Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Sport – Koupaliště

Žluté lázně

Telefon
244 463 777
Adresa
Podolské nábřeží 1, Praha 4 - 140 00
www
E-mail
Druhy sportu
aerobik, badminton, fotbal, nohejbal, petanque, ping-pong, plážový volejbal
Městská část
Praha 4
Doprava

Tram č. 3, 16, 17, 21, 52 - zastávka Dvorce

Napsali jsme na Pragueout.cz

Doplňující služby
bar, dětský koutek, občerstvení

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

HISTORIE

Žluté lázně, rozkládající se na břehu řeky Vltavy v Praze 4-Podolí na ploše tři a půl hektaru, mají ve svém křestním listu vepsáno datum 16. června 1910. Název dostaly podle charakteristické barvy oplocení, kabin a budov. Až do konce 60. let minulého století představovaly pro Pražany i návštěvníky hlavního města kultovní místo, kam se scházeli za rekreací, odpočinkem a sportem.

Postupem času však jejich obliba začala upadat - návštěvy klesaly, zařízení stárlo, minimálně se do něj investovalo a pro hosty přestalo být zajímavé. Dílo zkázy definitivně dokonala ničivá povodeň v srpnu 2002.

SOUČASNOST

Počátkem roku 2005 se stala novým provozovatelem O2 žlutých lázní akciová společnost Taiko a 17. ledna zde zahájila rozsáhlou rekonstrukci a modernizaci. Dnes už je areál v porovnání s minulostí k nepoznání.

Nákladem třiceti milionů korun se proměnil v multifunkční sportovně-relaxační centrum určené všem věkovým kategoriím. Ačkoliv svou definitivní podobu získá areál až v následujících letech, už nyní je jisté, že dokáže nabídnout zájemcům bohaté možnosti atraktivního pobytu i pohybových aktivit v jedné z nejkrásnějších přírodních lokalit.

MOŽNOSTI

Celková denní kapacita Žlutých lázní se pohybuje kolem osmi tisíc návštěvníků. Areál každému z nich vytváří nejen optimální podmínky ke sportovnímu vyžití, rekreaci a odpočinku, ale také jim poskytne dostatečné zázemí v oblasti gastronomie i hygieny. Z vydlážděného parkoviště pro 120 vozů vedou bezbariérové písčito-štěrkové cesty.

Ve Žlutých lázních vyrostl pod dohledem nejlepších reprezentantů s pěti kurty největší areál na beachvolejbal v České republice. V případě kandidatury Prahy na uspořádání olympijských her v roce 2020 je připraven nabídnout tyto prostory právě olympijským soutěžím.

Také nabídka dalších sportovišť je nesmírně pestrá: například fotbalová klec na písčitém povrchu, osm hřišť na pétanque, stolní tenis, streetball, třímetrová lezecká stěna, exteriérové šachy, nohejbal či šlapadla. Ve Žlutých lázních, jako jediném místě v České republice, se také nachází půjčovna unikátních a stále populárnějších dračích lodí.

Ke chloubě O2 žlutých lázní patří dětský koutek s brouzdalištěm, nafukovacím rybníčkem a mnoha zábavnými atrakcemi.

V areálu je k dispozici více než 2500 míst sloužících k občerstvení na pivních terasách, v Modrých kavárnách nebo internetové kavárně.

Žluté lázně jsou ideálním místem, kde lze pestře, netradičně a všestranně strávit volný čas nejen ve společnosti přátel, rodiny, ale také při pořádání firemních party i teambuildingů. 

SPORT

Beachvolejbalové kurty
:

beachV areálu se nachází prostor pro pět beachvolejbalových kurtů, postavených na základě odborných konzultací Marka Pakosty, jednoho z nejlepších českých volejbalistů. Tato hřiště jsou postavena zcela podle pravidel tohoto olympijského sportu. Představují v současné době nejmodernější zázemí v Praze a splňují podmínkypro pořádání vrcholných domácích i mezinárodních soutěží (MČR, ME). V případě kandidatury Prahy na pořádání olympijských her 2020 aspirují na případnou organizaci olympijských soutěží. V takovém případě lze tento areál přestavět na prostor se třemi hřišti s centrálním kurtem obestavěným mobilními tribunami. Kurty jsou kryty ochrannou sítí a v nočních hodinách osvětleny.

Fotbal na písku v kleci:

Klec pro fotalové gladiátory je známá z reklamy firmy Nike. V ohraničeném prostoru o rozměrech zhruba jednoho beachvolejbalového kurtu se nachází speciální klec o rozměrech 16 x 8 metrů, která umožňuje zápasy fotbalových minitýmů: 2 na 2, respektive 3 na 3. Tato industriální klec je na rozdíl od oné slavné reklamy v provedení s bočnicemi ze sítí.

Hřiště na pétanque:

Ve Žlutých lázních se nachází celkem dvanáct drah pro stále populárnější hru pétanque. Tento areál byl vybudován a designově řešen na základě konzultací a připomínek předsedy České asociace klubů pétanque Karla Dohnala.

Stolní tenis:

Žluté lázně již v minulosti sloužily k aktivnímu odpočinku a také z dobových záběrů z prvopočátků chodu tohoto rekreačního areálu je patrné, jak vysoká byla vždy popularita stolního tenisu. Poblíž správcovské budovy budou i nyní k dispozici dva stoly na ping-pong. Mistrným provedením a svou kvalitou tento areál získal zcela výjimečné postavení v celé Praze.

Nohejbalové hřiště:

Nohejbalový kurt v horní části Žlutých lázních patří k jistotám, které ověřila - stejně jako u zázemí na stolní tenis - historie. Tento antukový kurt se kvalitně upravil a bude dál sloužit všem vyznavačům ryze českého sportu. V případě zájmu ho však mohou využívat také volejbalisté nebo hráči líného tenisu.

Externí šachy:

Oblíbený sport, považovaný za gymnastiku mozku, který známe nejčastěji v klasickém "stolním" provedení, získá ve Žlutých lázních atraktivní podobu s extrémně vysokými figurkami. Aktéři s nimi navíc budou tahat ve venkovním prostředí. Mimochodem - jednotlivé figurky měří kolem sedmdesáti centimetrů. 

PRO GURMÁNY

Modrá kavárna se změnila na Modrý bar
!

Modrý bar (dříve Modrá kavárna) je jedním z nejstarších objektů ve Žlutých lázních, jehož historie se datuje do 20-tých let minulého století. Tehdy, podobně jako dnes, budova sloužila k občerstvení návštěvníků Žlutých a tehdy ještě i Modrých lázní (odtud její název). Její architektonicky cenná ocelová konstrukce byla v letech 2005 - 2007 citlivě zrekonstruována a vhodně rozšířena o "dvojče" - identickou repliku, která s původní budovou tvoří symetrický celek. Díky tomuto rozdělení, je možné organizovat jak malé soukromé večírky tak i obří firemní akce. Celková kapacita obou barů je 130míst a dalších 100míst k sezení je možno obsadit na terasách u baru.

V prostorách Modré kavárny se v létě 2006 natáčela světově známá reality show "Bar", díky které se spoustu návštěvníků Žlutých lázní mohlo na vlastní oči podívat, jak se takový pořad natáčí a se soutěžícími přijít do kontaktu nejen přes televizní obrazovky.

Modrá kavárna dostala od 1. října 2007 nový název – Modrý bar, který lépe vystihuje změněné zaměření tohoto výjimečného prostoru. Modrý bar je vybaven nábytkem dovezeným z Thajska a Filipín, který tak dotváří příjemnou atmosféru plážového baru.

Široká nabídka nápojů zahrnuje kromě Plzeňského piva, několika oblíbených koktejlů a známých tuzemských i zahraničních lihovin, také spoustu kvalitních Moravských a hlavně francouzkých vín za příjemné ceny. Nejen během léta, ale i celoročně bude pro návštěvníky připravena vždy zajímavá speciální nabídka některých nápojů, koktejlů nebo vín. V Modrém baru si vyberete i z lákavé nabídky pokrmů, ke stálé nabídce teplých jídel připravujeme salátový bar a nabídku sýrů.

Modrý bar najdete v pravé části areálu Žlutých lázní, přímo pod parkovištěm a je otevřen denně od 11h do půlnoci.

Písečná pláž

situovaná pod prostorem Modrého baru, velmi oblíbená a vyhledávaná v letních teplých večerech, nabízí příjemné posezení u vína či lahodného koktejlu.

Dvakrát do týdne zde bude vystupovat živá kapela. Pláž je stejně jako Modrý bar vybavena nábytkem z Thajska a Filipín a její celková kapacita k sezení je 550míst z čehož 360míst k sezení je připraveno ve dvou stanech pro případ špatného počasí.

Nabídka plážového baru se soustřeďuje na známé alkoholické a nealko koktejly, Plzeňské pivo, kvalitní Moravská vína a základní tuzemské i zahraniční lihoviny. Nejen pro milovníky ryb připravujeme makrelu a pstruha na grilu.

Dětské hřiště - stánek

Široká nabídka sladkostí, palačinek a zmrzlin pro děti i dospělé v příjemném a tichém prostředí dětského hřiště.

Most - Velký hexagon

Stánek je umístěn v centru travnaté pláže s výhledem na řeku.

Sortiment je zaměřen spíše na dospělé, specialita - oblíbené pečené brambory s cibulkou a slaninou. Grilované klobásy a uzená domácí špička je samozřejmostí

Terasy - Stánek a gril

Příjemné prostředí s výhledem na thai:-). Klasický sortimen je doplněn o Černé pivo a výtečnou uzenou šunku opečenou na rožni. Sortiment tří druhů klobás na roštu jsou doplněny o špízy z vepřového a kuřecího masa.

Tančírna

Z tančírny je výhled přes Vltavu na zlíchovský kostelík a Dívčí hrady.Část tančírny je zastřešená a druhá část je terasa se slunečníky. Jsou pro Vás připraveny alkoholické

i nealkoholické nápoje, tři druhy klobás, pečené koleno a pečená žebra, a chuťovky k pivu. Nabízíme velké množství sportovních přenosů na dvou plazmových obrazovkách.

Kina
Restaurace
Město
Umění
Výlety
Nákupy
Divadla
Sport
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>