Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Indie v Praze (9)

2011-01-06 14:47

Ať už v zimě nebo v létě,v indické restauraci vám bude horko nejspíše vždy. Připravte si něco pořádného na hašení žízně, tento průvodce po indických restauracích v Praze bude totiž neskutečně pálivý! ;)

 Indická kuchyně je stálice, první bufíky i restaurace se v Praze začaly objevovat už na začátku 90. let, indická a pákistánská komunita neustále sílí a další podniky rychle přibývají. Pravý indický boom nás ale asi ještě čeká. Tak snad až se přejíme pizzy, steaků a hamburgerů! ;)
 
 Indická kuchyně si nepotrpí na přehnané zdobení nebo komplikovaná jídla. V prvé řadě ctí potřebu nasytit a potěšit za rozumné peníze. Ve většině případů se jedná navíc o velice odlehčený styl vaření, bez hromady masa a tuku a se spoustou zeleniny. Jediné na co si však Indové potrpí je velké množství koření. Není to však koření ledajaké, v dobrých restauracích si ho připravují a míchají sami z čerstvých surovin. Je to taky důvod, proč se vám doma jejich pochoutky nikdy nepodaří zopakovat. Většina jídel se podává s pikantními omáčkami, jen některé speciality, jako třeba maso z pece tandoori, jsou podávány samostatně. Ke všemu se pak baští lahodné chlebové placky čapátí, paráta anebo nán. Ty taky platí jako nejlepší indikátor kvality podniku - pokud si neporadí ani s chlebem (je gumový, tvrdý nebo předražený), nemá cenu je podporovat, jděte jinam! Vypečenou kapitolkou jsou i typicky indické dezerty - nikdy je nevynechejte. Kdo neměl nikdy ucpanou hlavu fritovanou koulí z kondenzovaného mléka gulab džamun, ten jako by nebyl!
 
 
Restuarant Hymalaia

Indické podniky v Praze spadají do dvou kategorií. Buď jsou to restaurace, kde lze v klidu posedět a dát si třeba i slavnostnější večeři, nebo to jsou spíše pokoutné fast-foody na rychlovku a s rozvozem jídla. Někdy bohužel platí, že v takovém malém bufíku s vysmátým válečem čapátí, dostanete lepší a čerstvější jídlo, než v drahém podniku! ;)
První kategorii restaurací s posezením zahájíme velkolepou novinkou. Na sklonku roku 2007 totiž otevřel zbrusu nový podnik zaměřený na jihovýchodní Asii Angel. Zaměření sice není výhradně na Indii a do vaření jsou zakomponovány i prvky fusion, ale je to „pecka“, která má ambice na to stát dostat se do celkového pražského toplistu. Vzhledem k cenám doporučuji poobědvat výhradně za peníze vaší ctěné firmy. Cenově na úplně druhé straně spektra je roztomilý a drobný podnik Masala. Nevyniká topdesignem a naleštěnými jídelními lístky, ale nabízí poctivý a v rámci možností autentický bazál. Příjemně si pochutnáte a nurvete si kapsu. Kdybych měl z celého seznamu vybrat jeden podnik, poslal bych vás tam. Restaurace Haveli v Dejvicích už je v cenách o něco méně rozumná, to samé platí o interiéru a stylizaci jídel. Kdysi to byl velice oblíbený podnik. Restaurant Himalaya v Soukenické je druhou pobočkou stejnojmenného fast-fooodu. Nabízí až neuvěřitelně široký jídelní lístek, který přeci jen vzbuzuje obavy, jestli zvládají nabízet takovou šíři v absolutní čertvosti. Ceny jsou vyšší a bývá tam prázdno, škoda. Ale možná je to jen prokeltí Soukenické ulice, podobně tam s nízkou návštěvností bojují Kluci v akci ve svém Perfect restaurant...
 
 
Interiér restaurace. Fotografie © Martin Mojžíš, 2007

Od pohodlného posezení se přesouváme k rychlému občerstvení, případně k polystyrenovým krabičkám z rukou kurýra. Zde mají velice dobrou pověst obě provozovny Beas Dhaba v Týnské i Bělehradské. Nabízejí výhradně poctivou, vegetariánskou a čerstvou kuchyni za malinké peníze. Je jen velká škoda , že nedělají rozvoz. Na ten jsou ale experti Punjabi Food a Tandoor. Skoro vždy se podaří udělat dobrý nákup až do domu okolo 200,- Kč.

Adresář pana Cuketky:
Tandoor

Punjabi

 Beas Dhaba
Uaaaaaaa
cuketka

Komentáře (9)

payment-forms 2023-08-26 10:02:37
When will they come out with a better converter for pdf to jpg. Right now they have launched payment-forms which is more concerned with protecting it than converting it. Any guesses anybody?
eSignature for Agreements 2023-08-24 03:37:06
I found the correct website called eSignature for Agreements. I literally got everything with just in time. There was nothing ominous about this place!
componentes eletronicos 2023-08-24 11:45:24
I have read your excellent post. This is a great job. I have enjoyed reading your post first time. I want to say thanks for this post. Thank you...
ornamentación en bogotá 2023-08-23 09:26:32
Through this post, I know that your good knowledge in playing with all the pieces was very helpful. I notify that this is the first place where I find issues I've been searching for. You have a clever yet attractive way of writing.
Nerdle 2022-07-07 08:50:31
Thank you for producing such a fascinating essay on this subject. This has sparked a lot of thought in me, and I'm looking forward to reading more.
モアテン 偽物 2021-11-04 08:39:11
Now that you have more data than you ever asked for, we can start looking for the cause.
Šárka 2014-01-01 09:03:13
Na Golden Tikka jste zapomněl? :-) Včera jsem tam povečeřela, a teda pošmákli jsme si! Mají 2 provozovny, Kateřinská u I.P.Pavlova a taky u nábřeží Konkvitská ul. Doporučuji! Š.
Jirka 2013-09-03 10:47:16
Na praze 6 bych ještě doporučil Shalamar restaurant ;) http://shalamarrestaurant.cz/
jugova 2011-01-12 04:18:37
Indická kuchyně je výborná,její chutě jsou sladěné.I když nemusím ostré pokrmy dá se zde najít mnoho jiných chutí.Mám to štěstí, že manžel zná tato jídla vařit.Moc mi chutná i indický chléb,který už zvládám sama.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>