Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Restaurace – Restaurace

Kalina Cuisine & Vins

Adresa
Dlouhá 12, Praha 1 110 00
Telefon
222 317 715
Městská část
Praha 1
www
E-mail
Otevírací doba
Po - So 12:00 - 23:30
Doplňující služby
oslavy, polední menu
Typ kuchyně
Česká
Najít poblíž Divadla | Galerie | Kluby | Kina

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Vyhledání alternativy

Kam si ještě zajít. Výběr dalších míst

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

Kalina Cuisine & Vins, gourmet restaurace byla otevřena 14. 11. 2012 jako společný projekt šéfkuchaře Mirka Kaliny a  sommeliera Víti Hepnara. Cílem restaurace je nabídnout prvotřídní pokrmy harmonicky doplněné pečlivě vybraným vínem, jak již napovídá samotný název restaurace Kalina Cuisine & Vins. Přestože talíře, příbory i sklenice jsou od předních světových výrobců (Rosenthal, Sambonet, Riedl), není cílem vytvářet luxusní prostředí, ale pouze doplnit gastronomický zážitek, Příjemné ambiente, každodenní obměna nabídky jídel spolu s rozumnou cenovou úrovní vytváří prostor pro běžnou a častou návštěvu restaurace bez pocitu potřeby přípravy na výjimečnou slavnostní událost.

Cuisine. Kuchyně je svým vyzněním nekomplikovaná, a přesto dokonalá. Recepty vycházejí z tradiční francouzské a české kuchyně s občasným vlivem prvků moderní kuchyně, ale vždy s osobním otiskem šéfkuchaře. Denně nové obědové menu, připravované vždy z aktuálně nejlepších dostupných surovin, má za cíl udržet pestrost nabídky, která se nepřejí. Stálý jídelní lístek, který nabízí největší šlágry z umění Mirka Kaliny, je obohacen denní nabídkou čerstvých ryb. Stálé menu je částečně upravováno ve dvou až tříměsíčních intervalech. Celá nabídka je doplňována o sezónní speciality.

&

Vins. Podstatnou součástí směřování restaurace je nabídka co nejdokonalejšího propojení chuti jídla s vybranými víny. I proto se obsluha restaurace opírá o sommeliery, a to nejen o Vita Hepnara, ale i o vítěze mnohých sommelierských soutěží Jakuba Přibyla. Výběr z více než 300 druhů vín od tradičních evropských vinařů je zárukou, že i zkušený milovník vína najde buď svoji oblíbenou značku nebo mu bude doporučen nový zážitek. Rozsáhlá nabídka pečlivě zvolených rozlévaných vín včetně champagne je zárukou příjemného zážitku byť jen z jedné sklenice vína.

Restaurace je umístěna v přízemních prostorech starého měšťanského domu U Zlaté Husy v Dlouhé ulici č. 12 v samém centru Starého Města, a to v těsné blízkosti největší koncentrace populárních restaurací a barů. .
Loading .....
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>