Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Festivaly
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Grand Jour de Champagne 2013 (7)

2013-10-08 20:05

7.- 9. 11. 2013

Festival šampaňského Grand Jour de Champagne 7. – 9. 11. 2013 odtajňuje svůj program

Organizátoři prestižní přehlídky šampaňského Grand Jour de Champagne  pomalu odkrývají program, který byl doposud zahalen rouškou tajemství. A že je opravdu na co se těšit, dokládají různé druhy degustací, bankety a přehlídky tohoto nekorunovaného krále mezi víny, které proběhnou v Praze a Brně.

Vše začíná v Praze ve čtvrtek 7. listopadu 2013, kdy proběhne několik exkluzivních degustací: De Venoge Blanc de Noirs v SOHO restaurant & garden (17.00 – 19.00 h), Humr, ústřice, kaviár & champagne v Chagall´s restaurant (17.00 – 19.00 h)
a Champagne Menu Tasting ve Francouzské restauraci Obecního domu
(od 20.00 h) pod vedením michelinského šéfkuchaře Michaëla Nizzera.

Pátek 8. listopadu bude pokračovat pražským champagne tažením. Kromě tradiční přehlídky Champagne Exhibition (Blanc de Blancs) ve Smetanově síni Obecního domu (13.00 – 19.00 h) se zájemcům letos unikátně představí degustace Prestige Cuvées Champagne (16.00 – 18.00 h, Smetanova síň Obecního domu).

To znamená, že na jednom místě mohou milovníci champagne ochutnat skutečné skvosty champagne domů, a to skvělou cenu. Pro typické prestige cuvée se totiž používají téměř výhradně hrozny z vinic Grand Cru, tedy nejvyšší kvality. Mnohá z těchto vín se vyrábějí tradičními způsoby, vyzrávají déle a prodávají se v exkluzivně adjustovaných lahvích zvláštních tvarů. Zde se představí takové značky, jako je Dom Perignon, Cristal, Les Echansons, Louis XV., Comtes de Champagne, Dom Ruinart, La Grande Dame, Fleur de Passion a další.

Gastronomickou chloubou pak bude Grand Jour Gourmet banket (Francouzská restaurace Obecního domu, od 20.00 hod.), o který se postará šéfkuchař francouzské restaurace Art Nouveau v Obecním domě a kapitán Národního týmu kuchařů a cukrářů Jan Horký. Vybíravé jazýčky opravdových gurmetů si mohou vychutnat dokonalé snoubení špičkového champagne  např. s mušlemi svatého Jakuba s citrónovou okurkou a šafránovou pěnou, uzeným tuňákem s marinovanou červenou řepou a molekulární raviolou z pomeranče, sous vide z perličky a terinou z foie gras s champagne želé, pečeným telecím hřbetem
a krémem z muškátové dýně či s bílou čokoládou, malinovým sorbetem s dusíkem
a nugátovým krémem.

 Ve sklepích Gurmet & Gourmand pak bude osobně prezentovat TOP lahev Grand Jour de Champagne  - SALON – ředitel domu pan Didier Depond (17.00 – 19.00 h).

Sobota 9. listopadu je ve znamení snídaně s champagne a lanýži (restaurace La Truffe, Praha, 9.30 – 12.00) i přesunu festivalu do Brna. Zde se uskuteční jak Champagne Exhibition, tak Champagne Banket ve vyhlášené restauraci Borgo Agnese (20.00 h), který stylově letošní Grand Jour de Champagne zakončí.

Vstupenky na jednotlivé akce lze zakoupit přes www.champagne-grandjour.cz, případně v síti Ticketpro.

Více informací o festivalu Grand Jour de Champagne i o jeho programu naleznete na
www.champagne-grandjour.cz

 
Komentáře (7)

rats 2023-06-18 04:44:19
Here at this site really the fastidious material collection so that everybody can enjoy a lot.
pest control Media 2023-06-17 02:14:37
The blog and data is excellent and informative as well
Termite Control Waco TX 2023-06-16 07:15:27
Thanks for providing recent updates regarding the concern, I look forward to read more.
Rochester Pest Control 2023-06-15 02:06:34
Here at this site really the fastidious material collection so that everybody can enjoy a lot.
Broadlands VA Pest Control 2023-06-14 12:44:15
I would like to thank you for the efforts you have made in writing this article. I am hoping the same best work from you in the future as well. In fact your creative writing abilities has inspired me to start my own Blog Engine blog now. Really the blogging is spreading its wings rapidly. Your write up is a fine example of it.
create-and-automate-workflows 2023-06-08 12:30:16
Marketing is a key element and has to be done very efficiently. To get to know more about marketing strategies and differences create-and-automate-workflows it is better to visit Which law regulates electronic signatures in the European Union. They are giving best tips gotten from the experts.
You could be curious as to whether there are any limitations we need to be aware of about understanding-amended-tax-returns-and-electronic-signatures. The individual must be given consent, and if it is revoked, they must be provided a printed copy of the contract or agreement.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>