Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Kam chodí pan Cuketka pro asijské potraviny? (3)

2011-01-20 09:39

V dnešní době už není problém nakoupit základní potraviny pro asijskou kuchyni skoro v každém supermarketu - problémem je kvalita, hodně úzký výběr a cena. Sám nejraději řeším nákupy ve speciálkách, které provozují Korejci, protože ceny za zboží jsou tam o kus výhodnější než v japonských prodejnách. V klidu seženete suroviny i na japonské vaření nebo thajské vaření. Rýžový ocet, velká balení kvalitních sójovek od Kikkomanu, sezamový olej, suši rýži nebo různé druhy řas (nori, kombu, wakame). Sám nikdy nevynechám ani jejich fermentovanou čili pastu gochujang, některé z nudlí (pohankové soba nebo rýžové do polévek) a domácí kimči. Pokud jste kimči nikdy nezkoušeli, zkuste se příště odvážit. Nejčastěji ho najdete na prodejně v chlaďáčku v plastové vaničce (importované z pytlíků spíše nekupujte). Je to fermentované čínské zelí s pálivým čili základem. Vedle toho , že se mu přisuzují různé léčivé a blahodárné účinky, je to vynikající studený předkrm pro všechny hostiny, kde budete podávat asijskou kuchyni.

Kam tedy za nákupem?


Moje nejoblíbenější jsou Korejské potraviny na Evropské. Prodejna připomíná spíše sklad a česky se tam v podstatě nedomluvíte, výběr je ale široký a ceny asi nejlepší v Praze. Pohodlnější nákup a sortiment zahrnujíci i nekorejské potraviny najdete v Korea Martu v Gorazdově a v Arirangu na Vinohradech. Obě prodejny pokrývají základní spektrum pro asijskou kuchyni včetně mražených hotových jídel. V Korea Martu můžete občas odchytit i čerstvé asijské byliny - bird-eye čili papričky, thajskou bazalku, koriandr.

Suroviny, které u Korejců neseženete, pak klidně nakupte ve speciálkách na Japonsko. V Praze mám oblíbené hned dvě dejvické prodejny. Shochiku na Kladenské a Japa Shop Tomio Okamury dole v Dejvicích. Shochiku je o kousek levnější, ale mají menší výběr a ne vždy se tam dobře domluvíte česky. Japa má výběr široký a najdete tam prodavačky dobře mluvící česky, ceny jsou ale někdy nesmyslně vysoké. Obě prodejny mají sekci s chlazenými a mraženými hotovými pokrmy. Hotová jídla nemá moc cenu kupovat, ale předpřipravené knedlíčky nebo věci k fritování určitě vyzkoušejte.

Zcela samostatná kapitola jsou nákupy a jídlo v asijských tržnicích po Praze, ale o těch třeba příště... ;)

pan Cuketka

Gastronomické tipy pro vás píše pan Cuketka - autor blogu Zápisník pana Cuketky a zakladatel průvodce po drobrém jídle Scuk.cz, který vám poví, kde dobře jíst a nakupovat.

Salát z mořských řas
pan Cuketka

Komentáře (3)

Petr lauer 2016-01-31 06:13:24
A nebo take na http://thaimarket.cz/ Naleznete zde thajské potraviny za skvělé ceny.
Denisa 2015-08-10 08:21:41
Čavec. Asijská kuchyň mě také zaujala a chutná. Objevila jsem seuper e-shop s produkty. http://www.asijske-potraviny.eu. Mrněte.
Monika 2011-04-02 09:07:59
Nebo se podívejte na net na www.asian-food.cz ;)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>