Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Křupavé houstičky, voňavé rohlíčky

2011-07-25 10:46

Za jak dlouho se chléb začne při krájení drolit? Obvykle za dva dny po upečení. Vy ale nemusíte na tento diktát supermarketových pekáren přistoupit. Přinášíme pár tipů, kam pro pečivo, které nedostane šanci v chlebníku okorat.

Pekařství Zoulek z Albertova
Zatím nejlepší chleba, který jsem ochutnala, byl deštenský z pekárny v Deštné v Orlických horách. I když jsem v Praze nenašla nic, co by se mu vyrovnalo, několik osvědčených pekáren tu najdete. Jednou z nich je pekařství Zoulek, které sídlí na Albertově s pobočkou na Karlově náměstí ve Václavské pasáži.

Jejich chléb je dobrý a voňavý, kůrka křupavá a střídka měkoučká. Kombinace, která se pohromadě příliš často nevidí. Kromě toho klasického, nabízí ještě šestizrný a kořenový, který je tvrdší a spletený do copu dvou velikostí. Pečou tu také několik druhů rohlíků, pečivo plněné špenátem, nebo červeným zelím i sladké pečivo jako koblihy, skořicové šišky a kynuté šátečky plněné tvarohem, povidly a podobně. Ne ze všeho se vám budou zdát sladké pekařské sny, ale chléb je rozhodně lepší než široko daleko.

Interiér je jak na Albertově, tak na Karlově náměstí strohý a na dojmu „rychle nakup a ven“ přidávají i prodavačky. Ještě jste si ani nevzali své pečivo z ošatky a už obsluhují dalšího zákazníka. Není se čemu divit, fronty u nich bývají téměř nepřetržitě a ceny jsou přitom velmi příznivé.


Pekařství Zoulek na Albertově

Farmářské trhy
Dobré a zajímavé pečivo nakoupíte také na farmářských trzích. Nejvíce ozkoušené mám v této oblasti sobotní trh na Náplavce, kam pravidelně jezdí tři, čtyři stánky s pečivem. Jednoznačně největší poptávka je tu po chlebu držkovském, ten bývá často záhy vyprodán.

Pravidelně se tu také objevuje stánek s několika druhy sladkých placiček. V nabídce mají s bílou čokoládou a brusinkami, s ořechy, čokoládové a ještě asi čtyři další druhy. Jedna placička stojí 11 korun, a i když se to může zdát na takou maličkou hodně, rozhodně doporučuju vyzkoušet. Slunečnicový chléb, který jsem od nich ochutnala, byl nezvykle tuhý, ale může být vítanou obměnou.

Bývají tu i stánky s krájenými nákypy a sladkými chlebíčky a naposledy také s ovocnými koláči, které měly obzvlášť úspěch. Více najdete ZDE.

Pečeme ze špaldy a pohanky, sladíme pšeničným sirupem
Takzvaně nekonvenční druhy pečiva objevíte v prodejnách Country Life, za nimiž "ve volném spojení" stojí církev Adventistů sedmého dne. V Praze najdete tři, jednu v Dejvicích, jednu přímo v centru v Melantrichově ulici, vedle ní i jídelnu Country Life, a poslední nejmenší v Jungmannově ulici vedle Divadla Komedie.

Značka Country Life si zakládá na biokvalitě a používání výživově hodnotných surovin, které se v běžné produkci opomíjí. Najdete tu tedy pečivo nejen z pšeničné, ale také ze žitné mouky, z pohanky i špaldy. Já jsem mívala nejraději právě špaldové, lehce nasládlé a křupavé housky, které jsem tu ale už delší dobu neviděla. Moc dobré jsou také jejich chléby, hutnější, než jste zvyklí, ale také dražší než jste zvyklí. Výběr pečiva je opravdu široký a zahrnuje takové speciálnosti jako mrkvový chléb, muffin s karobem, nebo koláč tofu. Pro povahy, které hledají kulinářské dobrodružství je nabídka pekárenských výrobků Country Life rozhodně výzvou. Více najdete ZDE.


pečivo z pekárny Country Life

Petit France – malé, ale milé
Na francouzských bagetách mě překvapila jedna věc. Jsou naprosto bezkonkurenční, když jsou čerstvé a naprosto nepoživatelné, když je chcete jíst druhý den. Tomuto jednoznačnému testu jsem zatím nemohla podrobit ty z pekařství Petit France, které se nedávno otevřelo ve Vodičkově ulici, neboť jsem se v jeho okolí vždy pohybovala až v odpoledních hodinách a to už žádné neměli.

Nicméně jsem ochutnala tmavou bagetu a bagetu s olivami a kořením. Pečivo splnilo první podmínku, ověřit tu druhou jsem ale nemohla, protože na snídani nic nezbylo. Ve francouzském pekařství počítejte s “francouzskými“ cenami, neboli za jednu ochucenou bagetu a větší tmavou jsem zaplatila kolem 70 korun. Vzhledem k tomu, že se obě dají jíst jen s máslem a zážitek je zaručený, se tato investice rozhodně vyplatí. Prodejnu najdete tam, kde se Vodičkova ulice setkává s Jungmannovou.

Na pultě mají ještě několik druhů chleba, sypaná s mákem i semínky a k ochutnání je i domácí marmeláda. Jinak je krámek vybavením strohý.


Bagety z Petit France


prodejna Petit France ve Vodičkově ulici

Gruzie na Žižkově
Najít čím dál vyhlášenější gruzínskou pekárnu v Koněvově ulici na Žižkově není zrovna jednoduché. Pekařství sídlí ve sklepních prostorách a ještě donedávna nebylo nijak zvlášť viditelně označeno. Interiér podniku někteří přirovnávají k obývacímu pokoji, po vstupu narazíte na malý pult, u kterého si objednáte. Pak jen chvilka strpení a vše, co jste si přáli, vám donesou čerstvé a voňavé.

Pečou tu několik druhů chačapuri (130-150 korun), croissanty plněné vlašskými ořechy (25 korun) a gruzínský chléb (25 korun), kvůli kterému si nechali postavit speciální gruzínskou pec. Tu prý jinde v Praze nenajdete. Podle mnoha ohlasů stojí gruzínské pekařství za návštěvu a to i přesto, že v poslední době až o 30 procent zvedlo ceny. Při objednávce nad 500 korun vám vše dovezou zdarma, tedy pokud bydlíte do vzdálenosti 20 km od pekařství. Více se dozvíte ZDE

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>