 - 19 hodin
středa až neděle: 10 - 18 hodin

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>