Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Kam v Praze pro koření? (12)

2011-05-18 12:26

Vy máte čerstvé koření každý týden? Čerstvé koření máme dvakrát týdně, odpověděla na můj dotaz paní Velebilová, provozovatelka vyhlášeného pražského kořenářství U Salvátora. A vy? Ruku na srdce, nesušíte ho doma náhodou už nějaký ten pátek? Proto vám přinášíme tipy, kde v Praze pořídit čerstvě namleté, voňavé a kvalitní koření jaké si jen umíte představit.

Krámek jako z románu
Mohlo by se zdát, že zapomenutý krámek na kraji Náprstkové musí přežívat jen z vůle svých provozovatelů. Chyba lávky. Kořenářství U Salvátora nemá sice zvučnou adresu, ale zákazníci si jej najdou. Svědčí o tom i fakt, že mají některé druhy koření v úterý již vyprodané. Naštěstí dostávají čerstvé dvakrát týdně, jak mě paní Velebilová ujistila.


Na začátku Náprskové vábí vůně vanilky

Ta vede vyhlášený obchůdek, který svým interiérem jakoby pozastavil neúprosně plynoucí čas, více jak 40 let. V dřevěných přihrádkách ukrývá kolem dvě stě jednodruhových koření i kořenících směsí a všechny voňavé tak intenzivně, že pokud jste doposud nakupovali pouze koření ve vakuovaných sáčcích, může vám totálně zamotat hlavu. A co teprve ty ceny.

Koření je baleno obvykle po 50 gramech v jednoduchých tenkých neuzavřených papírových sáčcích, jeho vůni, barvu i konzistenci tak můžete ověřit už při nákupu. Jen namátkou, za 50 g sladce voňavé skořice zaplatíte 12 korun, za stejné množství štiplavého zázvoru také 12, hořčičné semínko vás vyjde na 7 korun a 30 gramů Kardamonu na 30 korun.


Koření je třeba přesypat do uzavřené nádoby

Nejdražší bývá tradičně šafrán a vanilka, za hubičku je bobkový list. Vůně koření obchází celým krámkem, ale pořídíte tu i jiná dochucovadla jako omáčky, oleje, ale dochutit se můžete i sami voňavou kolínskou, kterou do přinesených nádob stáčí deci za 30 korun. Dokonce mají už i webové stránky, ale prodej zatím probíhá jen na prodejně. Otevřeno mají od pondělí do pátku od 10:00 do 18:00. Více se o obchodě dozvíte ZDE.

Koření od Antonína
Dalším krámkem, kde vás vůně koření tentokrát překrytá vůní nejrůznějších bylin pozdraví hned ve dveřích je Herbata sídlící v Dlouhé u Staroměstského náměstí. Koření, které obchod nabízí, pochází ze dvou zdrojů. Část dodává méně známý Benkor a v originálních sáčcích z hnědého silnějšího papíru tu nakoupíte také vyhlášené koření od Antonína.


Koření od Antonína, to už je značka

Na rozdíl od balení paní Velebilové, to od Antonína, jehož domovským městem je Plzeň, nepropouští žádnou vůni a neotevřené vám takto klidně chvíli vydrží. Po otevření sáčku ale prožijete to samé omámení. Antonínovo koření se v Herbatě vyplatí vzhledem k přirážce nakupovat pouze v menším množství, pokud si chcete udělat větší nákup, doporučujeme navštívit jejich stránky, kde můžete rovnou pořídit i lahvičky s originální etiketou. Seznam koření a kořenících směsí v obchodě Herbata najdete TADY. Kromě koření nabízí obchod řadu bylinných přípravků a čajů, tinktury, krémy a mnoho dalšího. Stránky Koření od Antonína najdete ZDE.


Interiér krámku Herbata láká k zastavení

Sušené na zimu, v létě čerstvé
Ochucovat jídla, ale můžete též čerstvými bylinkami, i když těmi si samozřejmě nevystačíte úplně vždycky. Ty základní teď na jaře seženete na kterémkoli farmářském trhu, bazalku, tymián, pažitku, mátu a další obvykle kolem 25 korun. Mnohem širší výběr najdete v Zahradnictví Krulichovi na Břevnově.

Mají tu tři druhy pažitky, smil italský používaný na kari koření, devět různě silně vonících i kvetoucích levandulí, mátu marockou, peprnou, vodní, dlouholistou, peprnou pomerančovou, čoko mátu, švýcarskou mátu, citronovou mátu, mátu s vůní kolínské vody a tak bychom mohli pokračovat ještě dlouho. Navíc si vše můžete objednat přes internet. Podrobnosti o obchodě najdete ZDE.

A kde nakupujete koření vy?

kaca

Komentáře (12)

patio enclosures clearwater 2021-02-04 08:55:21
Your store is really warm and cozy. I love the products too!
I am also searching for spices for a long time in my area, now I have found it.
Rips Jacket Yellowstone 2021-01-20 10:23:34
Good article, but it would be better if in future you can share more about this subject. Keep posting.
The Undoing Outfits 2020-12-04 10:09:11
I really enjoyed reading your article. I found this as an informative and interesting post.
I found such a large number of engaging stuff in your blog, particularly its dialog. From the huge amounts of remarks on your articles, I surmise I am not by any means the only one having all the relaxation here! Keep up the brilliant work.
gucci 2019-07-17 10:19:36
should <a href="http://www.antenn-proizvoditel.ru/">replica gucci belts</a> bear all administrative and civil liability for impersonation. In the case of equity transfer,
gucci 2019-07-17 10:16:59
and it is <a href="http://www.inep-acad.ru/">replica designer belts</a> effective only if it is transferred to a bona fide third party under special circumstances.
Vlaďka 2017-12-12 04:40:48
Už přes rok kupuju jenom na www.cejlonskekoreni.cz a jsem nadšená. Ta kvalita je bezkonkurenční - jsou trochu dražší, ale je vidět, že jedou fakt jenom na kvalitu, jak píšou. Když si levně koupim vyčichlý prášek v každém jiném obchodě, tak jsou to vyhozené peníze. Oni si koření dokonce sami melou a je to opravdu poznat, vůně i chuť jsou silné, boží!!!
Koření Eshop 2015-02-19 04:52:54
Dobrý den, nabízíme prodej koření na internetu a rozvoz zdarma na trase Turnov - Trutnov. Nabízíme ručně balené sáčky s tradičním kořením a směsi z Íránu, Indie, Číny a dalších asijských zemí. Náš internetový obchod naleznete na www.koreni-eshop.cz
Koření Eshop 2015-02-19 04:52:53
Dobrý den, nabízíme prodej koření na internetu a rozvoz zdarma na trase Turnov - Trutnov. Nabízíme ručně balené sáčky s tradičním kořením a směsi z Íránu, Indie, Číny a dalších asijských zemí. Náš internetový obchod naleznete na www.koreni-eshop.cz
Magda 2014-07-18 12:04:40
Já kupuju tady http://prodej-koreni.cz/ kvalita je srovnatelná, ale ceny jsou jinde..:)
Kuchtík Tomáš 2014-06-16 03:21:49
Salvátor je trochu z ruky, tak jezdím do Nuslí u náměstí bratří Synků malý obchod se všimmožným kořením Království chuti. Na webu mají co tam mají www.kralovstvichuti.cz

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>