Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tak jakpak jste se napapali?

2012-05-16 21:23

Ráda jím, nerada baštím a papají (tedy, pokud jim to zrovna nepadá pod stůl) moje malé děti. I proto mi to trendy motto: „Mysli globálně, papej lokálně“ letošního Prague Food Festivalu zrovna moc nesedí. Co o nás vypovídá způsob, jakým mluvíme o jídle? Na to si můžete zkusit odpovědět třeba během posledního květnového víkendu, kdy v Královské zahradě Pražského hradu opět rozbije stany Prague Food Festival Pavla Maurera.

Máte ještě celých pět dní na to, zajistit si vstupenky na festival v předprodeji. A pokud máte opravdu chuť ochutnat některou ze specialit servírovaných na jednom z “50 gastronomických stánků“, jak uvádí tisková zpráva, neměli byste příliš váhat. Vstupenka vám zajistí nejen základní vklad deseti Grandů, za které na festivalu jídlo pořídíte, ale poradí vám také, kterým vchodem nejlépe v který čas do areálu vstoupit, abyste předešli únavným frontám.


Upoutávka na letošní ročník PFF

Koho si nenechat ujít?
Během festivalu se představí řada známých kulinářských osobností. Za všechny zmiňme řezníka Františka Kšánu z pražského Břevnova. Ostatně už sama návštěva rodinného řeznictví Kšána a syn je, jako kdybyste se stali součástí pořadu o vaření. O víně budete moci diskutovat se sommeliérem Tomášem Brůhou, trojnásobným vítězem Mistrovství ČR sommeliérů a čepování piva si budete moci dokonce sami vyzkoušet. Ti nejlepší si odnesou titul Výčepní učeň Pilsner Urquell PFF 2012.


Ukázka, jak to vypadalo na loňském ročníku PFF

Na Prague Food Festivalu ale nejde jen o ochutnávání specialit. Letos si pořadatelé připravili velmi různorodý program, během kterého se pokusí vtáhnout návštěvníky takzvaně do nitra boje o lepší gastronomické zvyklosti ve zdejších kotlinách. Budete se moci stát součástí hlasování o nejlepších a nejzajímavějších barech a spoluvytvořit Maurerův výběr Grand Bar, který navazuje na úspěšnou každoroční publikaci nejlepších a nejzajímavějších restaurací. Během workshopů, degustací a povídání o jídle si budete moci také zasoutěžit. Přehled soutěží na PFF najdete TADY.

Samozřejmě nebude chybět výběr nejlepších restaurací z Maurerova výběru Grand restaurant 2012 včetně vítěze, restaurace Terasy U Zlaté studně. “Zastoupena“ bude i druhá část motta, a to ve formě vaření z kontrolovaných lokálních potravin, které předvedou některé z vybraných restaurací. Volit se bude Miss Farma Sympatie a ochutnat budete moci sýry Horského statku Abermaty, vítěze X. ročníku soutěže Česká Biopotravina roku 2011. Jejich výrobky najdete v Míčovně.

Veškeré další podrobnosti o PFF, který se bude konat od 25. – 27. 5. Najdete TADY a TADY.

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>