Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Restaurace – Bary

Americký bar

www
E-mail
Městská část
Praha 1
Adresa
Náměstí republiky 5, Praha 1 - 110 00
Telefon
222 002 786
Doprava
Metro B - stanice Náměstí Republiky
Otevírací doba
Po - Ne  11:30 - 23:00
Doplňující služby
oslavy, privátní večírky

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

Americký bar je nejstarším barem v Praze a druhým nejstarším barem v Evropě. Jeho historie sahá až do začátku minulého století, kdy byl patrně prvním významnějším veřejným místem, ve kterém se odrážely myšlenky z „Nového světa“, jenž byly tehdy vzorem a konkretizovaly vlastenecké a politické ideály doby při zakládání vlastní demokratické republiky.

Není tedy divu, že tady lze vysledovat i vliv Spolku amerických žen. Právě ženy zde mohly bar navštěvovat samostatně bez doprovodu mužů.

Odborníci si jistě povšimnou i dokonale provedeného interiéru. Atmosféru chicagského baru začátku století vytvářejí černé keramické obklady na sloupech a k nim jako kontrast kolorované kresby Mikoláše Alše s lidovými motivy.

Barové židle stejně jako rozlehlý bar a další mobiliář jsou rovněž v černém provedení. Dominantou stropu je hlavní lustr, řešený jako mozaikový vitrážový věnec se čtyřmi diamantovými kazetami. Lustr, dodaný Františkem Křižíkem, je ve středním poli doplněn kresbou s motivem volavky od Mikoláše Alše.

Kruhový prostor baru má významné umístění v centrální ose objektu. Podle dobových fotografií byl také nově navržen barový pult z černého mramoru, s bočními prosklenými nástavci.

Americký bar na Vás jistě zapůsobí neopakovatelnou atmosférou, ve které si můžete vybírat ze široké nabídky koktejlů, špičkových destilátů nebo šampaňského. Doufáme tedy, že i Vy strávíte v Americkém baru příjemný večer a ochutnáte výtečné koktejly namíchané naším profesionálním barmanem.
Loading .....
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>