Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

DNY PERUÁNSKÉ KUCHYNĚ V HOTELU HOFFMEISTER (1)

2012-02-01 11:04

2. února 2012 - 31. března 2012

Ve čtvrtek 2. února velvyslankyně Peru v České republice, paní Marita Landaveri, ve spolupráci s Ivanou Michalovou, ředitelkou hotelu Hoffmeister, slavnostně zahájí DNY PERUÁNSKÉ KUCHYNĚ, které v hotelu Hoffmeister budou probíhat až do konce března.

Návštěvníci mají možnost vychutnat speciální nabídku peruánských pokrmů, které se budou během Dnů peruánské kuchyně v hotelu Hoffmeister podávat:

    Bramborový dortík plněný kuřecím salátem – Causa rellena con pollo – CZK 120,-
    Chobotnice s chutí černých oliv – Pulpo al Olivo – CZK 220,-
    Hovězí polévka se zeleninou a mlékem – Sopa Criolla – CZK 120,-
    Dušené kuřecí maso v aji omáčce s dušenou rýží – Ají de gallina – CZK 350,-
    Marinovaná hovězí svíčková pečená se zeleninou a bramborami - Lomo saltado – CZK 420,-
    Roláda s mléčným karamelem, vanilková zmrzlina – Pionono – CZK 120,-

Součástí Dnů peruánské kuchyně je také výstava fotografických obrazů fotografa Giorgia Bikkala, nazvaná Colors of Mancora (česky Barvy Mankory). Výstava potrvá v galerii hotelu Hoffmeister do konce března a je přístupná pro širokou veřejnost.

Speciální událostí během daných dnů bude i tematický Peruánský brunch, který se koná v hotelu Hoffmeister, 26. února 2012 od 11:30 do 15:30 hod. Cena na osobu 790 Kč zahrnuje včetně bohatého výběru peruánské studené a teplé kuchyně i neomezenou konzumaci alkoholických a nealkoholických nápojů. Pro děti je připraven dětský koutek. Děti do 6 let zdarma, od 7 – 15 let je cena 390,- Kč.


Dušené kuřecí maso v aji omáčce s dušenou rýží

Jeden z důvodu únorového termínu zahájení Dnů peruánské kuchyně jsou oslavy Pisco Sour Day. Od roku 2003 jej obyvatelé Peru slaví první víkend v únoru. Jedná se o vyvrcholení několikadenních peruánských slavností národního nápoje, který se skládá z Pisca, z citronové či limetkové šťávy, vaječných bílků a sirupu. Tento nápoj připravili barmani Alfonso Bregoye a Graciano Cabrera y Alberto Mezarina. Název nápoje Pisco sour byl patentován v hotelu Maury v Peru, avšak jeho celosvětová popularita vzrostla díky legendárnímu hotelu Bolivar, který navštěvovaly hollywoodské hvězdy jako například Ava Gardner a Orson Welles.
Během oslav nabízí peruánské bary více než 30 druhů koktejlů na bázi Pisca.

CITACE:
Ivana Michalová, managing director hotelu Hoffmeister komentovala:
Velmi si vážíme spolupráce s peruánskou ambasádou. Peruánská kuchyně je jedna z nejvyhledávanějších na jihoamerickém kontinentu. Je rozmanitá svou specifickou kombinací koření. Základem pokrmů je čerstvé ovoce, zelenina a různé druhy mas a mořských plodů. Dovoluji si návštěvníky pozvat na speciální menu připravené z nejlepších pokrmů, které peruánská kuchyně nabízí.“

O HOTELU HOFFMEISTER:
Hotel Hoffmeister je pětihvězdičkový butikový hotel s dlouholetou tradicí, inspirovaný romantikou a klasikou staré Prahy. V srpnu hotel prošel zásadní rekonstrukcí pokojů a obou restaurací. Všechny pokoje a suity jsou situovány v několika propojených budovách, což je charakteristickým rysem architektury butikových hotelů. Gourmet resort hotelu Hoffmeister nově nabízí jak typicky českou kuchyni, tak i mezinárodní.

V roce 2011 zahájil hotel Hoffmeister koncept „Cesta světovou gastronomií“, ve kterém se snoubí kulinářské umění s uměním a kulturou dané země. Hotel Hoffmeister je také vyhlášen svými luxusními lázněmi. V prostorách, kde se nachází jeskyně hloubená v 15. století, je unikátní parní lázeň, jedinečná tohoto druhu na území České republiky. Stejně tak i wellness a kosmetický salón nabízí profesionální ošetření v podobě mnoha speciálních wellness procedur.

Adresa: Hotel Hoffmeister, Pod Bruskou 7, 118 00 Praha 1 - Malá Strana, www.hoffmeister.cz


Marinovaná hovězí svíčková pečená se zeleninou a bramborami

O PERUÁNSKÉ KUCHYNI:
Unikátnost podnebí a krajiny dopomohly rozmanitosti peruánského jídelníčku být jedním z nejchutnějších a nejvyhledávanějších v celé Střední i Jižní Americe.
Peruánská kuchyně se z větší části skládá z kořeněných pokrmů, které jsou směsicí španělského a domorodého jídla. Ají (česky čti Achí) nebo chilli je nejpopulárnější koření v Peru a je používáno v různých variantách tak, aby dodalo jídlu mimořádnou chuť. Máta, dobromysl, bazalka, petržel a mladý list koriandru jsou též součástí peruánské kuchyně, zejména pak v polévkách a dušených jídlech. Vedle koření používá peruánská kuchyně brambory, rýži, fazole, kukuřici a různé druhy masa, které jsou základem každodenního stravování. Za jeden z národních chodů země můžeme považovat ryby, krevety, lastury či chobotnice marinované ve směsi čerstvé limetové šťávy, soli, pepře, ají, zázvoru, česneku a koriandru.

Komentáře (1)

Host 2012-02-03 03:16:08
a kdy budete mít ochutnávku ???????????????

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>