Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Festivaly
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

ČOKOLÁDOVÝ FESTIVAL

2014-03-09 20:04

28. – 30. 3. 2014, OC Galerie Harfa


Máte rádi čokoládu a další sladká potěšení? Tak to je tato akce stvořena přímo pro Vás!

Od roku 2012, kdy se poprvé konal v Olomouci, jsme Čokoládový festival rozšířili i do dalších velkých měst země sušenek, karamelu, bonbónů, perníku a především čokolády.

Po Liberci, Olomouci, Plzně, Ostravě a Zlíně, se ročník 2013/2014 tohoto festivalu chystá ještě do Prahy (28.-30. březná, OC Galerie Harfa).

Cílem festivalu je ukázat, že čokoládová není pouze tabulka, kterou koupíme v supermarketu, ale že existuje spousta dalších čokoládových výrobků, jako jsou čokoládové pralinky, pivo, palačinky nebo vafle s čokoládou anebo například i kosmetika,“ vysvětluje Chris Delattre, zakladatel festivalu a ředitel agentury ChrisFromParis. „Čokoládový festival nám umožňuje představit netradiční druhy čokolád, s vysokým podílem kakaa nebo s různými příchutěmi, například s příchutí chilli, zázvoru a různých druhů ovoce.“

Návštěvníci budou mít možnost nakoupit, ale i ochutnat výrobky vystavujících.

Čokoládový festival je také malým muzeem čokolády. Ve výstavním sále bude k vidění bezmála 600 obalů čokolád z celého světa, které pro účely akce zapůjčil pan Stanislav Kramský. Výstavu pak doplní historické předměty, filmové dokumenty a fotografie, vztahující se k výrobě čokolády, či obrazy malované hořkou, bílou a barevnou čokoládou štětcem a špachtlí na plátno, jež pochází z ateliéru umělce Vladimíra Čecha, přezdívaného „český Picasso“. Vystaveny budou krajiny, portréty známých osobností a zátiší. Tato kolekce čokoládových obrazů má ušlechtilé poslání: rozvíjet tvořivost a fantazii, ničit zábrany a burcovat návštěvníky k pozitivnímu a tvořivému životu. Na výstavě spolupracujeme s pražským muzeem čokolády „Čokoládový dům“.

V neposlední řadě bude moci návštěvník nahlédnout i do tajů čokoládové kuchyně. Organizátoři mají připravenou show nejen šéfkuchařů, ale i gastronomických škol, která bude zaměřena na přípravu jídel s čokoládou. Připravované pokrmy budou v omezeném množství zdarma nabídnuty k ochutnání. Těšit se můžete na krevety s čokoládou, plněnou vepřovou panenku se švestkami přelitou bylinkovou čokoládou s bramborovými placičkami nebo bramborovo-tvarohové noky v pomerančové čokoládě.

Čokoládový festival, to je zábava pro celou rodinu! Pro dětské návštěvníky tu budou připraveny workshopy malování čokoládou a různé soutěže a kvízy zaměřené na proces výroby čokolády. Letos budeme mít také tu čest přivítat karikaturistu jménem Ellof, pocházejícího z Pobřeží Slonoviny, který bude malovat karikatury čokoládou.

Návštěvníci budou mít také možnost ochutnat a zakoupit různé druhy čokolád ve stáncích společností ChocoGastro, Kamila Chocolates, Erotické-Pralinky, Chocotherapia, Choco-Café Eva, Chocotherapie a budou moci vyzkoušet kosmetické novinky značky Manufacture35.

Představíme také velký svatební dort vytvořený celý z bonbonů. Návštěvníci si budou moci zakoupit čokoládové pivo, ochutnat vafle, palačinký, ...

A to není vše! Nabídneme i mnoho dalších doprovodných akcí plných překvapení. Bude to zkrátka jedinečné setkání všech milovníků čokolády, které byste si rozhodně neměli nechat ujít!


www.cokoladovashow.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>