Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Salon vín ČR 2010 v Praze

2010-03-10 10:56

17.03.2010 13:00 h do 21:00 h
Divadlo Hybernia
Cena:650kč
Počet vstupenek k prodeji 400 ks.

Přijďte ochutnat 100 nejlepších moravských a českých vín letošního ročníku Salonu vín ve Valticích, mezi nimiž nechybí ani vína 5 finalistů prestižního ocenění "Vinařství roku 2009". Degustaci doprovodí cimbálová muzika Jožky Šmukaře a každou hodinu proběhne slosování vstupenek o špičková vína nominovaných vinařství v soutěži "Vinařství roku 2009".

SALON VÍN ČR V PRAZE
Salon vín České republiky je nejvyšší soutěží vín u nás, pořádaná Národním vinařským centrem, o.p.s. ve spolupráci se Svazem vinařů ČR. Na vlastní soutěž navazuje celoročně otevřená veřejná degustační expozice nejlepších sta vín, umístěná ve sklepních prostorách státního zámku ve Valticích. Podmínkou přihlášky vína do Salonu vín ČR je jeho úspěch na některé z nominačních soutěží (jsou jimi vybrané soutěže jednotlivých vinařských podoblastí ČR a nejprestižnější celostátní soutěže vín).

Pro veřejnost se expozice Salonu vín ve Valticích otevírá v sobotu 27. 2. 2010 a stejně jako v minulých letech návštěvníci v nabídce naleznou několik degustačních programů. V loňském roce uvítalo na degustaci přes jedenáct tisíc návštěvníků, mezi jinými významnými osobnostmi i prezident Slovenské republiky a hejtman Jihomoravského kraje.

Novinky 10. ročníku Salonu vín České republiky
* Dvoukolý systém výběru vín - první kolo probíhá v degustačním pracovišti NVC v degustačních kójích. Je vybráno nejlepších 200 vín postupujích do dalšího kola, z něhož vzejde 100 nejúspěšnějších.
* Nový, zcela unikátní systém hodnocení (pro první kolo) - každý degustátor má k dispozici malý přenosný počítač (netbook), do kterého značí svá hodnocení jednotlivých vzorků. Celkové vyhodnocení probíhá zcela automaticky díky speciálnímu programu vyvinutému Národním vinařským centrem.
* U vína, které postoupí do druhého kola, proběhne kontrola analytických hodnot rychlou analýzou (systém Winescan).

 

Stručná statistika Salonu vín České republiky 2010

Vína dle největšího zastoupení odrůd:
* Rulanské šedé - 42 vzorků
* Chardonnay - 38 vzorků
* Ryzlink rýnský - 38 vzorků
* Sauvignon - 32 vzorků
* Rulandské modré - 30 vzorků

Vína dle největšího zastoupení ročníků:
* Ročník 2008 - 362 vín
* Ročník 2007 - 115 vín
* Ročník 2006 - 33 vín

 

Více informací o Salonu vín České Republiky 2010 naleznete na:
http://www.salonvin.cz/

Předrodej v síti TICKETPRO a TICKET ART nebo přímo v den konání akce na pokladně v divadle Hybernia.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>