Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

SVÁTEK RŮŽOVÝCH VÍN

2011-04-25 20:22

Termín:       1. května 2011
Místo konání:         Svatováclavská vinice a Villa Richter, Praha
Otevírací doba:   10:00 – 18:00
Cena vstupného:   100,- Kč/den (cena obsahuje vstupné a 5 degustačních mincí)           
+ vratná záloha na sklenici 50,- Kč

V Praze se bude již potřetí slavit Svátek růžových vín. V atraktivním areálu Svatováclavské vinice a v přilehlé Ville Richter se veřejnosti představí desítky růžových vín od moravských a českých vinařů. Chybět nebudou ani nové míchané nápoje z růžových vín nebo chuťovky sestavené speciálně k růžovým vínům. Svátek růžových vín je jednou z největších přehlídek tuzemských rosé, v Praze vůbec největší.

Svátek růžových vín proběhne v neděli 1. května 2011 od 10 do 18 hodin. Stejně jako v minulosti, i letos bude Svátek růžových vín koncipován jako jedinečná přehlídka a oslava tuzemského rosé. „Svátek růžových vín je u veřejnosti rok od roku populárnější. Loni na něj dorazilo na 1600 návštěvníků. Lidé na něm mají možnost nahlédnout do pestrého světa moravského a českého rosé. Na jediném místě si mohou vybírat z  desítek kvalitních tuzemských růžových vín,“ říká Ing. Jaroslav Machovec, ředitel Vinařského fondu ČR.  

Moravským a českým růžovým vínům bude patřit celý areál Svatováclavské vinice. Po zaplacení vstupného dostane každý návštěvník pět degustačních mincí a za vratných 50,- Kč  i sklenici na růžové. Do té mu pak budou vinaři nalévat vybrané rosé. Lidé mohou ochutnávat nejen víno, ale i stále populárnější míchané drinky z rosé. Na Svátku růžových vín se jich představí hned šest. „Růžové víno se jako jediné dá využít také na přípravu osvěžujících letních drinků. Proto ve spolupráci s profesionálními barmany připravujeme každý rok recepty na míchané nápoje z rosé. Ty letošní jsou inspirovány spojením vína a ovoce,“ vysvětluje Ing. Jaroslav Machovec. V celém areálu budou navíc volně k dispozici speciální kartičky s recepty na jednotlivé rosé drinky i pokrmy k růžovým vínům.

www.ruzove.cz

www.ruzove.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>