Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Spektákl divoké duše Evropy

2010-08-02 09:20

Přestože se v evropských automobilkách denně vyrábí tisíce aut, zastaví se na jejím území tisíce metrů čtverečních novými silnicemi a domy, ještě stále se tu dají najít místa, kde se příroda ukazuje ve své původní rozmanitosti a divokosti. A vzhledem k tomu, že žijeme v 21. století, nemusíte se na tato místa vydávat sami, zprostředkují vám je nejnovější technologie ve službách zkušených fotografů.

 
Každá evropská zem má svůj kousek divočiny
Na projektu s příznačným názvem Wild Wonders of Europe se po celých 15 měsíců podílelo 69 vybraných fotografů. Výsledkem jejich úsilí je sto velkoformátových snímků volně žijících zvířat a podivuhodných přírodních zákoutí, přičemž každá evropská země je na výstavě zastoupena alespoň jednou fotografií. Vy si je až do 22. srpna můžete prohlédnout na panelech rozmístěných před Rudolfinem na Alšově nábřeží.
 

Z výstavy Wild Wonders of Europe - Maurizio Biancarelli
 
Lišáci na londýnském předměstí
Mezi snímky, které prošly neúprosným sítem (vybíralo se téměř z 200 tisíc fotografií) najdete romantické přírodní scenérie i dramaticky působící záběry ze života volně žijících zvířat. Symptomaticky k dnešní době ale nejvíc o divoké přírodě vypovídají takové snímky jako je třeba malý lišák plížící se nočními ulicemi londýnského předměstí.Nejdivočejší krásy České republiky najdete podle organizátorů výstavy v Českém Švýcarsku.
 
Pokud ani po důkladné prohlídce divočiny na Alšové nábřeží nebudete mít dost, podívejte se na domovskou stránku projektu, kde najdete všechny fotografické cykly, ze kterých se vybíraly zástupné snímky. Expozice je putovní a do roku 2012 by měla procestovat nejen Evropu, ale i Severní Ameriku a Čínu.
 
Více najdete ZDE. Foto zdroj tamtéž.
 

Z výstavy Wild Wonders of Europe - Markus Varesvuo
 

Wild Wonders of Europe (C)
 
kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>