Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

25. jarní veletrh starožitností ANTIQUE

2010-05-13 09:37

13 - 16.5.2010, 10:00 - 19:00
nově v prostorách Novoměstské radnice, Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Vstupné: 90,- Kč (pro členy Asociace starožitníků zdarma)
Snížené vstupné: 70,- Kč (důchodci, studenti)
www.asociace.com
http://www.facebook.com/#!/event.php?eid=112477178770189#wall_posts


Hlavním tématem jarního veletrhu ANTIQUE, který bude probíhat od 13. do 16. května, je proměna šperku.Nadčasová krása stovek starožitných skvostů již tuto středu, od 13. do 16. května, doslova rozzáří prostory Novoměstské radnice na Karlově náměstí. Jako každé jaro se do Prahy u příležitosti tradičního veletrhu ANTIQUE sjedou přední starožitnické firmy z celé České republiky, aby zde představily svůj výběr historického skla a porcelánu, obrazů či starožitného nábytku. Zvláštní pozornost však tentokrát bude věnována šperkům, které jsou hlavním motivem nadcházejícího 25. veletrhu. Vedle nových prostor v Novoměstské radnici přinese letošní ANTIQUE i další novinky. Šest desítek vystavovatelů z celé republiky doplní letos poprvé stánek světoznámé aukční síně Sotheby’s. „Sotheby’s je poctěna možností zúčastnit se jarního veletrhu Antique, který se koná v neopakovatelném prostředí Novoměstské radnice, v centru jednoho z nejkrásnějších historických evropských měst,“ říká Filip Marco, zástupce Sotheby’s v České republice, a dodává „Jsme připraveni zodpovědět veškeré dotazy návštěvníků veletrhu ohledně aukčního trhu v zahraničí, a to včetně jeho historie, současného stavu i perspektivního vývoje.“

K exponátům, které potěší všechny milovníky třpytivých klenotů, budou patřit například briliantové prsteny z poloviny 20. století, které přiveze aukční dům Meissner - Neumann. Jejich hodnota se u jednotlivých kousků pohybuje od 350 000 do 750 000 Kč. Několik vytříbených exponátů chystají také starožitnosti Michal Jankovský. Jedinečnou ukázkou šperkařské práce v meziválečném Československu je platinový prsten s diamanty a rubíny ve stylu art deco. Kouzlo art deca reprezentuje i působivý kolier z roku 1925.

Více než lákavá bude letos nabídka obrazů. Pozornosti by neměl uniknout například Podvečer v Normadii od Jean-Baptiste Camille Corota s cenou 2,5 milionů, Ženský akt Vojtěcha Hynaise či Blatouchy ve džbánku od Václava Špály nabízené aukční síní Meissner-Neumann. Starožitnosti AAA nabídnou Golgotu od Oskara Rexe nebo dva z Muchových obrazů - Snění večera a Odpočinek noci. „Vystavovatelé mají připraveno mnoho jedinečných exponátů, ale chybět nebudou ani drobnější a cenově dostupnější umělecké předměty,“ doplňuje Simona Šustková, prezidentka pořádající Asociace starožitníků. Více informací na www.asociace.com.

I v nových prostorách bude pokračovat oblíbená a hojně využívaná tradice bezplatného odborného poradenství, kdy mají návštěvníci veletrhu možnost využít služeb znalce. Vystavovatelé se pro změnu dočkají tradičního slavnostního udílení cen za nejlepší expozici a exponát veletrhu. Veletrh ANTIQUE se těší přetrvávajícímu zájmu veřejnosti i přízni odborníků především díky kvalitě vystavovaných a prodávaných exponátů, na kterou pečlivě dohlíží pořádající organizace Asociace starožitníků. „Veletrh může směle konkurovat několika aukcím najednou, zejména v oblasti užitého umění. Pro návštěvníky je to výjimečná příležitost setkat se zde s 60 obchodníky z celé republiky, pohovořit si s nimi o starožitnostech, moci porovnávat a především strávit příjemný čas v inspirativním prostředí mezi krásnými věcmi,“ láká Simona Šustková.


 

Asociace starožitníků, která již po pětadvacáté pořádá veletrh starožitností ANTIQUE, se jako první z postkomunistických zemí stala vedle nejprestižnějších starožitnictví světa členem organizace C.I.N.O.A. Tato organizace mezinárodního rozsahu sdružuje obchodníky s uměním, mapuje trh se starožitnostmi a napomáhá obchodu s nimi. V souladu s tím usiluje i Asociace starožitníků o rozvoj českého trhu, aby nebyl zaplaven neznačenými falzy a napodobeninami a aby peníze uložené do starožitností byly dobře jištěnou investicí. Skrze svou Rudolfinskou akademii vzdělává, neboť vzdělání v oboru je jednou z podmínek pro orientaci na trhu se starožitnostmi a vhodné investování. V neposlední řadě se snaží i o propagaci vztahu lidí k našemu kulturnímu dědictví.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>