Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Prague Food Festival – území relaxace a území konzumace

2011-05-23 14:19

Carpaccio z bizona s čerstvou domácí marmeládou z černého rybízu, restovaným extra panenským olivovým olejem s infuzí z vlašských ořechů, pečenými kousky pistáciových ořechů a hoblinami zralého chianti pecorino sýra. Popisy jídel, která můžete opět po roce ochutnat na třídenním Prague Food Festivale, jsou literárním žánrem sami o sobě. Festival sám o sobě je ale mnohem spíš než literaturou, skutečným zážitkem.

Královská zahrada plná chutí a vůní
Z loňských Jižních zahrad Pražského hradu, které svou kapacitou jednu chvíli už ani nestačily, se PFF letos přesouvá do Královské zahrady. Na festivalu, který se koná od pátku 27. do neděle 29. května nebudou chybět ochutnávky nejrůznějších specialit. Poznáte kuchyni argentinskou, belgickou, laoskou, indonéskou, japonskou, francouzskou a nově se můžete těšit na vegetariánskou a čínskou restauraci.

Stánky restaurací najdete v centrální části zahrady, v části u Letohrádku královny Anny a u Míčovny pak vzniknou "klidové zóny" kam se budou moci návštěvníci přesunout s plnými talířky. V historické budově Míčovny budou od pátku do neděle po celý den probíhat oblíbené cooking shows šéfkuchařů, které vyvrcholí nedělní cooking show se Zdeňkem Pohlreichem.

Kromě kuchařského umění vyhlášených šéfkuchařů můžete v programu “Hvězdy vaří“ zjistit co a jak vaří třeba Marta Issová, Jana Krausová nebo Jiří Menzel.


Vloni byl festival v Jižních zahradách, foto PFF

Naučte se čepovat
Párování piva s jídlem, které bude probíhat třikrát denně v časech od 14.00, 16.30 a 19.00 ve výchdoním salonku Míčovny, doplní škola čepovaní, do které se může přihlásit kdokoli.  A kromě získání praktických dovedností se budete moci zúčastnit soutěže v čepování. Každý den se uskuteční dvě finále. Od 12.00 do 15.00 bude přítomný bartender rozdávat "nominace do finále" – celkem se rozdá 20 nominací. V 15.00 proběhne 1. finále. Od 1. finále do 18:00 bude přítomný bartender rozdávat další "nominace do finále" - celkem se rozdá opět 20 nominací. V 18.00 proběhne 2. finále.

 První cenou, výsledky budou vyhlašované po každém finále, je nečekaně 50 l sud piva. Kromě soutěže bude moci každý zájemce o školu čepování získat titul „Výčepní učeň Pilsner Urquell Prague Food Festival 2011“.

Nejen pivo má své místo na Prague Food Festivale, probíhat budou také řízené degustace vín, taktéž v Míčovně. A zájemci budou moci absolvovat sommelierský minikurz pod vedením vinařských expertů. Minikurz bude probíhat každý z festivalových dní, vždy od 13.00 do 13.30.

Vstupenky a platidlo
Vstupné na festival stojí 400 korun, z toho 150 korun je vstup a za 250 dostanete 10 Grandů, což je oficiální festivalové platidlo. Jen orientačně, porce jídla se pohybuje v rozmezí 2 až 6 grandů.

Organizátoři doporučují koupit vstupenky předem, neboť jedině tak máte vstup do areálu zaručen. Pokud se spolehnete na zakoupení vstupenek až na místě, může se stejně jako loni stát, že přijdete ve chvíli, kdy bude kapacita areálu již naplněna. Dnes v pondělí máte poslední možnost koupit vstupenky u PFF PŘÍMO, DÁL UŽ JEN PŘES TICKETPRO.

Veškeré podrobnosti o festivale najdete TADY.

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>