Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Multikulturní MÍRPARTY

2009-10-13 13:54

3.11.2009 od 17hod, Václavské náměstí  (u koně)

3. listopadu vyvrcholí průchod Světového pochodu Českou republikou na Multikulturní MÍRPARTY na Václavském náměstí
.

Projdi si svůj český kousek Světového pochodu!

Pochod ve stylu brazilského karnevalu s alegorickými vozy projde centrem Prahy a po cestě vypustí další stovky thajských luceren. Účastníci si budou moci společně zazpívat mírový hit Imagine od Johna Lennona, po vzoru akce v Miláně, kde se 2. října sešly a rozezněly náměstí tisíce lidí.Pochod byl iniciován mezinárodní organizací Svět bez válek a v ČR se k jeho realizaci přidala řada organizací, např. Česko proti chudobě, Humanistické hnutí, Greenpeace, Český Helsinský výbor, Neziskovky.cz, atd.V ČR mu podporu také vyjádřilo Informační centrum OSN.
Pochod, který obejde celý svět, slavnostně vyšel 2. října 2009 z Nového Zélandu a 2. ledna 2010 vyvrcholí ve svém cíli v argentinských Andách.
V každé z navštívených zemí se budou konat nejrůznější akce a také v České republice uspořádají dobrovolníci zapojených organizací doprovodné akce, např.: multikulturní průvod a "gala večer" za účasti významných osobností, umělců, sportovců, vědců a politiků.
Jde o projekt velkého významu, a proto se k němu na celém světě připojuje mnoho organizací (k dnešnímu dni se již zapojilo přes 2600 organizací na celém světě) a známých osobností. Mezi osobnostmi, které pochod již podpořily, jsou např. Dalai Lama, prezidentka Chile Michelle Bachelet, Yoko Ono, Bryan Adams, fotbalista Gianluca Pessotto, herec Viggo Peter Mortensen, univerzitní profesor Noam Chomsky, nositel
Nobelovy ceny míru Desmond Tutu, v ČR pak např. Rudolf Hrušínský, Jan Budař, Helena Třeštíková, Radka Kocurová, Jana Švandová, Milan Šteindler, David Vávra, Květa Fialová, primátor Prahy Pavel Bém a stovky dalších.
Více informací najdete na webových stránkách www.svetovypochod.cz .
 

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>