Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Delikat Essen an Prager Burg aneb Mau Mau festival s plastovými příbory (2)

2010-05-24 09:45

Tento víkend či přesněji od pátku do neděle (28. - 30. 5.) máte jedinečnou příležitost ochutnat přes stovku vybraných pochoutek z třiceti nejlepších pražských restaurací. Osmý ročník Prague Food Festivalu se nově koná v zahradách Pražského hradu. Poradíme vám jak se zabezpečit finančně a proč se raději vyzbrojit vlastním příborem.
 
Na letošním ročníku se můžete těšit např. na nadívanou křepelku s chřestovým ragú, králíka v dijonské omáčce s bílým a zeleným chřestem, rožněné selátko, nugátové tiramisu a další speciality. "Nechceme na festivalu ukazovat jídla, která si můžete dát kdekoli jinde. Návštěvníci proto mohou vyzkoušet nejen průřez nejlepších restaurací na českém trhu, ale chceme představit i kuchyně zahraniční, jako je francouzská, japonská, arabská a dokonce i košer," uvedl pro LN hlavní organizátor a agens festivalu Pavel Maurer.
 
Kochen Schau
Čekají vás řízné cooking shows se Zdeňkem Polreichem, který z nezvyklých perspektiv sestoupí do knedlíkového království české kuchyně. Martin Štangl vás zavede za tajemstvími molekulární kuchyně Tomáš Stehlík  se vrhne na mystické kreace v podání Buddha-Baru. Celkem patnáct kousků kuchařské artistiky si můžete vychutnat během pátku a soboty vždy od jedné hodiny odpolední do sedmé večerní.
 
 
Tekutá zlata
Krom skvělých vín a káv a koktejlů z rukou profesionálních baristů, barmanů a sommeliérů si můžete vychutnat belgická piva.  20 nejlepších provozoven, čepujícíh ležák Stella Artois vyslalo na PFF své barmany, aby soutěžili v točení a servírování prémiového piva. Ve sklepě pod Plečnikovým schodištěm najdete ve všechny festivalové dny galerii pivního gurmánství, kde vás naučí servírovací rituál skládající se z 9ti kroků. Zahrnuje například správné seříznutí pěny nebo obětování několika prvních kapek piva a zaručuje, že každá sklenice tohoto ležáku je vždy maximálně čerstvá.
 
Další letošní novinkou bude degustace olivového oleje z Andalusie, během níž se hlouběji seznámí s touto zásadní kulinářskou ingediencí, přezdívanou tekuté zlato, vyzkouší několik jejich odrůd, zažijí plejádu chutí i aroma. Na závěr se pak naučí pravé gazpacho od španělského šéfkuchaře Davida Díaze.
 
Co s sebou?
Vstupné na letošní Prague Food Festival se proti loňsku zvýšilo na 400 korun. Po zaplacení obdrží návštěvníci kupony v hodnotě 250 korun, za něž lze kupovat a ochutnávat jídlo i pití. Degustační ochutnávka u jednotlivých festivalových restaurací je v hodnotě 250,- Kč neboli 10 Grandů. Speciální PFF platidlo 1 Grand = 25,- Kč. Samozřejmě můžete ochutnat jednotlivá jídla zvlášť a na různých stáncích. Za jidlo zaplatíte od 2 grandů za méně zajímavé k 6 za složitější pokrm. Za celé menu zaplatíte cca od 8 do 12 Grandů. Shrnuto a podtrženo, pokud chcete něco ochutnat, jděte na festival nejméně ve dvou.
 
A ještě doušek na závěr. Pokud si nechce zkazit zážitek, přibalte si sebou vlastní kompaktní masivní stříbrný nebo železitý příbor. PFF jede stále na plastových vidličkách.
 
 
turban

Komentáře (2)

www.spokanehousepainters.net 2021-11-24 08:29:11
great site keep posting!
Click here 2021-11-23 09:50:27
LOVE YOUR POST!

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>