Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Sport – Plavecké bazény

AquaPalace Praha

www
Telefon
271 104 111
E-mail
Adresa
Pražská, komerční zóna Průhonice – Čestlice - 251 01
Fax
271 104 110
Doprava
Autem: dálnice D1, Exit D6, komerční zóna Průhonice – Čestlice u Prahy, naproti obchodního domu KIKA. Autobusem, MHD:  Bus č. 324, 325, 328, 363, 385 z metra Opatov - zastávka Čestlice, Global (mapa dole)
Doplňující služby
masáže, občerstvení, restaurace, sauna, solárium, studio krásy

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Dnes

Nejaktuálnější zprávyJsme česko-německý společný podnik GMF AQUAPARK PRAGUE, a.s. a již nyní pečujeme o zajištění bezproblémového a plně funkčního provozu areálu Aquapalace Praha. Vedle většinového vlastníka – tuzemské společnosti SPGroup a.s., má ve společnosti podíl leader německého trhu v oblasti provozování městských aquaparků a termálních lázní – společnost GMF GmbH & Co KG. Společnost GMF GmbH & Co KG aktuálně provozuje přes dvacet vodních areálů a termálních lázní po celém Německu a expanduje do Prahy, Švýcarska a Polska.

Fotoreportáž z Aquapaláce Čestlice zde
Služby

Vodní svět

Samotný aquapark se rozkládá na ploše 9 150 m² a je tvořen třemi paláci - Palácem vln, Palácem dobrodružství a Palácem relaxace. Návštěvníci se mohou projet na 6 tobogánech (nejdelší z nich měří 140 metrů) a 3 skluzavkách. Pro milovníky adrenalinu je k dispozici také atrakce spacebowl. Těm, kdo si chtějí vyzkoušet potápěčský ponor, nabízí aquapark potápěčský tubus o hloubce 8 metrů. Milovníci vln uvítají bazén s umělým vlnobitím, který v pravidelných intervalech navozuje pocit opravdových mořských vln. Jednotlivé paláce jsou protkány umělými řekami - celkem 100 m divoké a 350 m pomalé. Pro chvilky odpočinku jsou k dispozici vířivky a masážní lavice. AQUAPALACE PRAHA nabízí zábavu i nejmenším návštěvníkům, pro které jsou určeny brouzdaliště a skluzavky.

Cena vstupného ve všední dny je 120,- Kč za hodinu, o víkendech 150,- Kč za hodinu. Děti s výškou pod 100 cm mají vstup zdarma.

Saunový svět

AQUAPALACE PRAHA nabízí různé způsoby saunování a rovněž několik typů lázní a druhů ochlazení organismu, které je po kompletním prohřátí těla nezbytné. Patří mezi ně tropický či bouřkový déšť, studená mlha, masážní sprchy i ledová studna s dávkovačem ledu, speciálně granulovaným pro saunové účely. Klasický ochlazovací bazén je průtokový s trvalým přívodem a odvodem vody. Dva interiérové kruhové whirpooly o průměru 2,6 metru doplňují dva venkovní, které jsou osmihranné. Ve venkovních prostorách areálu AQUAPALACE PRAHA najdete také sprchy, odpočinkové plochy a odpočinkový domek.

Informace o saunách a procedurách Saunového světa v AQUAPALACE PRAHA

Parní lázeň

Jedná se o prohřátí těla v parní koupeli o teplotě 42 - 45 °C. K celkovému uvolnění organismu přispívá současně 100% vlhkost vzduchu. Horká pára navíc působí velmi příznivě při dýchacích onemocněních, revmatických problémech a zlepšuje prokrvení pokožky. Kapacita lázně je 20 osob.

Caldarium

Caldarium je římská potní lázeň spojená s horkou koupelí o teplotě vody 37 - 45 °C. Velmi vysoká vlhkost vzduchu (75 – 100 %) spolu s vonnými esencemi působí příznivě na dýchací cesty. Kapacita caldaria je 10 osob.

Laconium

V této nízkoteplotní sauně se teplota pohybuje v rozmezí 55 - 65 °C a vlhkost vzduchu mezi 27 - 70 %. Laconium je velmi vhodnou alternativou pro ty, jejichž krevní oběh nemůže být vystaven zátěži v klasické sauně. Doporučují se 2 až 3 cykly po 15 minutách, během kterých se silným pocením z těla vyloučí škodlivé toxické látky a dochází k uvolnění svalů. Do laconia se vejde maximálně 10 osob.

Tepidarium

Tento teplovzdušný skleník s vlažnou koupelí o teplotě 37 - 38 °C slouží k mírnému a šetrnému prohřátí celého těla. Vzdušná vlhkost v kabině pro 10 osob se pohybuje od 27 – 70 %. Kapacita tepidaria je 10 osob.

Solná lázeň

Hlavním účinkem lázně, jejíž teplota se pohybuje v rozmezí 26 - 32 °C, a páry s částečkami soli je velmi intenzivní prokrvení organismu. Kapacita lázně je 8 osob.

Finská sauna

Během saunování dochází k intenzivnímu pocení, díky němuž se pokožka zbavuje nečistot z pórů a je povzbuzována látková výměna. Každá ze dvou klasických saun nabízí prostor pro 30 osob. Vlhkost je v obou kabinách stejná (8 -15 %), v první se teplota pohybuje od 90 do 100 °C, ve druhé od 80 do 90°C.

BIO sauna

Tato kombinace finské a parní sauny se vyhřívá na pouhých 60 °C, vyšší vlhkostí vzduchu okolo 30 % se blíží parní sauně. Je vhodná pro všechny, kterým z nejrůznějších důvodů nevyhovuje vysoká teplota klasické finské sauny či naopak vysoká vlhkost sauny parní. Kabina má kapacitu 15 osob.

Sauna – Vulkán

Jedná se o saunu s velmi vysokou teplotou cca 110 °C a nízkou vlhkostí vzduchu cca 10 %. Díky vysoké teplotě a nízké vlhkosti dochází k velmi intenzivnímu pocení. Tělo se tak zbavuje nečistot z pórů a dochází k povzbuzení látkové výměny. Kapacita prostoru je 10 osob.

Aromatická bylinná sauna

Prostor vytopený na 60 - 70 °C je nasycen párou s vůní několika druhů bylin. Při inhalaci dochází k uvolnění dýchacích cest. Kapacita kabiny, kde se vlhkost vzduchu pohybuje okolo 25 %, je 15 osob.

Kello sauna (srubová baňa)

Typický vzhled severského srubu postaveného z kello smrku a vybaveného speciálním dřevem abaschi zahřívají saunová kamna ve stylu kamenné pece na teplotu mezi 60 – 100 °C při vlhkosti vzduchu mezi 15 a 40 %. V této sauně se návštěvník dočká tradičních ruských rituálů, které Rusům dlouhá staletí sloužily k očistě těla a léčbě duše i mozku. Kapacita kello sauny je 45 osob.

ERD sauna (zemní baňa)

Saunový domek až pro 30 osob, který je postavený z kamene, dřeva a obložený speciálním dřevem abaschi, je částečně zahlouben do země. Okrasný krb udržuje stálou teplotu mezi 80 - 100 °C při vlhkosti vzduchu okolo 15 %. V této sauně se mohou návštěvníci těšit na vonné nálevy, které podpoří zejména relaxaci, uvolnění, uklidnění a příjemný účinek je umocněn tlumeným světlem, teplými tóny a romantickým pohledem na zažehnutý krb.

SPA

Slovo Spa postupně zdomácňuje v našem slovníku. Většinou víme, že má co dělat s lázněmi, ale je zde i jeho druhý význam. Označuje moderní relaxační prostor se specifickými regeneračními procesy. Původ slova se odvozuje od latinského 'Salut per Aqua' nebo 'Sanus per Aquam', které se většinou volně překládá jako 'zdraví díky vodě' či 'zdraví z vody'.

Samotné spa centrum v AQUAPALACE PRAHA zaujímá úctyhodnou plochu 1 052 m², na kterých se nachází 6 whirpoolů, hydroterapeutické, kosmetické a masážní procedury, rhassoul, hammam, lávové kameny aj.

Sportovní a relaxační masáže

Tyto masáže slouží k rychlejší regeneraci a rekonvalescenci svalů po sportovních výkonech.

Hammam

Turecká lázeň, jejímž prvním krokem je uvolnění ztuhlých svalů na vyhřívaném mramorovém kameni. Poté přichází na řadu odstranění odumřelé kůže a negativní energie masážní žínkou následované záplavou bohaté pěny. Její exotická vůně potěší další ze smyslů a vysoká vzdušná vlhkost během celé procedury poskytne skutečné uvolnění a zklidnění všem částem unaveného těla.

Rhassoul

Ozdravná kúra s využitím afrického mýdlového bahna - marockého jílového mycího kamene. Jeho přednostmi jsou vysoký obsah minerálů, silné čistící účinky a zároveň šetrnost k pokožce. Čistící účinky této minerální mycí země jsou založeny čistě na fyzikálním mechanismu. Rhassoul na rozdíl od šampónů a mýdel neobsahuje tenzidy a po spojení s vodou vytváří příjemnou gelovou konzistenci.

Perličkové masáže – Kneippovy lázně

Perličková masáž je vhodná pro uvolnění a okysličení těla. Účinky jsou velice podobné klasické mechanické masáži, ale procedura je mnohem jemnější. Napomáhá při fyzické únavě a má blahodárné účinky na psychické problémy. Pozitivně působí na zlepšení prokrvení orgánů a svalů, snižuje bolesti a pomáhá při nemocích pohybového aparátu.

Další nabízené služby spa centra

• Manikúra

• Pedikúra

• Kosmetika

• Solária

• 2 x privátní sauna a whirlpool

Fitness

Pod střechou AQUAPALACE PRAHA naleznete také ultramoderní fitness centrum s kardio zónou, které se rozprostírá na ploše větší jak 1 700 m². Fitness je vybaveno moderními posilovacími stroji značky Technogym. Mezi nimi jsou novinky na domácím trhu - posilovací stroje řady EASY LINE určené pro kruhový trénink, bruslařské trenažéry EXCITE WAVE a kardio trenažéry na ruce EXCITE TOP. Samotné fitness centrum je vybaveno 44 stroji a posilovacími lavicemi. Kardio zóna je vybavena 54 stroji, mezi nimiž jsou kola, bruslařské, veslařské, speciální kardio trenažéry na ruce aj. Využít můžete také spinningová kola a strečinkové stroje. Součástí centra je také VIP prostor vybavený kardio stroji té nejvyšší úrovně. Ty jsou vybaveny dotykovými obrazovkami a konektory na iPOD.

K dispozici vám jsou profesionální trenéři, odborníci na výživu a zdravý životní styl, kteří jsou připraveni návštěvníkům nabídnout své služby a sestavit jim kvalitní program na míru.

Vyznavači skupinového cvičení uvítají pravidelné hodiny aerobiku, pilates a jiných sportovních aktivit. Po návštěvě fitness centra oceníte možnost strávit chvilku času v příjemném prostředí fitness baru, který nabízí široké spektrum koktejlů a ovocných nápojů z čerstvých surovin.

Připravena je pro vás také široká nabídka cenově zvýhodněných permanentek a předplacených karet. Cena základní jednorázové časově neomezené vstupenky je 150,- Kč.

Gastronomie

V rozlehlém areálu AQUAPALACE PRAHA naleznete řadu rozmanitých nápojových a zmrzlinových barů. Laskavá a příjemná obsluha vám v jednotlivých barech namíchá koktejl podle momentální nálady či zmrzlinový pohár.

Standardní nabídka dvou restaurací s celkovou kapacitou 440 míst nabízí tradiční českou i mezinárodní kuchyni. Samozřejmostí jsou též vyhledávaná ranní či polední menu. Snažíme se, aby vámi strávený čas u nás byl obohacen nejen kvalitním jídlem, příjemným prostředím, ale také profesionální obsluhou a příznivými cenami. AQUAPALACE PRAHA nabízí také čtyři bary. Jeden s barů nese jméno Vodní bar a opravdu se o takový bar jedná. Usadíte se na speciální barovou stoličku ve venkovním bazénu a máte jedinečnou příležitost vychutnávat si vybraný nápoj.Kina
Restaurace
Město
Umění
Výlety
Nákupy
Divadla
Sport
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>