Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Pro farmářské výrobky nemusíte jen na trh

2012-02-06 10:06

Když se řekne: „Nakoupíte tu čerstvé mléko, sýry, máslo, jogurty, maso, pečivo, med a zeleninu,“ zní to báječně. Dodejme, že se jedná o zboží farmářského původu a člověk by čekal (s ohledem na návštěvnost farmářských trhů)dlouhé fronty od pultu až před prodejnu. Všechny tři farmářské prodejny, které v Praze provozuje rodina Němcových, nečekaně zejí prázdnotou. Je to nejspíš právě prázdnota, která v zákazníkovi vyvolává pocit nepatřičnosti, a to i přesto, že tu můžete nakoupit velmi dobře.

Farmářské trhy, to je hit. Sama se už nemůžu dočkat, až se na jaře začne na jejich stáncích objevovat něco víc ze zeleniny než řepa, mrkev, cibule a brambory. Na velké naléhání příznivců trhů, spustili organizátoři tržiště na Jiřáku už v lednu. Ostatní trhy ještě nefungují a v tom současném hrozném mraze, si svou účast i na tom jediném řada prodejců jistě rozmyslí. Je tu ale alternativa. Farmářské prodejny rodiny Němcových, jejichž stánku s jogurty, sýry a dalšími mléčnými výrobky si pravidelný návštěvník sezónních trhů určitě všiml.

V Praze najdeme hned tři strategicky rozmístěné obchody. Jeden ve Vinohradské naproti Českému rozhlasu, jeden ve Vodičkové v pasáži, kde sídlí taktéž Městský úřad a jeden na Letné v ulici Milady Horákové. Pokud jste si výrobky farmy rodiny Němcových oblíbili, pak toto je možnost, jak si je zachovat v jídelníčku.


Farmářská prodejna na Vinohradech, (c) www.farmanemcova.cz

V jejich obchodech najdete produkci i dalších farmářů. Vybere tu zabijačkové speciality jako jitrnice, tlačenku, jelita, chlazené kuřecí i králičí maso. Ostatní maso je naporcované spíše na menší porce a vakuované. Podle slov paní prodavačky z Vinohradské se jedná o čerstvé maso z mladých býčků. Někomu jen může vadit umístění masa a uzenin v těsné blízkosti, nicméně většina masa je uzavřená ve vakuu, takže se de facto jedná o věc vkusu.

K masu si v kterékoli z tří prodejen můžete koupit víno z vinařství pana Černého z Valtic. Od roku 1992 vyrábí odrůdová a přívlastková vína pouze z odrůd, kterým svědčí zdejší klimatické podmínky. Koupíte tu také med, vždy je na prodejně několik sklenic a vajíčka jedno za 5 korun. Leckdy se vám poštěstí vybrat si hned dvou žloutková. Mívají také 5 litrová balení jablečného moštu a čerstvé pečivo.


Farmářská prodejna na Letné, (c) www.farmanemcova.cz

Ze zeleniny tu teď přes zimu mnoho nenakoupíte, snad jen cibuli, česnek, brambory, a když budete mít štěstí, tak třeba i mrkev. Množství produktů na prodejně se očividně přizpůsobuje poptávce, která asi není příliš veliká. Čím to je, se dá asi jen spekulovat. Farmářské trhy jsou asi hlavně událostí, setkáním a obzvlášť Náplavka je v ranních hodinách neodolatelně romantická. Oproti tomu farmářské prodejny působí sterilně a nepřístupně, přestože v každé z nich najdete příjemnou prodavačku, která vám poradí a zboží zná.

Proto nákup určitě doporučujeme. Možná by se provozovateli vyplatilo najmout si kompars, klidně jediného člověka, který by si s prodejcem v obchodě vykládal o původu výrobků. U prázdného stánku na farmářských trzích je tato strategie zárukou dlouhých front, tak proč by nemohla zlomit podivně chladnou atmosféru farmářských prodejen.

Další podrobnosti a e-shop farmářských výrobků najdete TADY


Farmářská prodejna Vodičkova, (c) www.farmanemcova.cz

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>