Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

HOLEŠOVICKÝ RYBÍ FESTIVAL

2012-09-12 15:40

15.9.2012 od 11hod, Pražská tržnice v Holešovicích

Milovníci ryb z Prahy a okolí se již nyní mohou těšit na zajímavé zpestření zářijové gastro-kulturní sezóny. V sobotu 15. září 2012 se v Holešovické tržnici v prostoru před restaurací Mercato uskuteční 2. ročník Rybího festivalu, který je zaměřený výhradně na čerstvé mořské ryby. Celá akce se ponese ve středomořském duchu. Pro návštěvníky bude připraven bohatý denní i večerní doprovodný program vhodný pro celou rodinu. K vidění bude nepřeberné množství vynikajících druhů ryb i zajímavé tipy na jejich přípravu. Díky krytému prostoru se festival stane vhodným zpestřením víkendu za každého počasí.

Na Rybím festivalu bude k dispozici kompletní sortiment chorvatských ryb. Milovníci zdravého rybího masa zde naleznou mečouny, mořské ďasy, ropušnice, sardinky, ančovičky, pražmy a mořské vlky. Nebudou chybět ani mořské plody jako jsou kalamáry, krevety, langusty, sépie a mnoho dalších. Pro náročné je připraven výběr prvotřídních velkých čerstvých ryb "z udice", které bude možné si koupit syrové nebo upravené dle tradičních receptur.

Neméně bohatý bude i doprovodný program. Pro nejmenší je přichystána Dětská škola vaření s velkým dětským koutkem. Zde si děti mohou sestavit a upéct vlastní pizzu či se naučit připravovat rybí filé. Ryby si zde mohou i nakreslit nebo je prostřednictvím zábavné soutěže poznávat.

Dospělí zase ocení poutavou kulinářskou show, jejíž součástí bude porcování a ochutnávka čerstvého tuňáka i příprava tradičních středomořských receptů. V rámci bloku "Jak se nebát ryb" se přítomní naučí čistit, vykosťovat a filetovat ryby tak, aby výsledkem byla neodolatelná lahůdka.

V nabídce budou také různé saláty z ryb a plodů moře, nakládané, marinované a uzené ryby, rybí polévka Bouillabaise, fritované pokrmy jako např. pražené sardinky, ančovičky, parmice, hejci a kalamáry nebo grilované ryby a mořské plody. Nebudou chybět také rybí guláše z různých druhů ryb, slávky a krevety "na buzaru", rizota a těstoviny s plody moře. Kulinářský zážitek dotvoří ochutnávka středomořských vín. Návštěvníci budou jistě příjemně překvapeni i dostupnou cenou lahůdek z ryb, výtečné pokrmy budou k dostání již od 50 Kč.

O příjemnou atmosféru se postará živá hudba z Itálie, Chorvatska a Španělska i kuchařský tým z předních pražských (Da Emanuel, Kogo, La Terasa) i zahraničních restaurací. Ve večerních hodinách si hosté vychutnají taneční hudbu.

www.holesovickatrznice.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>