Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Dny mexické kuchyně a umění v hotelu Hoffmeister

2012-05-18 15:33

7. června - 31. srpna 2012, hotel Hoffmeister

Ve středu 6. června velvyslanec Spojených států mexických v České republice, pan José Luis Bernal, ve spolupráci s Ivanou Michalovou, ředitelkou hotelu Hoffmeister, slavnostně zahájí DNY MEXICKÉ KUCHYNĚ A UMĚNÍ, které v hotelu Hoffmeister budou probíhat až do konce srpna.

Návštěvníci mají možnost v Hoffmeisteru navštívit gurmánskou restauraci a letní stylovou zahrádku se speciální nabídkou mexických pokrmů, které se budou během Dnů mexické kuchyně a umění v hotelu Hoffmeister podávat:

    Ceviche a´la Mexicana - studený předkrm připravovaný z bílé ryby, který je dochucen bylinkami, chilli papričkou a čerstvou limetkovou šťávou – 220 Kč
    Sopa Azteca - tradiční polévka, jejímž základem je silný kuřecí vývar, který obsahuje kousky kuřecího masa, jemný sýr, smažené tortilly, zakysanou smetanu, smažené papričky “Ancho” a kousek avokáda – 120 Kč
    Volcancitos – smažený toast z kukuřičné tortilly s fazolovým krémem, hovězím či vepřovým masem, který se dále gratinuje sýrem Gouda – 290 Kč
    Tacos de Suadero – mexická tortilla s hovězím masem – 320 Kč
    Flautas – mexická tortilla s kuřecím masem provoněným bylinkami – 350 Kč
    Flan – tradiční mexický mléčný dezert s vanilkou – 120 Kč

Speciální událostí během daných dnů bude i tématický večer pod názvem „Mexický večer s grilováním v podhradí“, který se bude pořádat na stylové letní zahrádce hotelu Hoffmeister. Příjemným zpestřením večera bude i živá hudba.

Termíny: 15. 6., 22. 6., 29. 6. , 13. 7., 27. 7., 10. 8. a 24. 8. 2012

Pro více informací navštivte webové stránky www.hoffmeister.cz

Součástí Dnů mexické kuchyně a umění je také výstava skleněných předmětů mexické umělkyně Rebeca Huerta Viga, pod názvem „SWEET DELIGHT“. Rebeca je jednou z mála mexických umělců, kteří studují v Čechách a věnují se umělecké práci se sklem. V její tvorbě se snoubí čistě česká technika práce se sklem s mexickými tématy. Výstava potrvá v galerii hotelu Hoffmeister do konce srpna a je přístupná široké veřejnosti.

CITACE:

Ivana Michalová, managing director hotelu Hoffmeister komentovala:
K mexické kuchyni mám obzvlášť osobní vztah. Vzhledem k tomu, že můj partner Mexiko, zemi krásnou, plnou pyramid a dalších skvostů, často navštěvuje, měla jsem možnost ochutnat mnoho skvělých pokrmů. Mexická kuchyně je pestrá nejen svou barevností připravovaných jídel, ale i spojením neuvěřitelných chutí. Já osobně miluji nejen tradiční tortilly, ale i např. Ceviche a´la Mexicana i mexický dezert Flan. Věřím, že se nám podařilo spolu s šéfkuchařem mexické ambasády, panem Vlaviem Viverosem, připravit, co nejvíce autentické menu, ze kterého si vybere určitě každý dle své chuti. Pro milovníky grilování doporučuji tématické pátkové večery, které budou probíhat na letní zahrádce.


O HOTELU HOFFMEISTER

Hotel Hoffmeister je pětihvězdičkový butikový hotel s dlouholetou tradicí, inspirovaný romantikou a klasikou staré Prahy. Všechny pokoje a suity jsou situovány v několika propojených budovách, což je charakteristickým rysem architektury butikových hotelů. Gourmet resort hotelu Hoffmeister nově nabízí jak typicky českou kuchyni, tak i mezinárodní.

V roce 2011 zahájil hotel Hoffmeister koncept „Cesta světovou gastronomií“, ve kterém se snoubí kulinářské umění s uměním a kulturou dané země. Hotel Hoffmeister je také vyhlášen svými luxusními lázněmi. V prostorách, kde se nachází jeskyně hloubená v 15. století, je unikátní parní lázeň, jedinečná tohoto druhu na území České republiky. Stejně tak i wellness a kosmetický salón nabízí profesionální ošetření v podobě mnoha speciálních wellness procedur. Hotel disponuje i příjemnou letní zahrádkou určenou pro oddych, venkovní snídani či oběd, vhodnou také k večerní party.

Adresa: Hotel Hoffmeister, Pod Bruskou 7, 118 00 Praha 1 - Malá Strana, www.hoffmeister.cz

O MEXICKÉ KUCHYNI

Mexická kuchyně má dlouholetou tradici, která sahá daleko před dobu objevení Ameriky Evropany. V jídelníčku domorodých předhispánkých obyvatel převládala zelenina, z mas krůta, larvy, ještěrky, různé druhy ptáků a ryb. Spojením kulinářských tradic a evropských prvků oplývá mexická kuchyně širokou nabídkou chutí. Je známa barevností jídel a množstvím koření a přísad. Mexická kuchyně je charakteristická regionální růzností. V podstatě každý region Mexika má svá typická jídla. Typickými surovinami mexické kuchyně jsou fazole, kukuřice a chilli papričky. V rámci míšení vlivů během evropské kolonizace nastaly významné změny jako například uvedení vepřového masa, které má dnes v mexické kuchyni široké využití. S kolonizací bylo do Mexika dále uvedeno také hovězí nebo skopové maso či další druhy obilnin jako například rýže a pšenice, které doplnily místní kukuřici.
Kukuřice se využívá např. k přípravě tortill, tamoles, atoles (druh horkého nápoje) nebo antojitos (druh svačiny). Z pšenice se peče pan (chleba) a sladké pečivo. Rýže je připravována na různé způsoby: na červeno (se zelenými rajčaty a cibulí), na zeleno s chilli papričkami (chile poblano), na žluto se šafránem nebo na černo s černými fazolemi.
K základním kořením patří například mletá chilli paprika, oregano, koriandr, merlík, skořice, kakao, římský kmín, česnek a cibule. Důležitou součástí mexické kuchyně jsou omáčky, připravované z vařených i studených ingrediencí.
V listopadu 2010 byla tradiční mexická kuchyně zařazena na seznam nehmotných památek lidstva UNESCO.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>