Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Svatomartinská husa se peče sama

2012-11-07 08:44

Jak dlouho se peče Svatomartinská husa? Klidně i přes půl dne. Na nedělní oběd si husu připravte už v sobotu večer. Brka, droby, křídla a přebytečný tuk pryč, osolit a okmínovat a dát do trouby. Péct při 70-80 stupních klidně až do druhého dne, do oběda. Jen nezapomeňte husu podlít vodou a přiklopit. Po 12 hodinách odklopit, propíchnout, když je třeba znovu trochu podlít a ještě hodinu při 180 stupních péct dozlatova. A je to.

Čerstvou chlazenou husu nebo kachnu, které se narodily a vyrostly na Vysočině, seženete každou sobotu na farmářském tržišti na Náplavce. Ideálně si je předobjednejte, na tuto sobotu se dá objednávat do čtvrtka, pak už to jen můžete zkusit na blint, nebo až další víkend. Informace o drůbeži a objednávkové formuláře najdete TADY.


Šéfkuchař radí, jak na Svatomartinskou husu

Nechte se na husu pozvat
Pokud se na pečení necítíte, nebo se vám nechce dělat s přílohou, najdete dále tipy na to, kam si na Svatomartinskou husu a další speciality zajít.

Tak například můžete místo sobotní Náplavky navštívit nedělní Jiřák. Kromě ochutnávání Svatomartinských vín tu samozřejmě budou i stánky s pečenou husičkou. Podrobnosti o Svatomartinských slavnostech na Jiřáku najdete TADY.


(c)sxc.hu

Zámecké restauraci v Ctěnicích můžete v neděli zajít na Svatomartinské menu. Kuchaři lákají na domácí paštiku s husími játry, konfitované husí stehno a konfitované husí prsíčko s přílohami. A kdo nemůže v neděli, stihne husí speciality do 18. 11. Podrobnosti najdete TADY.

Na první pohled vyčerpávající seznam pražských restaurací a podniků, které na své menu Svatomartinskou husu zařadily, najdete TADY. Jen ještě připojme restauraci U Šebestiána v Praze 9, kam si na husu můžete zajít od 11. až do 30. listopadu. Podrobnosti ZDE. Na husu o víkendu zve i dejvická restaurace U Veverky, více TADY. Také restaurace Šárka na kraji Šárky, podrobnosti TADY. A pokud máte sami nějaké zaručené tipy, neváhejte je přidávat do komentářů.

O týden později, 17. a 18. listopadu můžete zajít do Národního zemědělského muzea na Letné a kromě Svatomartinských pochoutek také navštívit některou z expozic. Podrobnosti najdete TADY.

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>