Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Sport – Sport

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Moře uprostřed Prahy? (2)

2009-11-30 17:09

Že je to nesmysl? Praha má moří hned několik, respektive prostředí, které je dokáže nahradit. Nejde samozřejmě o klasické moře, jak jsme na ně zvyklí z dovolené, ale účinky jsou stejné a mnohdy i vyšší. Podmínky, které jsou pouze u moře můžete nahradit v solné jeskyni. Pokud je solná jeskyně správně zařízena, můžete zde po pravidelných návštěvách dosáhnout stejného efektu jako u moře. Pravidelné návštěvy solné jeskyně mají dvojí účinek. Léčebný a relaxační.
Léčebné účinky mikroklimatu solné jeskyně závisí na vytvoření přírodního aerosolu.
Fáze disperze představuje změnu ovzduší, po které nastoupí fáze rozprachu plynných a pevných částeček do ovzduší. Známou skutečností je, že rozprášené částice se tím zjemňují.
Záporná ionizace má velmi dobrý vliv na lidský organismus. Bylo klinicky potvrzeno, že má velmi dobrý vliv na léčbu průduškového astma, zvolňuje a prohlubuje dýchání, pomáhá pohybu respiračních epitelů a okysličování.

Dále působí:
- protizánětlivě,
- protialergicky,
- spasmolyticky,
- reguluje stav minerálů,
- čistí dýchací cesty.

Každý ze stopových prvků který se dostává do ovzduší v solné jeskyni má pozitivní vliv na přítomné lidi.
- Železo - předchází chudokrevnosti, zabraňuje ospalosti a zvyšuje odolnost proti infekcím.
- Vápník - posiluje obranyschopnost našeho organizmu, zpevňuje kosti.
- Magnesium - ulevuje a snižuje nepříjemné bolesti při astmatu. Odbourává stavy po dlouhodobém vyčerpání a chrání také před srdečními chorobami.
- Měď - ovlivňuje metabolismus sacharidů v organizmu, ovlivňuje vytváření kostní hmoty a krvetvorbu, ovlivňuje i fungování nervového systému.
- Mangan - je nezbytný pro správnou funkci organismu.
- Zinek - je v organizmu nezbytnou podmínkou pro správné fungování řady enzymatických systémů.
- Selen - napomáhá překonat virová onemocnění a společně s vitaminem E předchází zhoubným nádorům a zpomaluje stárnutí organizmu.
- Brom - snižuje krevní tlak, reguluje nervový systém.
- Jód - má pro člověka nezastupitelný význam. Hlavní role jódu je bezprostředně spjata s jeho přítomností v hormonech štítné žlázy, které řídí různé procesy v organizmu. Kontroluje psychický a fyzický rozvoj. Reguluje cirkulaci krve a posiluje svalstvo.

Prováděné výzkumy potvrdily léčebné účinky při pobytu v solné jeskyni na tyto choroby:
- Horních a dolních cest dýchacích ( nos, krk, hrtan, průdušky...)
- Astma, zápalu plic, zánětu průdušek.
- Nemocí srdce a oběhového systému - vysoký tlak, po infarktové stavy.
- Nefunkčnost štítné žlázy.
- Choroby zažívacího traktu - žaludeční vředy, dvanácterník, Cronova nemoc.
- Dermatologické potíže - alergie, ekzémy, lupenka.
- Revmatizmus.
- Dysfunkce nervového vegetativního systému.
- Neurózy, stresu a stavu únavy.

Ovzduší v solné jeskyni je bohaté na stopové prvky a nebývá znečištěné jako ovzduší městské. A to díky velkému množství chloridu sodného, který působí protialergicky a protibakteriálně.
Solná jeskyně nemá pouze léčebný a relaxační účinek, ale zároveň svým prostředím přináší muzikoterapii a koloroterapii (léčba barvami). Speciální barvy osvětlení solných panelů solné jeskyně , pomáhají lidem dostat se lépe do stavu relaxace. Příjemná relaxační hudba napomáhá uvolnění.
Po absolvování procedury se bude každý cítit odpočinutý a relaxovaný.

Relaxační účinky jsou znásobeny využitím masážního křesla přímo v jeskyni.

Solná jeskyně, která splňuje všechny tyto kritéria je např. solná jeskyně a relaxační centrum SOLNICE - www.jeskynesolnice.cz. Jde o největší solnou jeskyni v Praze. Je zde celkem 12 lehátek a dvě samočinná masážní křesla přímo v solné jeskyni. Jeskyně je tvořena solnými deskami se vzory na stěnách, sůl na stěnách je z polské Wieliczky a Pákistánu, na zemi je silná vrstva soli z Mrtvého moře. Právě sůl z Mrtvého moře je velmi mineralizovaná a má blahodárné účinky. Interiér jeskyně je celý v pirátském stylu a nejen uvnitř, ale i v šatně a recepci s kavárnou se budete cítit jako na lodi nebo pirátském ostrově pokladů. Součástí jeskyně je i dětský koutek, ve kterém je umístěn televizor a kde vedle možnosti hrát si, mohou děti sledovat pohádky. Druhý dětský koutek je umístěn v kavárně.

Neváhejte a navštivte solnou jeskyne ještě dnes a přesvěčte se o jejím blahodárném účinku!

Informace o otevírací době naleznete zde

red-pra

Komentáře (2)

For the third step in this guide on how to spot fake Nike Dunk sneakers, we are going to check out the real vs fake Nike Dunk sneakers for the Nike Swoosh logo on the side.
กาแฟดอยช้าง 2021-03-08 11:17:42
I’m happy I located this blog! From time to time, students want to cognitive the keys of productive literary essays composing. Your first-class knowledge about this good post can become a proper basis for such people. nice one

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>