Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

DNY ARGENTINSKÉ KUCHYNĚ V HOTELU HOFFMEISTER

2012-09-26 14:02

5. září - 30. listopadu 2012

V úterý 4. září pod záštitou argentinské ambasády zahájí Ivana Michalová, ředitelka hotelu Hoffmeister, DNY ARGENTINSKÉ KUCHYNĚ, které v hotelu Hoffmeister budou probíhat až do konce listopadu.

Návštěvníci mají možnost vychutnat speciální nabídku argentinských pokrmů, které se budou během Dnů argentinské kuchyně v hotelu Hoffmeister podávat:

    Matambre – Studený předkrm, rolovaný hovězí pupek se zeleninou a bylinkami
    Locro de Argentina – Tradiční polévka s fazolemi, kukuřicí, chorizem,
plněná taštička hovězím masem         
    Milanesas de Ternera – Hlavní chod, smažený telecí řízek, bramborové hranolky, malý míchaný salát     
    Hanger steak – Hlavní chod, hanger steak připravený na grilu, pečené brambory, omáčka Chimichurri    
    Dulce de Leche Pionono – Roláda s mléčným karamelem, zmrzlina z vlašských ořechů

Součástí Dnů argentinské kuchyně je také výstava fotografických obrazů argentinské umělkyně Betiany Bellofatto, nazvaná Paisajes (česky krajina). Výstava potrvá v galerii hotelu Hoffmeister do konce listopadu a je přístupná široké veřejnosti.


Matambre

CITACE:

Ivana Michalová, managing director hotelu Hoffmeister komentuje:
Gastronomie Argentiny uchvátí nejen neuvěřitelně chutnými a šťavnatými steaky, ale také svým typickým spojením prvků španělsko-italsko-francouzsko-indiánské gastronomie, která nemá obdoby. Vína, této vinařsky světové velmoci, získala obdiv mnoha labužníků a patří mezi nejoblíbenější na světě.
Námi připravené menu ke Dnům argentinské kuchyně a umění, se jistě stane gastronomickým zážitkem každého hosta, který hotel Hoffmeister navštíví.“

***
Adresa: Hotel Hoffmeister, Pod Bruskou 7, 118 00 Praha 1 - Malá Strana, www.hoffmeister.cz

O ARGENTINSKÉ KUCHYNI

Argentina ač je jedním z největších producentů potravin (maso, pšenice, mléko, fazole, soja, …), není její kuchyně nijak specializovaná. Ještě před příchodem Evropanů bylo toto území osídleno jen velmi zřídka. Dnešní jídelníček je proto hojně ovlivněn prvky kuchyně španělské, italské a dalších zemí Evropy.
Argentina je druhá na světě ve spotřebě masa, na její kvalitu jsou Argentinci patřičně hrdí. Je zde dlouholetá tradice chovu skotu v čistých, přírodních podmínkách a i metoda grilování, která se předává z otce na syna. Jedná se o nejstarší způsob přípravy masa. Maso se předem nemarinuje. Peče se většinou na dřevěném uhlí. K masu je obvykle podávána pikantní omáčka, salsa či grilovaná zelenina. V oblibě jsou i grilované klobásky a vnitřnosti, zapečená zelenina se sýrem, deserty s karamelem či čerstvé ovoce.

Víno se v Argentině pěstuje již mnoho let, během posledních 80-ti let se vinařství proměnilo v organizovanou aktivitu. Nejvíce se vyrábí stolní víno, dále místní speciality jako jerez, oporto a vermut. Nejvíce se pěstuje Merlot, Cabernet Sauvignon, Chardonnay a Pinot Noir. Argentina byla vždy zemí červeného vína, ale pěstuje se i víno bílé a v posledních letech má dobrou úrodu odrůda Riesling.


Dulce de Leche Pionono

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>