Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Páreček jako za 1. republiky (97)

2011-11-01 18:37

Řeznictví se stoletou tradicí? To v supermarketu nehledejte. Rezignovat na kvalitní maso a uzeniny ale nemusíte. Udělali jsme pro vás menší průzkum mezi pražskými řezníky a uzenáři a objevili pomyslnou perlu na dně mořském, ale pěkně popořadě.

Uzeniny z Davle
Rodinné řeznictví a uzenářství U Dolejších v Davli má dnes již více jak stoletou tradici. „Rodinné zlato jsou recepty mého dědy“, uvedl pro Hospodářské noviny František Dolejší, vnuk Jaroslava Dolejšího, který kolem roku 1900 založil v Davli rodinné řeznictví a uzenářství. Tradice se předávala z pokolení na pokolení, a proto i dnes můžete koupit vyhlášené davelské uzeniny jako taliány, nebo denně čerstvou šunku od kosti. Výrobky připravují podle tradičních receptů, pouze přidávají více soli a koření, protože naše jazýčky za posledních sto let přivykly výraznějším chutím. Jejich stránky můžete prozkoumat ZDE.

Pokud se nechcete za uzeninami trmácet až do Davle nebo Štěchovic, je třeba udělat malý průzkum v uzenářství ve vašem okolí, leckde se nějaký ten taliánek najde.  Plný krám davelských uzenin mívají na Albertově v uzenářství Jiřího Sirotka. Z davelských výrobků nabízejí taliány, tlačenky, paštiky, párky, salámy i uzená masa. Výrobky dovážejí i několikrát týdně čerstvé, ale je pravda, že už jsem si odnesla paštiku, která to nejlepší měla skoro za sebou. Jmenovaný sortiment tu seženete vždy, případně je možné se domluvit.


Položené jen tak na talíři vypadají davelské taliány obzvlášť nahatě

Kosina v Kaprovce
Každý gruntovní řezník má své webové stránky. To ví i Martin Kosina, který provozuje známé řeznictví v Kaprově ulici nedaleko Staroměstského náměstí. Výlohu má vyzdobenou oceněními, která dostal za svou provozovnu od radnice, najdete tu všechen základní uzenářský sortiment a v době oběda vždy nějaké postávající zákazníky, kteří si pochutnávají tu na teplém ovaru, tu na tlačence s cibulí.

Vepřové maso vozí pan Kosina z Jižních Čech a nově nabízí maso uzené na tvrdém dřevu bez jakýchkoli chemických zásahů. Pro základní náhled se můžete podívat na již zmíněné stránky obchodu, ještě ale nejsou plně zprovozněné. Více TADY.


V řeznictví Kosina není nikdy prázdno

Hudera a syn
Dalším ze známých rodinných podniků je značka Hudera a syn z Prahy 6. Podobně jako Jaroslav Dolejší začal i Vojtěch Hudera provozovat řeznicko-uzenářské řemeslo již před první světovou válkou. Za první republiky mu živnost vzkvétala a její pověst nezničilo ani socialistické hospodářství. Po roce 1990 se syn Tomáš Hudera pustil do její obnovy a dnes se můžeme těšit již ze tří provozoven, z nichž dvě jsou spojené s jídelnou.

Ještě jednu věc mají Dolejší a Huderovi společnou a tou jsou Taliány, jemné, neuzené, ale vařené výběrové klobásy, které vypadají jako by byly nahaté.  Huderovi se se Střesovickými taliány dokonce umístili na patnáctém místě v letošním ročníku soutěže Jak chutná Praha. Nově také nabízí ve svých uzenářstvích Staročeské párky podle prvorepublikové receptury.

My jsme navštívili jejich prodejnu v ulici Bělohorská, která se na první pohled nijak neliší od jiných masných krámů. Rozdíl ale poznáte záhy. Zatímco jinde se jen čeká kolik deka a rychle na váhu, do tašky a další prosím, tady vám paní prodavačka dá ochutnat ze všech paštiček a to, i když je jasné, že žádnou další si nekoupíte. Stránky si můžete nastudovat ZDE, ale lepší je to naživo.

Kšána a syn, už nebudete chtít jinak
Nedaleko břevnovské provozovny rodiny Huderových sídlí ještě jedna rodinná řeznicko-uzenářská prodejna, Kšána a syn. A tady tedy stoprocentně platí, že když dva dělají totéž, není to totéž. Jste-li na maso, pak se u Kšánů budete cítit jako v řeznickém ráji. Jestli nejste, stejně odejdete s plnou taškou dobrot. Tady totiž jenom pevné charaktery odolají.

Když jsem vešla do obchodu, porcoval právě pan Kšána mladší kachnu a radil zákazníkovi co udělat s jednotlivými částmi tak, aby užitek a pochutnání byly co největší. Přede mnou byli ve frontě asi tři další lidé a všichni pozorně poslouchali. Nikomu nevadilo, že si třeba chvilku počká, protože informací, co za tu dobu dostanete, je víc než v kdejakém pořadu o vaření. Navíc si aspoň můžete v klidu rozmyslet, co opravdu chcete. Slabší povahy si totiž možná odnesou pár věcí navíc, tak moc je nabídka neodolatelná.

Způsob, jakým se pan Kšána věnoval prvnímu zákazníkovi, ale nebyl nic neobvyklého, další dva znal jménem a pro jednoho z nich měl vzadu připravené překvapení. Vzhledem k místu, kde se řeznictví nachází, by člověk tipoval, že sem zabloudí pár nebližších sousedů, ale sjíždí se sem lidé z celé Prahy. Maso vypadá výborně, a co zrovna nemají, seženou. Firmu Kšána a syn vřele doporučujeme, budete se rádi vracet! Aktuality a podrobnosti najdete TADY, upozorňujeme, že v pondělí mají zavírací den.


Na první pohled nejeví řeznictví Kšána a syn žádné známky výjimečnosti

kaca

Komentáře (97)

voyance en direct 2023-03-22 10:38:17
Can I simply say what a reduction to seek out somebody who actually knows what theyre talking about on the internet. You definitely know tips on how to convey an issue to mild and make it important. More people have to learn this and perceive this side of the story. I cant imagine youre no more standard since you definitely have the gift.
呪術廻戦 2023-03-01 07:01:53
You have made an unprecedented appearing. I will probably tunnel it and by and large propose to my colleagues. I am certain they will be benefitted from this site.
Celina Landari 2023-02-09 10:23:33
Even though this is a division of the modeling industry, there are opportunities for males and females to earn money without seeking a career as a stereotypical fashion or commercial print model.
I have been looking around for an article like this. Took some time but finally found it… Really good read thanks. It’s been difficult to find the information I needed. I use this website for a good deal.
certified financial manager 2023-02-02 08:56:08
Excellent publish from specialist also it will probably be a fantastic know how to me and thanks very much for posting this useful data with us all.
Same day courier services 2023-02-01 08:47:22
Much obliged to you for your post, I search for such article along time, today i discover it at long last. this post give me loads of exhort it is exceptionally helpful for me
situs togel terpercaya 2023-01-28 11:08:32
I have learned some points through your website post. One other point I would like to convey is that there are many games available on the market designed especially for preschool age little ones. They include pattern acceptance, colors, dogs, and designs. These usually focus on familiarization instead of memorization. This will keep children occupied without sensing like they are studying. Thanks
slot terpercaya 2023-01-28 11:08:28
An intriguing discussion will probably be worth comment. I think that you need to write much more about this topic, it might not be a taboo subject but normally people are not enough to communicate on such topics. Yet another. Cheers
situs slot 2023-01-28 11:08:24
I simply had to appreciate you yet again. I am not sure the things that I might have tried in the absence of the entire advice shown by you about such subject matter. It truly was an absolute troublesome issue for me, but looking at your professional form you dealt with that forced me to jump over gladness. Now i am happy for your guidance and as well , pray you comprehend what a great job you happen to be accomplishing educating people today all through your web blog. I am certain you’ve never got to know any of us.
pacman168 2023-01-24 10:32:32
Aw, i thought this was quite a nice post. In concept I must set up writing like this additionally – spending time and actual effort to make a great article… but exactly what do I say… I procrastinate alot through no means appear to go carried out.
mutual funds advisor 2023-01-24 09:02:49
the surround sound systems like dolby can really make the home theater sounds super great.,
regalos panama 2023-01-09 11:35:44
When I initially commented I clicked the “Notify me when new comments are added” checkbox and now each time a comment is added I get three e-mails with the same comment. Is there any way you can remove people from that service? Many thanks!
steroids for sale online 2023-01-08 12:46:25
Yet another problem is that the growing muscle must have somewhere to grow. When muscles increase vastly in size, they many actually grow around bones and joints, subjecting them to stresses which may cause bone to break more easily or joints to become damaged...perhaps permanently.
Directorio Web 2023-01-06 10:44:45
I am inspired by the data that you have on this blog. It indicates how well you comprehend this subject.
The Beauty Spot SD 2023-01-02 10:51:27
There is some validity but I will hold judgment until I look into it further
paito canadia 2022-12-28 08:52:54
Good focuses you composed here..Great stuff...I think you've made some genuinely intriguing focuses.
Plumbers Broadbeach 2022-12-27 02:19:51
Any way I'll be subscribing to your nourish and I trust you post again soon. Huge much obliged for the valuable information.
Roof Restoration Adelaide 2022-12-27 08:01:21
I haven't any word to value this post.....Really i am awed from this post....the individual who make this post it was an incredible human..thanks for imparted this to us.
دکتر تغذیه 2022-12-21 09:53:28
This is a wonderful post. Only one of the absolute best post I've ever observed. What a better than average and wonderful post. Keep up your work on articles
james 2022-12-21 09:49:56
It appears like numerous people are investigating the city for a few offers. Would you great attempt in light of the fact that the possibility is truly open in here <a href="https://www.ghafaridiet.com/article/%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D8%AA%D8%BA%D8%B0%DB%8C%D9%87">دکتر تغذیه</a>
cannabis supplies 2022-12-02 10:20:17
If you are somebody who smokes plenty of pot, you might like to read over this useful article. You will find plenty of different explanations why smoking weed might be damaging to your health and your overall life, and one of the greatest things that you can do is contemplate quitting weed. If you are feeling like you want to quit smoking pot, you will recognize that once you are able to accomplish this, you'll see a great deal of positive effects. You have come to the best place if you need to understand more about the positive aspects in regards to quitting weed, as we are going to talk about that in this post.
کلینیک کاشت مو 2022-11-28 04:41:21
Incredible Article it its truly useful and creative update us as often as possible with new updates <a href="https://aloopezeshk.com/the-best-hair-transplant-clinic-in-tehran/">کلینیک کاشت مو</a>
Mary Coulter 2022-11-23 11:40:24
PuTTY is a free and open-source Windows data transfer, terminal emulator, and serial console. It supports a variety of network protocols for establishing a secure connection and transferring sensitive data. This was created by Simon Tatham and is now maintained by developers from all over the world. It includes a command-line interface that you can tailor to your specific needs. The source code for the cross-platform software is available, and it can also be downloaded <a href="https://emmadsmith.edublogs.org/2022/11/06/how-to-install-and-use-putty-for-mac-in-2022/"> PuTTY for Mac </a> on Mac devices.
온라인카지노 2022-11-10 11:39:38
There is no easier game than baccarat. Once a bet is placed, you cannot change your decision. The dealer at the baccarat table follows these rules. Here are some baccarat drawing rules.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>