Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tohle je pražský maraton!

2009-11-27 11:11

Chcete si na pár dní vyzkoušet pocity paraplegika? Zaběhněte si maraton. Nejbližší příležitost máte už tuto sobotu 17. října ve Stromovce!

Pražský maraton může vedle květnového PIMu vypadat trochu jako chudý příbuzný. Pokud bohatství měříte náklady na startovné a počtem účastníků, pak je to pravda. Jinak vám ale podzimními barvami hrající Stromovka nabídne zážitky srovnatelné, ne-li lepší. Navíc se může pochlubit nebývalou tradicí. Poprvé se běžel v roce 1963 a letošní 47. ročník dělá z Pražského maratonu nejstarší maratonský závod v Česku.

Předpokládejme, že jste se přes léto neváleli u moře a občas jste si i trochu popoběhli. Pak může být Stromovka ideální příležitostí pro seznámení s maratonskou tratí. V komorním prostředí se zhruba 250 účastníky se nemusíte stydět za případné selhání, a pokud by vám došly v průběhu závodu síly, vždy se můžete snadno vrátit do cíle. „Běhá se na 5kilometrovém okruhu, a tak je to i z nejvzdálenějšího místa nanejvýš dva kilometry,“ říká Jaroslav Podlipný z pořadatelského oddílu PSK Union Praha.

Pro úspěšné absolvování maratonu je také dobré připomenout si několik základních pravidel. Před závodem si přelepte bradavky a všechny potenciálně odíratelné části těla, případně se namažte indulonou. Nikam se nežeňte. Naopak svůj odhadovaný čas vydělte číslem 42 a podle toho zvolte běžecké tempo, které si držte po celý zbytek závodu. Ten ve skutečnosti začíná až na 35. kilometru. A až do 40. kilometru platí, že tu horší polovinu máte teprve před sebou...

Všechno to propukne na stadionu PSK Olymp Praha ve Stromovce. Závod startuje v 10 hodin, startovní kancelář otevírá v 7:30. Přihlásit se můžete až na místě za 250 Kč. Pokud si brousíte zuby na ceny, musíte se ve své kategorii umístit do třetího místa. A vzhledem k tomu, že jeden ze sponzorů pochází z Loděnice, můžete se asi těšit na nějaké ty nosiče. I když nějakého nosiče možná budete potřebovat sami. Kdo už někdy maraton běžel, ten ví, že odejít z cíle po svých je někdy úkol takřka nadpozemský.

Další tři dny za sebou budete tahat nohy jako po obrně a všude jezdit výtahem. Jenže endorfinová smršť, kterou zažijete po doběhu, za to utrpení stojí. A vsaďte se, že po příchodu domů jako první sáhnete po termínovce maratonů na příští rok...

Další informace o akci zde.Foto z roku 2008 - http://www.prazskymaraton.cz

Jirka Krejčík

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>