Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Ostatní – Ostatní

Koleje Strahov

www
Telefon
234 678 368
E-mail
Adresa
Vaníčkova 7, Praha 6 - 160 17
Městská část
Praha 6
Doprava
ze stanice metra A Dejvická, bus č. 143, 217, 149 na Koleje Strahov ze stanice metra B Karlovo náměstí, bus č. 176 na Stadion Strahov ze stanice metra B Anděl, bus č. 217 na Koleje Strahov ze zastávky tramvaje č. 6, 9, 12, 22, 23 lanovkou na Petřín noční tramvaj č. 57 do zastávky Malovanka
Otevírací doba
Copycentrum: Po – Čt 7:30 – 20:00 Pá 7:30 – 15:00

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

Areál kolejí Strahov má ideální umístění blízko centra města. Díky několika linkám hromadné dopravy se lze za 15 minut dopravit do kampusu v Dejvicích nebo do budov na Karlově náměstí. Areál je obklopen rozsáhlým komplexem parků a zahrad s Petřínským vrchem (327 m), což činí ze Strahova ideální místo pro studentský život plný studia, romantiky ale i bouřlivých oslav a ranního úprku do školy.

V celém areálu žije přes 4500 studentů nejen z České republiky. Spolu se službami, které jsou zde k dispozici, je Strahov pravdepodobně nejvetším „studentským městečkem“ v zemi. Svým obyvatelům nabízí nejenom ubytování, ale i řadu možností, jak aktivně využít volný čas.''

Každý z deseti kolejních bloků je až překvapivě specifický svým vnitřním stylem života, na který je nutno si zvyknout.

Ubytování
Dvoulůžkové pokoje, společná sociální zařízení na každém podlaží, buňkový systém s dvoulůžkovými pokoji (pouze blok 8).

Zájmové místnosti
Zájmové místnosti jsou vybaveny zařízením, o které se starají správci. Jedná se například o televizní místnost, prádelnu, kolárnu, horolezeckou stěnu, fotokomoru, hudebnu, dílnu, posilovnu, kulečník, stolní fotbálek, stolní tenis a řadu dalších. Jejich kompletní seznam a kontakty na správce v součastnosti bohužel není možné najít na internetu.

Stravování
Pokud si nevyberete v nabídce menzy nebo máte chuť na něco jiného, je v téže budově v pravém křídle i restaurace. Zde je možno si objednat minutky, na které také platí dotace (body). Další možností občerstvení je Snack Bar na bloku 1, v samoobsluze u bloku 4 nebo u bloku 7. Lidem, kterým je samoobsluha malá, je možno nabídnout hypermarket Carrefour na Andělu (bus 217) nebo supermarket Delvita v Dejvicích. Obojí k dosažení autobusem za 15 minut.

Internet
Připojení k internetu je provedeno strukturovanou kabeláží (100 Mbitová síť). Každý blok na Strahově má svůj server, na kterém má každý uživatel svůj e-mail a prostor pro svoje webové stránky. Dále je zde řada dalších specializovaných serverů. Nejznámějším z nich je kamelot (kamelot.sh.cvut.cz), což je diskusní server. Zde probíhá mnoho diskusí o životě na koleji, nad budoucností i nad současností kolejí a s tím souvisejících věcí. Většina studentských organizací používá tento informační kanál pro propagaci svých akcí, proto po připojení na internet nezapomeňte tento server určitě navštívit.

Sportovní vyžití
Nejen vědomostmi a internetem živ je student, a tak je nutné i sportovat. Sportovní vyžití nalezneš jednak ve Fitcentru Strahov, posilovnách přímo na blocích nebo na víceúčelových hřištích. Pod tribunou Strahovském stadionu je plavecký bazén a hned vedle je sportcentrum s kurty na squash, kde se může online rezervovat zde. V širším okolí je pak možné nalézt posilovnu (naproti fi rmě NH-Car) a další sportcentrum se soláriem a saunou se nachází na Malovance. Hned za kolejemi začíná Petřínský park, kde je možno se proběhnout nebo alespoň se romanticky (v mezích možností Prahy) projít. V okolí se nachází jak Petřínská rozhledna, tak i Štefánikova hvězdárna.

Hospody
Strahovská rychta, Klub 001, Zahrádka 7, Klub 007, Zahrádka 9, Klub 11, Dvanáctka

Co dalšího?
V areálu kolejí dále najdeš poštu, zatravněné plochy pro relaxaci, počítačový obchod a také velkou asfaltovou plochu, na které se pořádají různé festivaly nebo koncerty. Na této ploše v nedávné době vyrostlo 5 nových hřišť.

Copycentrum
Na bloku 1 je copycentrum, které nabízí černobílé i barevné kopírování, termovazbu, kroužkovou vazbu, laminování, prodej papírenského zboží, jízdenek a další.
Loading .....
Loading .....
Loading .....

Komentáře (1)

Jordan 9 Review 2022-04-21 10:11:35
Within the interiors, one insole is marked with a crossed-off checklist of the teams that have fallen to UNC during each championship game, while the other is stamped with the Tar Heel’s mascot.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
Loading .....
>