Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Restaurace – Restaurace

Francouzská a Plzeňská restaurace

Adresa
náměstí Republiky 5, Praha 1 - 110 01
Telefon
Rezervace: 222 002 770, 222 002 784
Fax
222 002 778
Městská část
Praha 1
www
E-mail
Doprava

Metro B - stanice Náměstí republiky
Tram č. 5, 8, 14 - zastávka Náměstí republiky

Doplňující služby
catering, nedělní brunch, oslavy, polední menu, promoce, svatby
Typ kuchyně
Česká, Mezinárodní
Najít poblíž Divadla | Galerie | Kluby | Kina

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Vyhledání alternativy

Kam si ještě zajít. Výběr dalších míst

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

Francouzská restaurace

V pravém křídle Obecního domu se nachází Francouzská restaurace, které se ne nadarmo přezdívá "Nejkrásnější secesní restaurace na světě".Co se týče historických architektonických detailů, restaurace se zachovala v téměř původní podobě. K nejzajímavějším kusům nábytku a zařízení patří dřevěné oddělovací boxypro hosty, originální stoly a podlaha, alegorické obrazy od J.Weniga, například "Praha vítá svoje návštěvníky", "Pěstování chmele", "Pěstování vína". V horní části restaurace byla objevena a zrenovována původní dobová tapeta. Lustry a světla od F. Anýže a secesní hodiny byly též zrenovovány.

Francouzská restaurace je vysoce hodnocena mezi odbornou veřejností pro kvalitu kuchyně a neopakovatelnou atmosféru. Restaurace představuje ideální prostory pro uspořádání večeře až pro 320 osob, gala večeře pro 150 osob, uspořádání rautu je vhodné až pro 400 hostů.

Náš vysoce profesionální tým kuchařů vede šéfkuchař Jiří Král a tvoří ho další tři členové Národního týmu kuchařů a cukrářů České republiky. Všichni sbírají zkušenosti po celém světě a patří mezi skutečné špičky v oblasti gastronomie.

Francouzská restaurace byla vyhodnocena dle Grand restaurant jako jedna z 5 nejlepších restaurací v Praze a ČR.Plzeňská restaurace


V suterénu pod Francouzskou restaurací se nachází Plzeňská restaurace, bohatě zdobená secesními dekoracemi. Například obrazy vsazené do keramických mozaik (od J.Obrovského) - "České žně" (visící na zdi nad barem) a "Chlapec" a "Dívka".

Poškozený původní nábytek (J. Sadílek) byl renovován a doplněn replikami. Keramické dlaždice s městskými emblémy a dekorativní okenní tabulky jsou originály.Loading .....
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>