Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Jablečné slavnosti

2013-10-10 12:03

29.9.2012, Farmářské tržiště Jiřák

JABLEČNÉ SLAVNOSTI 2013 – LETOŠNÍ JABLEČNÁ ÚRODA JE SKLIZENA!

PÁTEK 11.10. 2013 - ŽIVÁ MUZIKA, DIVADÉLKO, 15 ČESKÝCH OVOCNÁŘŮ, INFOSTÁNEK OVOCNÁŘSKÉ UNIE SE STARÝMI I NOVÝMI ČESKÝMI ODRŮDAMI JABLEK (+ páteční farmářské tržiště).
SOBOTA 12.10. 2013 - BEZ MUZIKY A DIVADÉLKA, JEDNODUŠE MOŽNOST OCHUTNÁVKY A NÁKUPU PRO TY, CO TO NESTIHNOU V PÁTEK,  (+ sobotní farmářské tržiště).  

Přijďte v pátek na Farmářské tržiště Jiřák na Jablečné slavnosti, oslavit jablkobraní a ochutnat jablíčka od patnácti českých ovocnářů. Přivezou nám to nejlepší a nejzdravější, co v naší krajině po staletí pěstujeme. Budete moci ochutnat jak staré tradiční odrůdy, tak i ty nové. Tuzemské ovocnářství je totiž po této stránce na evropské špičce. Můžete si pořídit jablíčka zrající delší dobu, ke skladování spolu s radou, aby vám vydržela celou zimu, popovídat si přímo s pěstiteli o kvalitách a výhodách té které odrůdy. Můžete si koupit i jablka, která budou hned k jídlu. Kromě jablek syrových potěšíte chuťové buňky také vším, co se z jablek vyrábí: od moštů a sirupů přes koláče, záviny, tyčinky, zavařeniny a pyré, křížaly, až k paštice s jablky. Přijede pojízdná moštárna, kde si budete moci namoštovat své favority.
Na úvodním stanovišti Ovocnářské unie bude připraven sám její předseda, pan Martin Ludvík, k rozhovoru o čemkoliv okolo jablek i o životě. Můžete tam omrknout i kousnout si do dnes legendárních odrůd jako Panenské nebo Matčino, které vám v pátek přivezou. I letos s jasným cílem oslavit a představit různé známé i méně známé české odrůdy jablek a jejich využití, a ekologicky šetrné způsoby pěstování jablek, které umíme v Čechách moc dobře a přitom o tom ani nevíme :) (viz http://www.ovocnarska-unie.cz/sispo/?str=cile).

PÁTEČNÍ PROGRAM JABLEČNÝCH SLAVNOSTÍ
:
Živě  V PÁTEK 1.10. 2013 zahrají :
Dva - http://www.2dva.cz/
Vojta Lavička - http://www.oneworld.cz/2013/films-a-z/23397-vojta-lavicka-ups-and-downs
Fribbles - http://www.fribbles.cz/profil-kapely
Aqua Jazz – jazz a swing
PĚSTITELÉ, OVOCNÁŘI, JABLEČNÉ SPECIALITY A JABLEČNÉ OBČERSTVENÍ – od 10.00 – 19.00 nebo do vyprodání zásob! Důležité upozornění – farmářský trh na Jiřáku bude přitom plně fungovat v klasickém obsazení (v pátek od 8:00 – 18:00, v sobotu od 8:00 do 14:00) a jablečné slavnosti ho nijak nenaruší. Pěstitelé, ovocnáři, jablečné speciality a jablečné občerstvení budou pro vás od 10.00 – 19.00 nebo do vyprodání zásob. Mošty, cider, sirupy, koláče, štrúdly, pyré, kompoty, zavařeniny a vůbec vše co s jablky souvisí, stejně tak i jablečná gastronomie bude představena 11. října 2013 na Jablečných slavnostech na Jiřáku. Nebude chybět ani program pro děti i dospělé, „živé“ moštování, vykrajování z ovoce – tzv. carving představí Luděk Procházka a jeho studio, na děti čeká tvořivá dílna a Divadlo 2buchet, které svým ostrovtipem nikdy nezklame.

V SOBOTU  12.10. (8:00 – 14:00) POKRAČUJEME BEZ PROGRAMU, JEDNODUŠE JEN S ÚČASTÍ NĚKOLIKA OVOCNÁŘŮ ČESKÉ REPUBLIKY – pro ty, kdo nestíhají pátek a mají možnost přijít až v sobotu.

Akce se koná pod záštitou Ministerstva zemědělství České republiky a Ovocnářské unie České republiky. Organizátorem akcí a farmářského tržiště Jiřák je občanské sdružení Archetyp, provozovatelem farmářského tržiště Jiřák je MČ Praha 3.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>