Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Festivaly
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Mexický festival jídla

2010-08-19 10:39

9 - 19.9.2010
Hotel Hilton

Letošní září proběhne ve znamení výborného jídla a ještě lepšího pití. V hotelu Hilton se bude od 9. do 19. září konat Mexický festival jídla, který proběhne pod záštitou Mexické ambasády. Můžete tak zajít na netradiční oběd nebo večeři formou bufetu do restaurace Café Bistro, která je umístěna v mezaninu hotelu Hilton v Praze. Nad talířem netradičního, ale výborného jídla a se sklenicí tradiční mexické tequily Herradura v ruce si pak můžete vychutnávat romantický večer v příjemné atmosféře. Cena za osobu „all you can eat“ je 990 Kč.

Pro Mexický festival jídla bylo připraveno speciální menu, které obsahuje i jídla připravená s použitím tequily, jako jsou koktejl z mořských plodů s tequilovou esencí a semínky koriandru, hovězí medailonky v tequile a chilli omáčce chipotle nebo tequilové crème brulèe, vše samozřejmě doplněné tradiční tequilou Herradura, která se vyrábí v Casa Herradura více než 138 let. Těšit se můžete i na mexickou kulturu, a to prostřednictvím ukázek mexických řemesel, uměleckých děl a fotografií ze soukromé sbírky.

Speciální menu, které připravil šéfkuchař Carlos Ozuna Recinos, a v němž najdete jak klasické pokrmy, tak i netradiční kombinaci jídla s tequilou, si budete moci vychutnávat v restauraci Café Bistro v mezaninu hotelu Hilton v Praze za cenu 990 Kč bez jakéhokoliv omezení.

Při jednotlivých chodech si můžete vychutnat rozličné druhy tequily Herradura, která kulinářský prožitek ještě umocní. Před předkrmem ochutnejte Herradura Blanco s dotekem vanilky. Jako jediná ze všech variací tequil Blanco dozrává 40 dnů v dubových sudech. Hlavní chod prokládejte doušky Herradury Reposado, která po 11 měsíčním zrání v dubových sudech voní po dřevě a mandlích. K dezertu si pak dopřejte kořeněnou tequilu Herraduru Añejo, která v dubových soudcích dozrává 25 měsíců.

Záštitu nad celým projektem převzal mexický velvyslanec v Praze, José Luis Bernal Rodríguez, který festival také slavnostně zahájí. „Jsme velmi rádi, že se v Praze tato oslava mexické kuchyně uskuteční. Letošní rok má pro Mexičany zvláštní význam. Slavíme dvousté výročí nezávislosti, a proto jsme rádi, že se něco o naší kultuře dozví i lidé v České republice,“ říká velvyslanec.


O tequile Herradura

Herradura, v Mexiku jedna z nejprestižnějších značek, pochází z historické vesnice Amatitán. Její výroba probíhá v destilérii Casa Herradura, jejíž počátky se datují do roku 1870, právě díky svým historickým kořenům je toto místo zaneseno na seznam chráněných kulturních památek UNESCO. Název Herradura vymyslel její zakladatel Feliciano Roma, který hledal pro destilerii vhodné místo nedaleko pohoří Tequila. V dálce spatřil zářící předmět a zjistil, že to bylo sluneční světlo odrážející se od ztracené koňské podkovy. Právě tento symbol štěstí byl znamením pro vybodování destilerie na tomto místě a jejím pojmenování Herradura (šp. podkova).

Značka Herradura je jedinou tequilou, která vlastní povolení FDA (Úřad na ochranu potravin) užívat označení „vše přírodní“. Při její výrobě se zpracovává pouze 100% přírodní modrá agáve, která se dodnes fermentuje přírodními kvasinkami, vaří v hliněných pecích a lahvuje v místě původu. Tyto tradiční metody výroby jsou velice nákladné a jsou používány omezeným počet destilérií. Kvalitu tequily Herradura stvrzuje 13 zlatých medailí, které průběžně získala v mezinárodní soutěži lihovin v San Franciscu.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>