Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Restaurace – Vegetariánské restaurace

Lehká hlava

www
E-mail
Městská část
Praha 1
Adresa
Boršov 2/280, 110 00 - Praha 1
Telefon
222 220 665
Doprava
Tramvaj č.17,18,53 - zastávka Karlovy lázně
Otevírací doba
Po-Pá 11:30 - 23:30, So-Ne 12:00 - 23:30
Pauza teplé kuchyně: Po-Ne 15:30-17:00
Platební karty
Diners Club, Euro Card, JCB, Master Card, Visa
Doplňující služby
nedělní brunch, nekuřácké

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

Otevřením restaurace Lehká hlava byl zahájen projekt, který bude sestávat z více samostatných akcí zastřešených společností SATTVA s.r.o. Slovo Sattva použité v názvu pochází ze sanskrtu, jazyka starověkých mudrců, a vyjadřuje energii spojenou s krásou, lehkostí, čistotou, jasností a svěžestí. Naším záměrem, je podporovat tuto energii v našem okolí a přispívat k vytváření dalších míst, kde tyto principy mezi lidmi mohou vědomě fungovat. Tomu, komu se podaří sattva energii v sobě rozvíjet, pomáhá pak tato energie více rozumět vlastnímu životu a umožňuje mu střízlivým pohledem vidět za podstatu všech jevů. Pokud se Vám náš záměr líbí, budeme rádi, když se s námi v budoucnu budete podílet na dalších akcích.

Vize naší restaurace dostala silný impuls asi před deseti lety, kdy jsme společně s pár přáteli navštívili vegetariánskou restauraci Zen Palate v New Yorku. Soulad výborného a přitom zdravého jídla s nádhernou atmosférou místa v nás zanechalo nezapomenutelný příjemný zážitek. Od té doby jsme snili o tom, vybudovat podobnou restauraci v České republice. Tento sen se po devíti měsících náročných příprav stal v říjnu 2005 realitou. Prostor v ulici Boršov 2, na Starém Městě v Praze 1 na místě, kde kdysi bývala oblíbená čajovna, nám od začátku učaroval. Inspiroval nás a naše přátele ke změnám do dnešní podoby. Rozhodli jsme se, že náš dům zařídíme jen tím, co se nám líbí a budeme v něm vařit jen to, co nám chutná. Jsme rádi, když se u nás líbí a chutná dalším lidem rádi se přitom necháme inspirovat Vašimi novými nápady.

Podoba interiéru restaurace je dílem několika našich kamarádů. Na návrhu designu i realizaci interiéru se největší měrou podílel designér designér Žanda Gebauer.

K jeho výtvorům patří svítící stoly v obou místnostech, krb, světelné objekty, keramický květináč na bambusy na dvorku, hvězdné nebe, návrh vzhledu digestoře, lavic a parapetů z masívního dubu.

Dalším člověkem, který se podílel na návrhu interiéru je designér a výtvarník Viktor Korejs. Ten je autorem retro-sci-fi lavic v nebeské místnosti, stolku a lavic v salónku, světelného baru a podstropního objektu pro projektor a je spoluautorem návrhu barevného pojetí prostoru.

Návrh a realizace grafického provedení největší místnosti a výroba šablon pro malbu interieru byla dílem akad. mal. Ivana Voseckého.

V naší restauraci chceme vařit jídla, která jsou zdravá a zároveň chutná, jídla lehká i sytá. Vaříme přátelsky vůči lidem, co jsou zvyklí jíst maso. V restauraci se nekouří a neprodává tvrdý alkohol. Snažili jsme se k jídlu vybrat ta nejkvalitnější vína, digestivy a jedno pivo. Vaříme v otevřené kuchyni a naše kuchyň je také otevřena novým směrům; chceme aby si u nás každý mohl vybrat něco svého. Cheme potěšit a inspirovat všechny Vaše smysly, zdravě propojovat chutě, vůně, barvy a zvuky.

Přejeme si uchovat Vám čistou a lehkou hlavu.
Loading .....
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>