Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Festivaly
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Festival pivních chutí

2011-08-16 20:54

Ve dnech  19. – 21.8 se na střeše obchodního centra Galerie Harfa vedle Dinoparku uskuteční Festival pivních chutí, v rámci kterého můžete pohromadě ochutnat jedinečná piva z malých českých pivovarů. Vstup je zdarma.

Skladba nabízených piv je unikátně vybraná tak, aby si každý našel styl, který mu mezi pivy chutná a zároveň ochutnal něco netradičního. Ochutnáte například sezónní piva, kvalitní ležáky, svrchně kvašená piva, piva tmavá i ovocná. Co konkrétně budete moci na festivalu ochutnat?
Pivovar z Únětic, kde historie vaření piva sahá až do roku 1557, nabídne kvalitní 10° a 12° pivo. Poctivou českou desítku, která je ideálním nápojem k zahnání žízně, nebo dvanácti-stupňový český ležák.

Stout pivovaru Kocour z Varnsdorfu je pivo černé barvy typu Dry Stout a ocení jej především milovníci populárního irského piva Guiness. Kocour připravil i další specialitku, kterou je třešňové pivo. Pivo je typu Porter – tmavší pivo s nižší stupňovitostí alkoholu a výraznou třešňovou příchutí.
Klášterní pivovar ze Strahova nabídne Sv.Norbert. IPA je polotmavá šestnáctka typu IPA s plnosladovou chutí vysoké hořkosti s výrazným chmelovým aroma. Druhým nabízeným pivem ze Strahova je Sv.Norbert 14° tmavé, původem z Mnichova , kde se vařil už v 19. Století. Jde o dobře chmelené pivo, v chuti se projevující praženým sladem. Naopak pšeničné pivo z klášterního pivovaru je řízný a osvěžující nápoj. Jde o typické nefiltrované staročeské bílé pivo, které se vyznačuje citrusovou vůní i chutí a je lehké a svěží.

Pivovarský dům z Prahy nabídne Štěpána, což je spodně kvašený poctivý český ležák ze světlého ječmenného sladu. Jako první specialitu si Pivovarský dům připravil Kopřivové pivo, které má jemně nazelenalý nádech a příjemně voní a chutná po sušených kopřivách. Druhou specialitou je Borůvkové pivo, které je lehce namodralé barvy a především delikátní chuti po borůvkách.
Veškerá nabízená piva je možné zakoupit i v lahvi a odnést si s sebou domů.

Více informací o festivalu naleznete na www.festivalpivnichchuti.cz.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>