Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Páreček jako za 1. republiky (110)

2011-11-01 18:37

Řeznictví se stoletou tradicí? To v supermarketu nehledejte. Rezignovat na kvalitní maso a uzeniny ale nemusíte. Udělali jsme pro vás menší průzkum mezi pražskými řezníky a uzenáři a objevili pomyslnou perlu na dně mořském, ale pěkně popořadě.

Uzeniny z Davle
Rodinné řeznictví a uzenářství U Dolejších v Davli má dnes již více jak stoletou tradici. „Rodinné zlato jsou recepty mého dědy“, uvedl pro Hospodářské noviny František Dolejší, vnuk Jaroslava Dolejšího, který kolem roku 1900 založil v Davli rodinné řeznictví a uzenářství. Tradice se předávala z pokolení na pokolení, a proto i dnes můžete koupit vyhlášené davelské uzeniny jako taliány, nebo denně čerstvou šunku od kosti. Výrobky připravují podle tradičních receptů, pouze přidávají více soli a koření, protože naše jazýčky za posledních sto let přivykly výraznějším chutím. Jejich stránky můžete prozkoumat ZDE.

Pokud se nechcete za uzeninami trmácet až do Davle nebo Štěchovic, je třeba udělat malý průzkum v uzenářství ve vašem okolí, leckde se nějaký ten taliánek najde.  Plný krám davelských uzenin mívají na Albertově v uzenářství Jiřího Sirotka. Z davelských výrobků nabízejí taliány, tlačenky, paštiky, párky, salámy i uzená masa. Výrobky dovážejí i několikrát týdně čerstvé, ale je pravda, že už jsem si odnesla paštiku, která to nejlepší měla skoro za sebou. Jmenovaný sortiment tu seženete vždy, případně je možné se domluvit.


Položené jen tak na talíři vypadají davelské taliány obzvlášť nahatě

Kosina v Kaprovce
Každý gruntovní řezník má své webové stránky. To ví i Martin Kosina, který provozuje známé řeznictví v Kaprově ulici nedaleko Staroměstského náměstí. Výlohu má vyzdobenou oceněními, která dostal za svou provozovnu od radnice, najdete tu všechen základní uzenářský sortiment a v době oběda vždy nějaké postávající zákazníky, kteří si pochutnávají tu na teplém ovaru, tu na tlačence s cibulí.

Vepřové maso vozí pan Kosina z Jižních Čech a nově nabízí maso uzené na tvrdém dřevu bez jakýchkoli chemických zásahů. Pro základní náhled se můžete podívat na již zmíněné stránky obchodu, ještě ale nejsou plně zprovozněné. Více TADY.


V řeznictví Kosina není nikdy prázdno

Hudera a syn
Dalším ze známých rodinných podniků je značka Hudera a syn z Prahy 6. Podobně jako Jaroslav Dolejší začal i Vojtěch Hudera provozovat řeznicko-uzenářské řemeslo již před první světovou válkou. Za první republiky mu živnost vzkvétala a její pověst nezničilo ani socialistické hospodářství. Po roce 1990 se syn Tomáš Hudera pustil do její obnovy a dnes se můžeme těšit již ze tří provozoven, z nichž dvě jsou spojené s jídelnou.

Ještě jednu věc mají Dolejší a Huderovi společnou a tou jsou Taliány, jemné, neuzené, ale vařené výběrové klobásy, které vypadají jako by byly nahaté.  Huderovi se se Střesovickými taliány dokonce umístili na patnáctém místě v letošním ročníku soutěže Jak chutná Praha. Nově také nabízí ve svých uzenářstvích Staročeské párky podle prvorepublikové receptury.

My jsme navštívili jejich prodejnu v ulici Bělohorská, která se na první pohled nijak neliší od jiných masných krámů. Rozdíl ale poznáte záhy. Zatímco jinde se jen čeká kolik deka a rychle na váhu, do tašky a další prosím, tady vám paní prodavačka dá ochutnat ze všech paštiček a to, i když je jasné, že žádnou další si nekoupíte. Stránky si můžete nastudovat ZDE, ale lepší je to naživo.

Kšána a syn, už nebudete chtít jinak
Nedaleko břevnovské provozovny rodiny Huderových sídlí ještě jedna rodinná řeznicko-uzenářská prodejna, Kšána a syn. A tady tedy stoprocentně platí, že když dva dělají totéž, není to totéž. Jste-li na maso, pak se u Kšánů budete cítit jako v řeznickém ráji. Jestli nejste, stejně odejdete s plnou taškou dobrot. Tady totiž jenom pevné charaktery odolají.

Když jsem vešla do obchodu, porcoval právě pan Kšána mladší kachnu a radil zákazníkovi co udělat s jednotlivými částmi tak, aby užitek a pochutnání byly co největší. Přede mnou byli ve frontě asi tři další lidé a všichni pozorně poslouchali. Nikomu nevadilo, že si třeba chvilku počká, protože informací, co za tu dobu dostanete, je víc než v kdejakém pořadu o vaření. Navíc si aspoň můžete v klidu rozmyslet, co opravdu chcete. Slabší povahy si totiž možná odnesou pár věcí navíc, tak moc je nabídka neodolatelná.

Způsob, jakým se pan Kšána věnoval prvnímu zákazníkovi, ale nebyl nic neobvyklého, další dva znal jménem a pro jednoho z nich měl vzadu připravené překvapení. Vzhledem k místu, kde se řeznictví nachází, by člověk tipoval, že sem zabloudí pár nebližších sousedů, ale sjíždí se sem lidé z celé Prahy. Maso vypadá výborně, a co zrovna nemají, seženou. Firmu Kšána a syn vřele doporučujeme, budete se rádi vracet! Aktuality a podrobnosti najdete TADY, upozorňujeme, že v pondělí mají zavírací den.


Na první pohled nejeví řeznictví Kšána a syn žádné známky výjimečnosti

kaca

Komentáře (110)

transfer para trancoso 2023-09-21 08:59:17
Amazing! What an eye opener this post has been for me. Especially valued, bookmarked, I can hardly wait for additional! <a href="https://www.zenontaxi.com.br">transfer para trancoso</a>
Bitcoin to PayPal 2023-09-13 03:40:52
That seems, by all accounts, to be fantastic anyway i am as yet not very beyond any doubt that I like it.
affiliate marketing 2023-08-24 01:32:55
I have truly delighted in perusing your blog entries.
work from home jobs 2023-08-22 08:50:16
Great blog. I appreciated perusing your articles.
work from home jobs near me 2023-08-20 10:20:50
It appears like many individuals are investigating the group for a few offers. That is a decent attempt in light of the fact that the possibility is so open in here.
dark web 2023-08-18 08:25:39
extremely decent what you say. stated, cleaned and rich, great. To see site you is extremely decent, unquestionably set aside the opportunity to influence a win to this way.
dark web sites 2023-08-16 10:34:50
You put truly exceptionally supportive data.
dark web links 2023-08-14 01:59:04
I haven't any word to value this post.....Really i am awed from this post....the individual who make this post it was an incredible human..thanks for imparted this to us.
dark web sites 2023-08-12 03:43:59
I Always want to peruse The Quality and happy I discovered this thing in you post. Much obliged
dark web links 2023-08-10 05:53:21
At any rate I am here now and could simply get a kick out of the chance to state thank for a colossal post and an inside and out engaging site.
drywaller 2023-06-30 12:38:06
It also now offers Old Bohemian sausages according to the recipe of the First Republic in its sausage shops. It's so exciting!
Naturewell 2023-04-10 01:38:31
Thanks for your posting on this blog site. From my experience, there are occassions when softening way up a photograph could provide the photo shooter with a little an inspired flare. More often than not however, that soft clouds isn’t just what you had planned and can usually spoil a normally good picture, especially if you thinking about enlarging the item.
Britannia Distributorship 2023-04-05 02:22:39
An impressive share, I merely with all this onto a colleague who was simply performing a small analysis within this. And then he the fact is bought me breakfast simply because I uncovered it for him.. smile. So well then, i’ll reword that: Thnx to the treat! But yeah Thnkx for spending plenty of time go over this, I’m strongly regarding this and love reading regarding this topic. If possible, as you become expertise, does one mind updating your blog with a lot more details? It truly is highly ideal for me. Massive thumb up in this post!
voyance en direct 2023-03-22 10:38:17
Can I simply say what a reduction to seek out somebody who actually knows what theyre talking about on the internet. You definitely know tips on how to convey an issue to mild and make it important. More people have to learn this and perceive this side of the story. I cant imagine youre no more standard since you definitely have the gift.
呪術廻戦 2023-03-01 07:01:53
You have made an unprecedented appearing. I will probably tunnel it and by and large propose to my colleagues. I am certain they will be benefitted from this site.
Celina Landari 2023-02-09 10:23:33
Even though this is a division of the modeling industry, there are opportunities for males and females to earn money without seeking a career as a stereotypical fashion or commercial print model.
I have been looking around for an article like this. Took some time but finally found it… Really good read thanks. It’s been difficult to find the information I needed. I use this website for a good deal.
certified financial manager 2023-02-02 08:56:08
Excellent publish from specialist also it will probably be a fantastic know how to me and thanks very much for posting this useful data with us all.
Same day courier services 2023-02-01 08:47:22
Much obliged to you for your post, I search for such article along time, today i discover it at long last. this post give me loads of exhort it is exceptionally helpful for me
situs togel terpercaya 2023-01-28 11:08:32
I have learned some points through your website post. One other point I would like to convey is that there are many games available on the market designed especially for preschool age little ones. They include pattern acceptance, colors, dogs, and designs. These usually focus on familiarization instead of memorization. This will keep children occupied without sensing like they are studying. Thanks
slot terpercaya 2023-01-28 11:08:28
An intriguing discussion will probably be worth comment. I think that you need to write much more about this topic, it might not be a taboo subject but normally people are not enough to communicate on such topics. Yet another. Cheers
situs slot 2023-01-28 11:08:24
I simply had to appreciate you yet again. I am not sure the things that I might have tried in the absence of the entire advice shown by you about such subject matter. It truly was an absolute troublesome issue for me, but looking at your professional form you dealt with that forced me to jump over gladness. Now i am happy for your guidance and as well , pray you comprehend what a great job you happen to be accomplishing educating people today all through your web blog. I am certain you’ve never got to know any of us.
pacman168 2023-01-24 10:32:32
Aw, i thought this was quite a nice post. In concept I must set up writing like this additionally – spending time and actual effort to make a great article… but exactly what do I say… I procrastinate alot through no means appear to go carried out.
mutual funds advisor 2023-01-24 09:02:49
the surround sound systems like dolby can really make the home theater sounds super great.,

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>