Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Apéritif à la française - tradiční a typický francouzský trh (1)

2010-05-10 16:02

Od 4. do 6. června 2010 se na Ovocném trhu v centru Prahy uskuteční již 3. ročník gastronomické události Apéritif à la française.

Během 3 dnů se představí 15 stánků s širokou nabídkou tradičních francouzských výrobků, které nikde jinde v Praze nenajdete.

Všechny stánky budou nabízet ochutnávky a samozřejmě si za rozumné ceny můžete výrobky také zakoupit.

Atmosféru klasického francouzského trhu podpoří typická provensálská dekorace a rozdělení trhu na různé sekce, jako „řezník“ (prodávající čerstvé maso), „vinárna“ (která nabídne široký výběr kvalitních francouzských vín), „pekárna,“ „cukrárna“ (která představí chutné džemy, osvěžující cidre z Bretaně a růžové sušenky z Reims), „delikatesy“ (nabízející
tradiční klobásky, široký sortiment sýrů a paštik z různých francouzských regionů), „květinářství“ a perličkou bude stánek malovýrobce s opravdovým šampaňským z regionu Reims.
Novinkou letošního třetího ročníku budou dva stánky s biopotravinami a bionápoji a barbecue s typickými francouzskými klobásami.Tržní atmosféru bude zpříjemňovat živá hudba a každý návštěvník se bude moci osvěžit a posedět v typickém francouzském bufetu, který bude podávat jednoduchou, kvalitní a chutnou kuchyni z Francie (sladké a slané koláčky, saláty, víno, sýrové talíře, ovocné poháry či cukroví).

Apéritif à la française je originální a inovativní celosvětový koncept pro propagaci francouzské kultury a gastronomie, který se každoročně organizuje v 21 zemích.
Apéritif à la française podporuje u lidí na celém světě chuť objevovat široký výběr francouzských produktů v radostní a slavnostní atmosféře.

www.francouzsky-aperitiv.cz


 

Komentáře (1)

fili 2010-07-23 06:36:58
proc jenom jidlo

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>