Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Festivaly
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Prague Wine Festival

2010-09-01 12:17

17 - 19.9.2010
Slovanský ostrov
Předprodej vstupenek v síti TICKETPRO

pátek 17. září 2010 – od 14.00 do 22.00
sobota 18. září 2010 – od 10.00 do 22.00
neděle 19. září 2010 – od 10.00 do 20.00

PROGRAM BUDE JEŠTĚ UPŘESNĚN


Stovky dobrých vín k degustaci Vás čekají již toto září – od 17. do 19.září 2010 na Slovanském ostrově v Praze na zcela unikátní akci nesoucí název Prague Wine Festival.


Podobná akce, nesrovnatelná svým rozsahem i zaměřením na širokou i odbornou veřejnost s jakoukoliv jinou, v našem hlavním městě doposud zásadním způsobem chyběla.  „Přitom Praha je městem, které má staletí trvající vinařské tradice - vinice, založené Karlem IV. v Praze, se rozkládaly na úbočí vrchu Vítkova, na území dnešních Vinohrad, ale i Žižkova, Vršovic a Libně,“ řekl ředitel festivalu David Kučera z pořádající společnosti Prague Wine Festival.

Dominantní postavení na současném domácím trhu mají samozřejmě vína moravská, která budou na festivalu zastupovat přímo výrobci – vinaři z nejlepších moravských vinařských oblastí. „Chybět nebudou ovšem ani čeští výrobci a zástupci vinařství z významných vinařských zemí Evropy – od Slovenska, Rakouska přes Německo a Maďarsko až po Francii,“ upozornil Kučera.

Celý festival bude mít bohatý doprovodný program – hudební vystoupení folklórních souborů, přednášky someliérů a prezentace vín, dětský program, dražbu vín či soutěže o nejlepší vína, které vyhodnotí odborná veřejnost i návštěvníci.

Podobné akce se přitom konají tradičně ve velkých evropských i světových městech – v Budapešti přímo na hradě, ve Vídni, v Berlíně a dalších městech je ročně navštíví statisíce návštěvníků. „Praha se k těmto městům nyní připojí,“ uzavřel Kučera.

Podrobné informace naleznete na: www.praguewinefestival.eu

Prague Wine Festival je pořádán pod záštitou Hlavního města Prahy, městské části Praha 1, Jihomoravského kraje a ministra zemědělství.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>