Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Páreček jako za 1. republiky (60)

2011-11-01 18:37

Řeznictví se stoletou tradicí? To v supermarketu nehledejte. Rezignovat na kvalitní maso a uzeniny ale nemusíte. Udělali jsme pro vás menší průzkum mezi pražskými řezníky a uzenáři a objevili pomyslnou perlu na dně mořském, ale pěkně popořadě.

Uzeniny z Davle
Rodinné řeznictví a uzenářství U Dolejších v Davli má dnes již více jak stoletou tradici. „Rodinné zlato jsou recepty mého dědy“, uvedl pro Hospodářské noviny František Dolejší, vnuk Jaroslava Dolejšího, který kolem roku 1900 založil v Davli rodinné řeznictví a uzenářství. Tradice se předávala z pokolení na pokolení, a proto i dnes můžete koupit vyhlášené davelské uzeniny jako taliány, nebo denně čerstvou šunku od kosti. Výrobky připravují podle tradičních receptů, pouze přidávají více soli a koření, protože naše jazýčky za posledních sto let přivykly výraznějším chutím. Jejich stránky můžete prozkoumat ZDE.

Pokud se nechcete za uzeninami trmácet až do Davle nebo Štěchovic, je třeba udělat malý průzkum v uzenářství ve vašem okolí, leckde se nějaký ten taliánek najde.  Plný krám davelských uzenin mívají na Albertově v uzenářství Jiřího Sirotka. Z davelských výrobků nabízejí taliány, tlačenky, paštiky, párky, salámy i uzená masa. Výrobky dovážejí i několikrát týdně čerstvé, ale je pravda, že už jsem si odnesla paštiku, která to nejlepší měla skoro za sebou. Jmenovaný sortiment tu seženete vždy, případně je možné se domluvit.


Položené jen tak na talíři vypadají davelské taliány obzvlášť nahatě

Kosina v Kaprovce
Každý gruntovní řezník má své webové stránky. To ví i Martin Kosina, který provozuje známé řeznictví v Kaprově ulici nedaleko Staroměstského náměstí. Výlohu má vyzdobenou oceněními, která dostal za svou provozovnu od radnice, najdete tu všechen základní uzenářský sortiment a v době oběda vždy nějaké postávající zákazníky, kteří si pochutnávají tu na teplém ovaru, tu na tlačence s cibulí.

Vepřové maso vozí pan Kosina z Jižních Čech a nově nabízí maso uzené na tvrdém dřevu bez jakýchkoli chemických zásahů. Pro základní náhled se můžete podívat na již zmíněné stránky obchodu, ještě ale nejsou plně zprovozněné. Více TADY.


V řeznictví Kosina není nikdy prázdno

Hudera a syn
Dalším ze známých rodinných podniků je značka Hudera a syn z Prahy 6. Podobně jako Jaroslav Dolejší začal i Vojtěch Hudera provozovat řeznicko-uzenářské řemeslo již před první světovou válkou. Za první republiky mu živnost vzkvétala a její pověst nezničilo ani socialistické hospodářství. Po roce 1990 se syn Tomáš Hudera pustil do její obnovy a dnes se můžeme těšit již ze tří provozoven, z nichž dvě jsou spojené s jídelnou.

Ještě jednu věc mají Dolejší a Huderovi společnou a tou jsou Taliány, jemné, neuzené, ale vařené výběrové klobásy, které vypadají jako by byly nahaté.  Huderovi se se Střesovickými taliány dokonce umístili na patnáctém místě v letošním ročníku soutěže Jak chutná Praha. Nově také nabízí ve svých uzenářstvích Staročeské párky podle prvorepublikové receptury.

My jsme navštívili jejich prodejnu v ulici Bělohorská, která se na první pohled nijak neliší od jiných masných krámů. Rozdíl ale poznáte záhy. Zatímco jinde se jen čeká kolik deka a rychle na váhu, do tašky a další prosím, tady vám paní prodavačka dá ochutnat ze všech paštiček a to, i když je jasné, že žádnou další si nekoupíte. Stránky si můžete nastudovat ZDE, ale lepší je to naživo.

Kšána a syn, už nebudete chtít jinak
Nedaleko břevnovské provozovny rodiny Huderových sídlí ještě jedna rodinná řeznicko-uzenářská prodejna, Kšána a syn. A tady tedy stoprocentně platí, že když dva dělají totéž, není to totéž. Jste-li na maso, pak se u Kšánů budete cítit jako v řeznickém ráji. Jestli nejste, stejně odejdete s plnou taškou dobrot. Tady totiž jenom pevné charaktery odolají.

Když jsem vešla do obchodu, porcoval právě pan Kšána mladší kachnu a radil zákazníkovi co udělat s jednotlivými částmi tak, aby užitek a pochutnání byly co největší. Přede mnou byli ve frontě asi tři další lidé a všichni pozorně poslouchali. Nikomu nevadilo, že si třeba chvilku počká, protože informací, co za tu dobu dostanete, je víc než v kdejakém pořadu o vaření. Navíc si aspoň můžete v klidu rozmyslet, co opravdu chcete. Slabší povahy si totiž možná odnesou pár věcí navíc, tak moc je nabídka neodolatelná.

Způsob, jakým se pan Kšána věnoval prvnímu zákazníkovi, ale nebyl nic neobvyklého, další dva znal jménem a pro jednoho z nich měl vzadu připravené překvapení. Vzhledem k místu, kde se řeznictví nachází, by člověk tipoval, že sem zabloudí pár nebližších sousedů, ale sjíždí se sem lidé z celé Prahy. Maso vypadá výborně, a co zrovna nemají, seženou. Firmu Kšána a syn vřele doporučujeme, budete se rádi vracet! Aktuality a podrobnosti najdete TADY, upozorňujeme, že v pondělí mají zavírací den.


Na první pohled nejeví řeznictví Kšána a syn žádné známky výjimečnosti

kaca
123

Komentáře (60)

best recruiting software 2022-05-24 12:54:19
I believe one of your advertisings triggered my internet browser to resize, you may well want to put that on your blacklist.
Maverick Flight Jacket 2022-04-20 10:45:24
I really enjoyed this site.
ثبت شرکت در ترکیه 2022-04-16 11:06:14
I read this article. I think You put a ton of push to make this article. I value your work.
[https://jack-bravo.jimdosite.com/Jack Bravo] 2022-04-05 12:48:14
afasd
Jack Bravo 2022-04-05 12:47:19
I approve all the perspective that you have presented. Your content has actually aided me in my exploration work as it includes practical information. https://creativeboxes.co.uk/
Jack Bravo 2022-04-05 12:45:49
You are conducting an effective job in exchanging this type of important relevant information. This is exactly what I was seeking. [url=https://onlinefilmek.co.uk/]Online filmek[/url]
his secret obsession 2022-04-01 11:53:45
I've been looking for some better than average stuff regarding the matter and haven't had any fortunes up until this point, A debt of gratitude is in order for setting aside the opportunity to talk about this,
Law firm in nigeria 2022-03-27 02:37:09
I am trusting a similar best exertion from you later on also.Truth be told your experimental writing aptitudes has roused me.
altai balance user reviews 2022-03-18 09:32:12
I would have never viewed as any of these in the event that I didn't go over this. Much obliged!. This blog is truly awesome. The data here will definitely be of some assistance to me. Much appreciated!.
Dover 2022-03-17 04:41:38
Sausages from Davle are a must-tryy!
south beach skin lab reviews 2022-03-16 04:07:40
Best work you have done. this online site is truly cool with incredible realities. I think this is a better than average article. You make this data intriguing and locks in. You give perusers a considerable measure to consider and I value that sort of composing
diabacore user reviews 2022-03-14 02:54:52
I have as of late begun a blog, the data you give on this webpage has helped me significantly. A debt of gratitude is in order for the greater part of your opportunity and work.
I really like the concept you have in mind. You really have a creative idea.
noocube reviews scam 2022-03-04 08:36:26
I have been looking at a couple of your stories and i can state really well done. I will bookmark your blog Your article has provoked a great deal of positive intrigue.
dentitox pro reviews scam 2022-03-01 10:38:21
Much thanks to you for your post, I search for such article along time, today i discover it at long last. this post give me heaps of exhort it is extremely valuable for me.
ames 2022-02-28 12:09:51
I have scrutinized a few the articles on your site now, and I genuinely like your style. You're really great and please keep up the convincing work. <a href="https://dailyiowan.com/2022/01/21/herpesyl-reviews-shocking-read-this-ingredients-report-now-before-buying/">herpesyl supplement reviews</a>
exipure customer reviews 2022-02-27 12:19:40
guest composing for me if conceivable don't hesitate to tell me, im dependably search for individuals to look at my site.
amsterdam weed delivery 2022-02-23 07:52:40
Adequately, the article is truly the best subject on this registry related issue. I fit in with your choices and will energetically foresee your next upgrades.
residential electrician 2022-02-12 03:24:29
Thanks for this information. It was very helpful. Great work.
vintage clothing 2022-02-10 03:37:46
Substantially, the post is really the sweetest on this precious topic. I fit in with your conclusions and will eagerly look forward to your coming updates. Simply saying thanks will not simply be enough, for the awesome lucidity in your writing. I will at once grab your rss feed to stay abreast of any updates. Genuine work and much success in your business efforts!
the lost ways review 2022-02-10 10:23:02
Awesome stuff from you, man. Ive read your stuff earlier and you're quite recently excessively great. I cherish what you have here, adoration what you're stating and the way you say it
Silencil Reviews 2022-02-08 03:05:10
Wow what a Great Information about World Day its exceptionally decent educational post. a debt of gratitude is in order for the post.
Your blog is too much amazing. I have found with ease what I was looking. Moreover, the content quality is awesome. Thanks for the nudge!
I was very encouraged to find this site. The reason being that this is such an informative post. Thanks for sharing!
123

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>