Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Nákupy – Slevy!

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Celý svět na jednom metru

2009-11-30 11:46

Původně se na nich prý vyskytovaly blechy. Anebo to bylo také pro to, že se jako blechy rychle stěhovaly. Ať už byl původ jejich názvu jakýkoli, jedno je jisté. Bleší trhy mají dlouhou tradici. Atmosféru takového tradičního blešáku můžete zažít tento víkend. V sobotu 29. 8. se na náměstí Míru koná druhý z řady pravých bleších trhů. Uvnitř foto z minulého měsíce.

Koncept je sympaticky jednoduchý. Prodávat může kdokoli, stačí si pronajmout nejméně metr čtvereční, rozbalit na něm nějaký ten stoleček a všechny své poklady, kterých se chcete z nějakého důvodu vzdát.

 Ve svých romantických představách vidím celé náměstí Míru od kostela až po silnici pokryto stolky s těmi nejzajímavějšími věcmi, co jen staré půdy po prarodičích mohou nabídnout. Skutečnost je samozřejmě prozaičtější. Přestože se některé krámky spíš než starožitnictví podobají levnému výprodeji,  najde se tu spousta pozoruhodných věcí i kuriozit.
 
 
Na blešáku je dovoleno smlouvat, prodávat použité věci a může být i tematicky zaměřený. Prodávat může úplně každý a profesionální prodejci by měli být viditelně označení. Trh bude probíhat ráno od 10.00 do večera do 18.00. Pokud byste chtěli sami něco prodat, doporučuje se přijít už v půl osmé, prodejní místa se obsazují stylem, kdo dřív přijde, ten dřív vybalí.
 Aby byl zachován styl trhů, je řada věcí, které jsou pro prodej nepřípustné. Nikdo by vám neměl nabízet jedy, zbraně, kosmetiku, velká motorová vozidla, cigarety, doutníky, ale ani květiny nebo hypotéky.
Pokud dáváte při nakupování přednost překvapení, věcem, které mají historii před tuctovým zbožím z obchodů, máte opravdu jedinečnou příležitost. Doufejme, že se koncept bleších trhu na náměstí Míru ujme, přitáhne prodejce, kteří mají opravdu, co nabídnout, ale i zákazníky, kteří si u nich nakoupí.
 
 
 
 
 
kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>