Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Restaurace – Vinotéky a obchody s vínem

Dům vína U Závoje

www
E-mail
Městská část
Praha 1
Adresa
Havelská 25, Praha 1 - 110 00
Telefon
226 006 111
Fax
226 006 112
Doprava
Metro A, B - stanice Můstek
Metro B - stanice Národní třída
Tram č. 6, 9, 18, 21, 22, 23 - zastávka Národní třída
Otevírací doba

Restaurace "U Závoje"

Po - Ne  11:00 - 24:00

Vinný bar "U Závoje"  

 
Po - Ne  11:00 - 24:00

Kavárna „U Závoje“ 

Po - Ne  10:00 - 21:00

Prodejna sýrů a delikates  Po - So  10:00 - 20:00
Prodejna vín a doplňků  Po - Pá  11:00 - 19:00
Prodejna koňaků       Po - Pá  12:00 - 18:00

Doplňující služby
oslavy, pronájmy, rauty

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

Restaurant „U Závoje vás přivítá v nově rekonstruovaných prostorech ve sklepení Domu vína. V interiéru restaurace je k dispozici 52 míst a speciální vinný degustační salonek s osmi místy.

Milovníci dobrého jídla si přijdou na své díky vysoce kvalitní francouzské a světové gastronomii, doplněné o domácí i zahraniční vína. K vaší pohodě při slavnostních nebo obchodních obědech či večeřích bude přispívat nejenom příjemná atmosféra, ale také špičková kuchyně a přední čeští sommeliéři. Zajímavou dominantou interiéru jsou prosklené průzory do „vinařské chodby“ – vinného archivu restaurantu, jenž je situován ve zvláštním klimatizovaném prostoru. 

Vinný bar „U Závoje“ v přízemí Domu vína nabízí na pět set druhů domácích i světových vín. Téměř z každé láhve můžete kdykoli ochutnat sklenku díky unikátní technologii automatického vakuování Le verre du vin®.

K dispozici jsou nejlepší moravská, vybraná světová i nejslavnější francouzská vína, stejně tak lze ochutnávat i z láhví nejlepších domů ze Champagne. Vína jsou skladována ve vlastním sklepě při optimální teplotě.

Vinný bar je ideální nejenom pro posezení s přáteli a znalci vína, ale také pro jednání s obchodními partnery.

Kavárna „U Závoje“ nabízí různé druhy kávových nápojů, řadu kvalitních čajů a čokoládu.

Každý den zde naleznete lákavé domácí zákusky, kterým nelze odolat. Je možné sem také zajít na bohaté snídaně, servírované formou bufetu, jejichž součástí jsou čerstvě pečené croissanty i další pečivo.

Pro hosty jsou ještě připraveny ovocné koktejly a šejky, čerstvě lisované citrusové šťávy, alkoholické nápoje a samozřejmě také vína.

Prodejna sýrů a delikates

Tato specializovaná prodejna nabízí delikatesy z produkce kuchyně restaurantu U závoje a dále mimořádný výběr z více než osmdesáti druhů sýrů z tradičních sýrařských zemí.

Francie je mimo jiné zastoupena skvělými sýry Brie de Meaux, Comté, Morbier, Cabietou, Tommette Brebis, Livarot, Soumaintrain, Epoisses, L´ami du Chambertin či Banon, ze švýcarské produkce je možné ochutnat Gruyére, Raclette, Tete de Moine, Appenzeller, Emmentaler. Z Itálie je pro zákazníky připravena Gorgonzola v několika druzích, Mozzarella z kravského i buvolího mléka, Parmigiano, Grana padano, Asiago, Fontina, Mascarpone nebo Ricotta, z Anglie pak pochází slavný Stilton. Dánsko reprezentuje sýr Čedar a Řecko specifická Kefalograviera a Feta. Také naši výrobci o sobě dávají stále hlasitěji vědět, a tak na pultech postupně přibývá zástupců české produkce- malí výrobci kozích sýrů, korunkové sýry ze Šumavy nebo třeba pivní sýr z Podkrkonoší.

Prodejna dále nabízí italské uzeniny, řecké olivy, plněné vinné listy, sušená rajčata, nakládanou zeleninu, koření, paštiky a polévky. Zákazníci sem mohou zajít také na malý oběd třeba v podobě sýrového talíře, quiche nebo domácí paštiky.

Prodejna vín a doplňků

V prodejně vín a doplňků najdete jak široký výběr francouzských, moravských a světových vín, tak vše potřebné pro vinařské vybavení domácnosti nebo vybavení vinotéky či restaurantu.

Sortiment zahrnuje nejenom různé typy vývrtek, teploměrů nebo uzávěrů na otevřená vína, ale také širokou nabídku karaf a vinných skleniček, včetně speciálního degustačního skla, dále dekantační přístroje, košíčky na víno, dárkové sady a mnoho dalších sommeliérských potřeb.

Hledáte-li zajímavý a vkusný dárek pro Vaše blízké nebo obchodní partnery, tak tato prodejna může být tím správným místem k nahlédnutí. 

Prodejna koňaků

V této prodejně je pro vás připraven široký sortiment vynikajících destilátů, doutníků i luxusních cukrovinek.

Stěžejní nabídku této malé, ale velmi příjemné prodejny tvoří ročníkové armagnaky. Unikátní řada začíná ročníkem 1904 a pokračuje až do konce 20.století. Mezi kvalitními koňaky různých slavných i méně známých privátních značek upoutá pozornost kolekce firmy Luis Royer, sestavená z pěti vybraných palíren různých apelací Cognacu - "Distilleries Collection". Skotské whisky jsou zde zastoupeny např.značkami Glenkinchie a Dalwhinnie, portské víno výrobci Taylor´s, Graham´s nebo Cálem. Součástí sortimentu lihovin jsou ještě italské grappy a slivovice z domácích palíren.

K dobrému koňaku neodmyslitelně patří dobrý doutník. Znalci jistě ocení Habana- Bolivar a Romeo y Julieta z Kuby a Davidoff z Holandska, sortiment doplňují doutníky z Dominikán-ské republiky a Hondurasu. Ke správnému uložení doutníků slouží humidory, ty si zde lze také objednat spolu s některými kuřáckými potřebami.

Všechny milovníky sladkostí potom jistě potěší švýcarské čokolády a luxusní cukrovinky značky Fedora.
SLUŽBY

Gastronomické služby

Fantastické podání jídel tvořené šéfkuchařem Petrem Hajným, široká nabídka našeho vinného sklepa, veliký výběr sýrů a delikates a příjemné prostředí kavárny Vám zaručí vše co si vaše chuťové buňky budou přát.

Degustace vína a sýrů

Vína našeho domu můžete ochutnat při odborném, někdy i zábavném výkladu našich sommelierů při tématických ochutnávkách. Také fascinující degustace ze světa sýrů Vám napoví víc o tomto lahodném světe.

Pronájem prostor

Náš dům je po dohodě plně k dispozici k Vašim firemním i soukromím akcím.

Tiskové konference

Prostory domu jsou vhodné pro uspořádaní tiskových konferencí. Prostory jsou modulární a plně přizpůsobitelné vašim osobním i technickým požadavkům 

Rauty

Zalištujeme studené a teplé bufety pro 20 až 350 lidí, vše dle představ zákazníka. 

Promoce, oslavy

Zajistíme příjemné a důstojné prostředí pro důstojnou oslavu od absolventů vysoké školy až po životní jubilea. 

Svatební hostiny

Historie domu a jeho nádherné prostory jsou předurčené k oslavě mimořádných životních kroků.


Loading .....
Loading .....
Loading .....

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
Loading .....
>