Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Artis Pictus

2011-09-29 14:19

Artis Pictus – historicky největší výtvarná soutěž pod širým nebem v Praze podporující projekt Konto BARIÉRY

Stovky malířských stojanů, stovky štětců a tub s barvami, stovky mladých umělců. To vše v jeden den na Staroměstském náměstí* tvoří základ projektu Artis Pictus – největší výtvarné soutěže svého druhu pod širým nebem, kterou Praha zažila. Veřejně prospěšný projekt Artis Pictus s charitativním posláním podpoří svou účastí také renomovaní čeští umělci jako Iva Hüttnerová, Jiří Lábus, Veronika Palečková, Kurt Gebauer, Zdeněk Netopil, Jiří Hauschka a další.

Každý, kdo zavítá ve středu 5. října na Staroměstské náměstí v Praze, bude mít možnost zažít ojedinělou atmosféru prosycenou kreativitou, touhou být nejlepší, ale i ochotou pomoci. Přesně v tento den se sejdou na Staroměstském náměstí studenti českých uměleckých škol, aby poměřili své malířské dovednosti. Tématem malířského souboje je Svět bez barev, přičemž umělci budou vyzbrojeni štětci, plátnem a vzhledem k tématu jen černými a bílými akrylovými barvami. Umělecký styl je již zcela na každém malíři.

Generálním partnerem neziskového projektu Artis Pictus je společnost Xerox, o realizaci projektu se stará agentura Mather RMG a Ogilvy Group. „Ogilvy Group se kromě svého vlastního reklamního businessu dlouhodobě věnuje i charitativním či veřejně prospěšným projektům, o čemž svědčí například naše dlouhodobá spolupráce právě s Kontem Bariéry. Projekt Artis Pictus je podporou kreativity, talentu a originálních nápadů, což jsou vlastnosti, kterých si velice ceníme, protože se my sami bez nich ve své práci neobejdeme. Charitativní efekt, který přináší spolupráce se známými umělci, dává navíc celému projektu ještě hlubší společenský rozměr,“ komentuje Petr Roth, mediální zástupce projektu Artis Pictus.

Vítězem ojedinělé soutěže Artis Pictus budou tři školy a tři jednotlivci. O tom, kdo se stane vítězem, může rozhodnout také veřejnost, a to od 6. do 18. října 2011 prostřednictvím internetových stránek www.artispictus.cz. Spolu s veřejností budou o vítězích rozhodovat další dvě poroty složené z výtvarných umělců a pedagogů participujících výtvarných škol. Vítězové v kategorii jednotlivců získají od hlavního partnera projektu, společnosti Xerox, nový tablet iPad2 a nejlepší tři umělecké školy obdrží novou tiskárnu Xerox ColorQube s ekologickou a úspornou technologií tuhého inkoustu.

Všechny obrazy vytvořené mladými umělci na Staroměstském náměstí bude možné na vlastní oči vidět v rámci výstavy, která bude veřejnosti přístupná od 9. října 2011 v Kongresovém centru Praha (Palác kultury). Díla vytvořená známými českými malíři se stanou předmětem dražby u příležitosti slavnostního zakončení výstavy a vyhlášení výsledků soutěže Artis Pictus, dne 20. října 2011.

Výtěžek dražby obrazů poputuje na fond nevidomých Konta BARIÉRY. „Jsem ráda, že se Konto BARIÉRY může podílet na této neobvyklé soutěži pro mladé, talentované lidi. Díky výtěžku z aukce pomůžeme mladému nevidomému člověku alespoň na chvíli zapomenout na jeho zdravotní handicap,“ říká Božena Jirků, ředitelka Konto BARIÉRY.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>