Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Restaurant Day Prague (8)

2013-08-13 15:00

Neděle, 18. srpna 2013, ulice Krymská, Praha 10, Vršovice

www.restaurantday.org

https://www.facebook.com/RestaurantDayPrague


Začalo to v Helsinkách a rychle se to šíří mezi všemi nadšenci, kteří si chtějí na jeden den zkusit mít restauraci, říká se tomu Restaurant day!

Chtěli jste si někdy otevřít restauraci nebo vás jen zajímalo, jaké to asi je? Tenhle den je skvělou příležitostí si to vyzkoušet. Na jednoduchý princip festivalu pop up restaurací přišla skupinka milovníků jídla ve Finsku. V květnu 2011 se v rámci prvního Restaurant Day otevřelo na 40 restaurací po celém Finsku a můžete hádat dvakrát, s jakou úspěšností se tento festival jídla a pití setkal. .
Dnes to vypadá tak, že se během 24 hodin otevře na tisíce dočasných restaurací, stánků, domovů od New Yorku po Tokio a nápadům se meze nekladou, naopak..

Kdo si může otevřít v daný den restauraci: kdokoli, kdo si troufá, samozřejmě můžete být i profesionál, kdo si chce neformálně zkusit zažít něco nového (bistro, restaurace)

Kde: kdekoli, ideálně uzpůsobte vše počasí a pokud je zrovna krásně, postavte si stůl na trávník, domluvte se s kamarády, ať vám přijdou pomoc a uvidíte, jak bude všem dobře. Můžete povat lidi i k sobě domů nebo do vámi vybraného prostoru, je to na vás, jakou zvolíte strategii

Proč? Vyzkoušet si ten pocit, kdy uspokojíte chutě ostatních a s neskrývaným nadšením vás pak ocení? Polechtat si ego? Experimentovat se sezónními produkty? Konečně vyzkoušet, jestli váš oblíbený babiččin koláč bude tak hrozně moc chutnat i ostatním? Ochutnat nové a potkat další milovníky jídla a pití? Od všeho něco...

Výdělek? Tohle se nedělá pro peníze ale pro všechno ostatní. Ale samozřejmě se tato zkušenost může lehce zužitkovat v budoucnu. Doporučujeme tedy žádat přiměřené odměny od vašich zákazníků. Je to ale pouze na vás a vaší rozvaze.
------------------------------------------

Mezinárodní hnutí milovníků dobrého jídla se rozrůstá. Vše vypuklo před dvěma lety v Helsinkách, kde místní nadšenci uspořádali první Restaurant Day v historii. Jednoduchý princip festivalu dočasných restaurací se ve Finsku setkal s obrovským úspěchem a možnost otevřít si restauraci na jediný den se od toho okamžiku šíří do celého světa. Dějištěm prvního pražského Restaurant Day se 18. května staly pražské Vršovice a Praha se tak zařadila mezi 200 měst v 30 zemích světa, kde mohl ojedinělý kulinární festival proběhnout. V neděli, 18. srpna, se bude konat Restaurant Day v Praze už podruhé.

Fenomén zvaný pop-up
Filozofie pop-up událostí si pohrává s možností rozproudit život na nečekaných místech. Ať už jde o umělecké instalace, filmová promítání nebo právě o svátek labužníků, cílem je vytrhnout kolemjdoucí ze stereotypu a probudit v nich zájem o nové služby či produkty. Pop-up restaurace vznikají a mizí jako bubliny a jejich kouzlo spočívá právě v dočasnosti. V předem ohlášený den si restauraci může otevřít kdokoliv, kdo si na to troufá. Stačí postavit stůl na trávník, rozprostřít deku v městském parku nebo vytáhnout gauč před činžák na hlučnou ulici. Nadšení foodies konečně dostávají možnost uspokojit chutě ostatních a navzájem sdílet zájem o dobré jídlo a pití.
18. srpna se bude jíst všude. Od New Yorku po Tokio. Stranou nezůstane ani Praha. Restaurant Day Prague proběhne v srdci bohémského života, na ulici Krymská.

Kontakty:
Kamil Novotný: 775 373 383
Kateřina Klejchová: 724 791 517
Eva Rýznerová: 724 003 053
e-mail: restaurantdayprague@gmail.com

Místo a čas konání:
Neděle, 18. srpna 2013, ulice Krymská, Praha 10, Vršovice

Také další místa v Praze a po celé zemi dle iniciativy milovníků tohoto fenoménu. Otevřete si jednodenní restauraci i Vy a vstupte do veřejného prostoru.

Komentáře (8)

the m showroom 2023-04-18 11:58:35
Took me time to read all the comments, but I really enjoyed the article. It proved to be Very helpful to me and I am sure to all the commenters here! It’s always nice when you can not only be informed, but also entertained!
midtown modern showroom 2023-04-18 10:30:05
You re in point of fact a just right webmaster. The website loading speed is amazing. It kind of feels that you're doing any distinctive trick. Moreover, The contents are masterpiece. you have done a fantastic activity on this subject!
avenir showroom 2023-04-18 03:13:46
Going to graduate school was a positive decision for me. I enjoyed the coursework, the presentations, the fellow students, and the professors. And since my company reimbursed 100% of the tuition, the only cost that I had to pay on my own was for books and supplies. Otherwise, I received a free master’s degree. All that I had to invest was my time.
the atelier showroom 2023-04-18 01:48:57
I have read your article, it is very informative and helpful for me.I admire the valuable information you offer in your articles. Thanks for posting it..
ki residences floor plan 2023-04-17 04:42:57
I see some amazingly important and kept up to length of your strength searching for in your on the site
how-electronically-sign-document 2022-10-30 07:38:52
Learn how to quickly create a legally-binding signature or how-electronically-sign-document and add it to a document using the industry-compliant and secure solution, signnow. Store your documents in our secure hub and access them anytime, from anywhere.
Proofread Argumentative Essay 2022-08-01 03:10:32
I wish I had access to more platforms like this one called Proofread Argumentative Essay. Many issues could then be solved. You should definitely try it!
how to start college essay 2022-07-27 04:44:56
I am able to accomplish my assignment in a timely manner. Thank you how to start college essay for the fantastic stuff on this site. I'm hoping for even more positive responses in the future!

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>