Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Léto s vůní kávy a čokolády (3)

2011-07-12 00:00

Sladké občerstvení nemusí být jen výsadou dříve narozených dam. V centru stejně jako po poznávací vycházce do zoo nebo trojské botanické zahrady si lze nad šálkem kvalitní čokolády, kávy nebo ochuceného ledového čaje příjemně odpočinout. Stačí vědět, kam na ně zajít.

V čokoládovně na Starém Městě i kavárně poblíž Trojskému zámku to voní nejen po místních sladkých specialitách, ale i lehce nostalgickou atmosférou prvorepublikových kaváren. Je to dáno především stylovým zařízením, navozujícím pohodu poklidné doby, kdy lidé zdaleka nebyli takovými otroky času jako dnes.

Choco-Café U Červené židle

V Liliové ulici sídlí ojedinělá čokoládovna s kavárnou, kde můžete ochutnat jak čistou čokoládu ve standardu nebo exkluzivní vysokoprocentní či podle stupně vaší odvahy experimentovat s některou z ochucených. Nad ořechovou se šlehačkou nebo kokosovým mlékem bude nejspíš váhat málokdo, ale na říznou s chilli nebo dokonce s mořskou solí si každý netroufne, přestože patří za cenu 59 Kč k nejlevnějším. Sázkou na jistotu je i neochucené či ochucené kakao z čisté čokolády nebo mix kávy a čokolády. Ve zvlášť horkých dnech přinese osvěžení ledový čaj do džbánku, ochucený například pomerančem, citrónem, čerstvým zázvorem či mátou nebo některý z široké nabídky nealkoholických nápojů včetně džusů. V nabídce nechybí ani pivo, víno a další alkoholické nápoje.

Hlad lze utišit v sladké verzi croisanty, muffiny a dalšími dorty či zmrzlinovými poháry, dále saláty, tradičním italských opečeným chlebem s oblohou nebo ošálit žaludek olivami, sušenými rajčaty, oříšky atd.


Vstup do čokoládovny nezapře inspiraci v počátku minulého století

S sebou si můžete zakoupit některou z kvalitních čokolád, z nichž si doma, nesníte-li ji cestou, připravíte aromatický šálek kvalitní čokolády.

Potěšením pro další smysl - zrak, bude jak samotné prostředí Choco-Café včetně atria plného zeleně, tak i vystavené historické pohlednice, neboť jste se ocitli mj. v soukromém muzeu historických pohlednic.

Více o nabídce se dočtete tady.


Slunečné letní dny vybízejí k posezení v atriu Choco_Café

Kavárnička

Pod jednoduchým názvem se skrývá kavárna, která si vzhledem i nabídkou především výborných dortů nezadá s cukrárnou, do jaké chodily mlsat zamlada naše babičky. Zmrzlinové a ovocné poháry, dortové řezy, páje, palačinky a další sladkosti tu mají sice v nepříliš široké nabídce, ale v poctivých porcích. K nim se výborně hodí espresso, capuccino, latté či čaj. Pokud by vás na vycházce mezi dravou zvěří nebo exotickou květenou zastihl déšť, kterým meteorologové na letošní prázdniny tolik hrozí, a jejichž proroctví se tentokrát nemile naplňuje, pak můžete vyzkoušet i grog nebo horký ovocný nápoj. Ohřát se můžete také polévkou.

Ani zde nepřijdou zkrátka vaše další smysly. Pravidelné výstavy výtvarných děl oživují tradiční prvorepublikový vzhled interiéru - tmavé dřevěné obložení a nábytek v kombinaci s červenými tapetami s florálním vzorem a lavicemi potaženými červenou koženkou. Co se týče sluchu, tomu je dopřána hudební zábava, někdy přeci jen trochu hlučnější pro klidný hovor nad kávou. Ale na požádání ji obsluha bez problémů ztiší.


Lákavý šálek čokolády se šlehačkou

Za hezkého počasí se dá sedět i venku před kavárnou. Na židlích bývají připravené deky, kdyby vás snad zaskočil chlad od Vltavy.

Kavárničku najdete hned vedle zahrady Trojského zámku v ulici Pod Havránkou.
Zuzana Ottová

Komentáře (3)

marc saint 2021-07-11 10:12:49
[url=http://www.albanynyelectrician.com]www.albanynyelectrician.com[/url]
www.albanynyelectrician.com 2021-07-11 10:12:26
Their evening food and drink visit incorporates Oregon wine and nearby specialty brew and spirits. Charleston Culinary Tours consolidates the best of Charleston food, history, and beverages with our remarkable strolling visits.
www.albanynyelectrician.com 2021-07-11 10:12:10
Their evening food and drink visit incorporates Oregon wine and nearby specialty brew and spirits. Charleston Culinary Tours consolidates the best of Charleston food, history, and beverages with our remarkable strolling visits.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>