Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Páreček jako za 1. republiky (76)

2011-11-01 18:37

Řeznictví se stoletou tradicí? To v supermarketu nehledejte. Rezignovat na kvalitní maso a uzeniny ale nemusíte. Udělali jsme pro vás menší průzkum mezi pražskými řezníky a uzenáři a objevili pomyslnou perlu na dně mořském, ale pěkně popořadě.

Uzeniny z Davle
Rodinné řeznictví a uzenářství U Dolejších v Davli má dnes již více jak stoletou tradici. „Rodinné zlato jsou recepty mého dědy“, uvedl pro Hospodářské noviny František Dolejší, vnuk Jaroslava Dolejšího, který kolem roku 1900 založil v Davli rodinné řeznictví a uzenářství. Tradice se předávala z pokolení na pokolení, a proto i dnes můžete koupit vyhlášené davelské uzeniny jako taliány, nebo denně čerstvou šunku od kosti. Výrobky připravují podle tradičních receptů, pouze přidávají více soli a koření, protože naše jazýčky za posledních sto let přivykly výraznějším chutím. Jejich stránky můžete prozkoumat ZDE.

Pokud se nechcete za uzeninami trmácet až do Davle nebo Štěchovic, je třeba udělat malý průzkum v uzenářství ve vašem okolí, leckde se nějaký ten taliánek najde.  Plný krám davelských uzenin mívají na Albertově v uzenářství Jiřího Sirotka. Z davelských výrobků nabízejí taliány, tlačenky, paštiky, párky, salámy i uzená masa. Výrobky dovážejí i několikrát týdně čerstvé, ale je pravda, že už jsem si odnesla paštiku, která to nejlepší měla skoro za sebou. Jmenovaný sortiment tu seženete vždy, případně je možné se domluvit.


Položené jen tak na talíři vypadají davelské taliány obzvlášť nahatě

Kosina v Kaprovce
Každý gruntovní řezník má své webové stránky. To ví i Martin Kosina, který provozuje známé řeznictví v Kaprově ulici nedaleko Staroměstského náměstí. Výlohu má vyzdobenou oceněními, která dostal za svou provozovnu od radnice, najdete tu všechen základní uzenářský sortiment a v době oběda vždy nějaké postávající zákazníky, kteří si pochutnávají tu na teplém ovaru, tu na tlačence s cibulí.

Vepřové maso vozí pan Kosina z Jižních Čech a nově nabízí maso uzené na tvrdém dřevu bez jakýchkoli chemických zásahů. Pro základní náhled se můžete podívat na již zmíněné stránky obchodu, ještě ale nejsou plně zprovozněné. Více TADY.


V řeznictví Kosina není nikdy prázdno

Hudera a syn
Dalším ze známých rodinných podniků je značka Hudera a syn z Prahy 6. Podobně jako Jaroslav Dolejší začal i Vojtěch Hudera provozovat řeznicko-uzenářské řemeslo již před první světovou válkou. Za první republiky mu živnost vzkvétala a její pověst nezničilo ani socialistické hospodářství. Po roce 1990 se syn Tomáš Hudera pustil do její obnovy a dnes se můžeme těšit již ze tří provozoven, z nichž dvě jsou spojené s jídelnou.

Ještě jednu věc mají Dolejší a Huderovi společnou a tou jsou Taliány, jemné, neuzené, ale vařené výběrové klobásy, které vypadají jako by byly nahaté.  Huderovi se se Střesovickými taliány dokonce umístili na patnáctém místě v letošním ročníku soutěže Jak chutná Praha. Nově také nabízí ve svých uzenářstvích Staročeské párky podle prvorepublikové receptury.

My jsme navštívili jejich prodejnu v ulici Bělohorská, která se na první pohled nijak neliší od jiných masných krámů. Rozdíl ale poznáte záhy. Zatímco jinde se jen čeká kolik deka a rychle na váhu, do tašky a další prosím, tady vám paní prodavačka dá ochutnat ze všech paštiček a to, i když je jasné, že žádnou další si nekoupíte. Stránky si můžete nastudovat ZDE, ale lepší je to naživo.

Kšána a syn, už nebudete chtít jinak
Nedaleko břevnovské provozovny rodiny Huderových sídlí ještě jedna rodinná řeznicko-uzenářská prodejna, Kšána a syn. A tady tedy stoprocentně platí, že když dva dělají totéž, není to totéž. Jste-li na maso, pak se u Kšánů budete cítit jako v řeznickém ráji. Jestli nejste, stejně odejdete s plnou taškou dobrot. Tady totiž jenom pevné charaktery odolají.

Když jsem vešla do obchodu, porcoval právě pan Kšána mladší kachnu a radil zákazníkovi co udělat s jednotlivými částmi tak, aby užitek a pochutnání byly co největší. Přede mnou byli ve frontě asi tři další lidé a všichni pozorně poslouchali. Nikomu nevadilo, že si třeba chvilku počká, protože informací, co za tu dobu dostanete, je víc než v kdejakém pořadu o vaření. Navíc si aspoň můžete v klidu rozmyslet, co opravdu chcete. Slabší povahy si totiž možná odnesou pár věcí navíc, tak moc je nabídka neodolatelná.

Způsob, jakým se pan Kšána věnoval prvnímu zákazníkovi, ale nebyl nic neobvyklého, další dva znal jménem a pro jednoho z nich měl vzadu připravené překvapení. Vzhledem k místu, kde se řeznictví nachází, by člověk tipoval, že sem zabloudí pár nebližších sousedů, ale sjíždí se sem lidé z celé Prahy. Maso vypadá výborně, a co zrovna nemají, seženou. Firmu Kšána a syn vřele doporučujeme, budete se rádi vracet! Aktuality a podrobnosti najdete TADY, upozorňujeme, že v pondělí mají zavírací den.


Na první pohled nejeví řeznictví Kšána a syn žádné známky výjimečnosti

kaca

Komentáře (76)

کلینیک کاشت مو 2022-11-28 04:41:21
Incredible Article it its truly useful and creative update us as often as possible with new updates <a href="https://aloopezeshk.com/the-best-hair-transplant-clinic-in-tehran/">کلینیک کاشت مو</a>
Mary Coulter 2022-11-23 11:40:24
PuTTY is a free and open-source Windows data transfer, terminal emulator, and serial console. It supports a variety of network protocols for establishing a secure connection and transferring sensitive data. This was created by Simon Tatham and is now maintained by developers from all over the world. It includes a command-line interface that you can tailor to your specific needs. The source code for the cross-platform software is available, and it can also be downloaded <a href="https://emmadsmith.edublogs.org/2022/11/06/how-to-install-and-use-putty-for-mac-in-2022/"> PuTTY for Mac </a> on Mac devices.
온라인카지노 2022-11-10 11:39:38
There is no easier game than baccarat. Once a bet is placed, you cannot change your decision. The dealer at the baccarat table follows these rules. Here are some baccarat drawing rules.
먹튀검증 2022-11-09 03:14:14
If you sit around and play chop sticks for 10 hours a day, what is going to come out when it's time for you to improvise? Well, if you're like the rest of us, I would bet it's mainly going to be tortured variations of chop sticks.
smm panel 2022-11-06 12:10:20
Are you psychic? You have to be as your writing so perfectly fits the questions I possess in mind on this topic. I only entered a few terms in the search results and I’m very thankful that your article jumped up.
instagram followers panel 2022-11-05 12:30:57
Rattling wonderful information can be found on website .
instagram panel 2022-11-02 12:26:29
The way you write, you are really a professional blogger.:.–~
chatrandom 2022-10-24 10:28:28
I am very enjoyed for this blog. Its an informative topic. It help me very much to solve some problems. Its opportunity are so fantastic and working style so speedy.
performer 8 supplement reviews 2022-10-08 10:48:40
I think this is a useful post and it is exceptionally helpful and proficient. accordingly, I might want to thank you for the endeavors you have made in composing this article. A debt of gratitude is in order for the blog entry mate! Keep them coming...
آمینو وی دوبیس 2022-10-02 10:59:56
Happy to visit your blog, I am by all accounts forward to more dependable articles and I think we as a whole wish to thank such a variety of good articles, blog to impart to us.
slot 2022-09-18 11:40:16
Your content is nothing short of brilliant in many ways. I think this is engaging and eye-opening material. Thank you so much for caring about your content and your readers.
Tha Bet 2022-09-17 08:25:12
Tha Bet is considered as the house that owns the largest and most diverse online game store. There are all forms of sports betting, attractive card games, etc. with high winning rates. Including prizes up to 5 billion VND. Please visit Tha Bet to join
สล็อตpg 2022-09-14 04:03:42
An fascinating discussion may be worth comment. I think that you should write regarding this topic, it will not often be a taboo subject but generally persons are inadequate to talk on such topics. To another. Cheers
smm social media panel 2022-09-11 04:00:42
Browsing through your blog site presents me the chance to realize precisely why I like examining points with so substantially understanding. It actually is wonderful to know there are still terrific authors all around that will set wit into knowledgable data. I appreciate you for your contributions and eagerness to share your thoughts with us.
life sciences it companies 2022-08-15 05:01:52
What i do not realize is actually how you’re not really much more neatly-liked than you might be right now. You’re so intelligent. You already know thus considerably in relation to this matter, made me in my view believe it from a lot of numerous angles. Its like men and women aren’t interested unless it is something to do with Girl gaga! Your individual stuffs outstanding. Always deal with it up!
instagram reseller 2022-07-25 07:09:44
Excellent blog! Do you have any tips and hints for aspiring writers? I’m planning to start my own website soon but I’m a little lost on everything. Would you advise starting with a free platform like WordPress or go for a paid option? There are so many choices out there that I’m totally confused .. Any suggestions? Many thanks!
best recruiting software 2022-05-24 12:54:19
I believe one of your advertisings triggered my internet browser to resize, you may well want to put that on your blacklist.
Maverick Flight Jacket 2022-04-20 10:45:24
I really enjoyed this site.
ثبت شرکت در ترکیه 2022-04-16 11:06:14
I read this article. I think You put a ton of push to make this article. I value your work.
[https://jack-bravo.jimdosite.com/Jack Bravo] 2022-04-05 12:48:14
afasd
Jack Bravo 2022-04-05 12:47:19
I approve all the perspective that you have presented. Your content has actually aided me in my exploration work as it includes practical information. https://creativeboxes.co.uk/
Jack Bravo 2022-04-05 12:45:49
You are conducting an effective job in exchanging this type of important relevant information. This is exactly what I was seeking. [url=https://onlinefilmek.co.uk/]Online filmek[/url]
his secret obsession 2022-04-01 11:53:45
I've been looking for some better than average stuff regarding the matter and haven't had any fortunes up until this point, A debt of gratitude is in order for setting aside the opportunity to talk about this,
Law firm in nigeria 2022-03-27 02:37:09
I am trusting a similar best exertion from you later on also.Truth be told your experimental writing aptitudes has roused me.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>