Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

FARMÁŘSKÉ TRHY RAJSKÁ ZAHRADA

2011-11-28 10:33

Vážení přátelé farmářských trhů,

pozdně podzimní a zimní trh už není tak košatý a barevný jako ten v létě, a stále víc nabízí jen to co je opravdu  nutné. Je to logické a jasné. Ubývá čerstvých produktů, mění se skladba nabídky a měla by se měnit i kuchyně. Našim  předkům tohle bylo možná jasnější než nám, a před 100 lety nikdo nepochyboval o tom, že na zimu je zásobárnou vitamínů spíš zelí a kapusta než čerstvé jahody, a že základem zimní stravy budou spíš kvalitní brambory, pórek, dýně a cibule, než ty jásavé barevné letní výkřiky přírody, které tak milujeme, až už jde o  třešně, o  meruňky, angrešty a ostružiny či o chřest nebo čerstvý hrášek. Moc pěkná  a užitečná je nedávno vyšlá kuchařka Hany Michopulu Recepty z farmářského trhu, která Vám možná dodá potřebné souvislosti a hlavně návod na báječná jídla, jejichž základem je právě podzimní farmářský trh.

[Mimochodem internetové diskuse v iDnes, která navazuje na recenzi knížky /blbou a neobjektivní/ se zúčastnilo, jak už to v těhle anonymních diskusích bývá, taková koncentrace idiotů, až nám z toho bylo úzko (měli bychom se podle nich vzdát třeba parmezánu – úžasného tvrdého italského sýra s výraznou chutí, který se skvěle hodí zejména na zapékání, jen proto, že nepatří na český farmářský trh). Vám, kterým internacionální zásobování supermarketů nezatemnilo přírodní souvislosti a posloupnosti (a netoužíte v prosinci po chřestu za 300 Kč a životně nepotřebujete jako Maruška čerstvé jahody) a nebo kteří nechcete žít ve skanzenu a solit popelem, nepochybně takhle knížka nabídne spoustu docela levné a ověřené inspirace a hlavně báječné novinky staré stovky let. A tenhle trend má už výsledky. Tuhle jsme byli v jedné pěkné restauraci, kde jsme měli za 60 korun   červenou minidýni, kterou kuchař vydlabal, naplnil směsí opečené zeleniny se sýrem (mohla být i s masem), přikryl  odříznutou čepičkou  a celou zapekl ve troubě, a na talíři to pak vypadalo  originálně a ještě jsme si báječně pochutnali s pocitem že žijeme zdravě a noblesně.]

Listopad už jede naplno a vlastně bychom měli být smutní, protože nás tuto středu čeká poslední jedenáctý trh sezóny na Rajské zahradě. Měli, ale nebudeme, protože už za další dva dny v pátek 11.11. se na stejném místě uskuteční trh, který je kombinován se Svatomartinskou oslavou (přeložíme – farmářský trh na kterém budeme ochutnávat mladá letošní vína a současně se cpát husami, kachnami, krůtami) a navíc sezónu zdaleka ještě nebalíme, protože v prosinci budeme pořádat ve dnech 14. – 17. Adventní trhy, a tam se logicky setkáme ze spoustou dobrých známých z farmářských trhů.

Takže nás toho na Rajské zahradě  závěrem roku ještě docela hodně čeká a máme  navíc slušný výhled, protože po zimní pauze pojedeme týden co týden až do konce 2012 :-)

A protože pilně pozorujeme, kterými cestami kráčí úspěch a a snažíme se zhodnotit dosavadní návštěvnost, víme už bezpečně, že tady na Rajské zahradě máte rádi především maso a uzeniny, zabíjačku, zeleninu, slovenské sýry, jogurty a KVĚTINY. A to je moc pěkné, protože to vypovídá o lidech, kteří zde žijí víc než bychom si mysleli.

Po sérii mokrých střed neočekáváme výrazné zlepšení počasí, ale zatím nemrzne a to je podstatné.

Prostě ve středu se, kdykoliv přes den a o to víc v pátek, zastavte u metra v Rajské zahradě a podělte se s výrobci a zemědělci o plody přírody, které nabízejí :-)
 
FARMÁŘSKÉ TRHY RAJSKÁ ZAHRADA č. 7
středa 9.11. / 10 - 19 hodin
Metro B (stanice Rajská zahrada), bus: 181, 186, H1, parking: vedle stanice metra, ulice Cíglerova

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>